Kelionių organizatoriai jau ruošia roges žiemai – kas laukia turistų?

Lietuvos oro uostų duomenimis, pirmąjį 2024 m. ketvirtį keliavo 4 proc. daugiau turistų nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Geresnę metų pradžią fiksuoja ir kelionių organizatoriai. Stebėdami augantį klientų aktyvumą, jie anksčiau nei įprastai pristatė žiemos sezono skrydžių programą.

„Pardavimų rezultatai rodo, kad lietuviai savo atostogas pradeda planuoti vis anksčiau. Vienas iš trijų turistų kelionę įsigyja likus 3-6 mėnesiams iki išvykos ar dar daugiau. Jau startavę išankstiniai žiemos sezono pardavimai patvirtina, kad šiais metais keliautojai yra dar aktyvesni nei praėjusiais metais“, – kalba Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Vasaros paieškos žiemą

Šaltojo sezono metu dažniausiai tautiečiai vyksta pasilepinti vasariška šiluma į piečiau esančius kurortus. Egiptas, arčiau Afrikos nei Europos krantų esančios salos – ispaniškoji Tenerifė ir Portugalijai priklausanti Madeira, egzotiškieji Jungtiniai Arabų Emyratai – šias kryptis labiausiai mėgsta mūsų šalies poilsiautojai rudenį ir žiemą.

„Noras pabėgti nuo drėgnų, apniukusių lietuviškų orų diktuoja mėgstamiausias atostogų kryptis vėsųjį sezoną. Tad nenuostabu, kad greitai lėktuvu pasiekiami, šiluma lepinantys ir „viskas įskaičiuota“ maitinimo modelį siūlantys kraštai yra pirmasis žmonių pasirinkimas“, sako I. Aukštuolytė.

Šiuose kurortuose turistai ne tik pratęsia vasaros sezoną ir dar pasimėgauja saulėtais orais, tačiau taip pat pasyvų poilsį derina su pažintine programa – lanko miestus, susipažįsta su kultūriniais šalies objektais, išbando kulinarinius šedevrus.

„Tez Tour“ atstovė atkreipia dėmesį, kad atostogas šaltąjį sezoną mielai renkasi ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai. Tik jie pietų kryptis keičia į Austrijos kalnų slidinėjimo kurortus – čia lietuviai dažniausiai keliauja sausio ir vasario mėnesiais.

Didina skrydžių programą

Valstybės duomenų agentūros statistika rodo, kad kelionių į užsienį skaičius 2023 m. paaugo 12 proc., lyginant su 2022-aisiais.

„Vertinant pirmųjų keturių mėnesių rezultatus, panašaus rezultato galima tikėtis ir šiais metais. Todėl atsižvelgę į nemažėjantį lietuvių norą atostogauji žiemos sezonu, esame suplanavę didesnę skrydžių programą nei prieš metus“, pristato I. Aukštuolytė.

Pasak jos, 68 proc. daugiau klientų ketinama nuskraidinti į Egiptą, 50 proc. papildyta skrydžių į Madeirą programa, numatytas daugiau nei dvigubai didesnis vietų į Jungtinius Arabų Emyratus skaičius.

Praėjusių metų žiemą daugiausiai keliautojų rinkosi Egiptą, kuris pasibaigus vasaros sezonui gali pasiūlyti nuosaikesnę šilumą ir mažesnius turistų srautus. Populiarumu nenusileido ir Tenerifė, kurią jau spėjo pamėgti lietuviai. Taip pat didelė dalis keliautojų ilsėjosi Madeiroje, ištisus metus žavinčioje savo gamtos grožiu. 

Poilsio laiką lemia moksleivių atostogos

I. Aukštuolytės teigimu, populiariausios šaltojo sezono kelionių datos sutampa su moksleivių atostogomis.

„Greičiausiai užsipildo skrydžiai pirmąją lapkričio savaitę ir kalėdiniu laikotarpiu. Ir jei lapkritį dažniausiai vykstama tiesiog pailsėti prie jūros, gruodžio mėnesį keliautojai išskuba svetur sutikti gražiausias metų šventes. Apie 30-40 proc. klientų mokyklinių atostogų metu sudaro šeimos su vaikais“, – dalijasi „Tez Tour“ atstovė.

Suskubti greičiau rezervuoti kelionę turėtų ne tik prioritetą teikiantieji moksleivių atostogoms. Ilgiau trunkančiuose skrydžiuose greičiau užsipildo ir patogesnės vietos lėktuvuose, kur yra skiriama daugiau vietos kojoms.

„Slidinėjimo kelionių entuziastai taip pat turėtų nedelsti. Kalnų kurortuose nėra daug patogių ir nebrangių apartamentų, tad slidininkai vos prasidėjus išankstiniams kelionių pardavimams turėtų rezervuoti vietas bei užsakyti slidinėjimo įrangos gabenimo paslaugą, kurios kiekis lėktuve yra ribotas“, – pataria I. Aukštuolytė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder