Klaidinga orų prognozė kainavo darbą meteorologijos tarnybos vadovams

Vengrijoje pirmadienį buvo atleisti du meteorologijos tarnybos aukšti pareigūnai, kai dėl netikslios kritulių prognozės teko atidėti fejerverkų šou per svarbiausią šalies nacionalinę šventę,

Atleidus Nacionalinės meteorologijos tarnybos vadovę ir jos pavaduotoją Vengrijos nacionalistų vyriausybė sulaukė kaltinimų dėl politinio kišimosi.

Kasmetinis Šv. Stepono dienos fejerverkų šou prie Dunojaus upės Budapešte, laikomas didžiausiu Europoje, buvo atšauktas šeštadienio popietę, atsižvelgiant į prognozes, pranašavusias ekstremalias oro sąlygas nuo 21 valandos, kai buvo numatyta renginio pradžia.

Iki vėlaus vakaro audros sostinė taip ir nesulaukė, tačiau šou, į kurį paprastai susirenka daugiau nei milijonas žiūrovų, jau buvo perkeltas į kitą savaitę.

Apie tarnybos vadovų atleidimą iš darbo paskelbė technologijų ir pramonės ministras Laszlo Palkovicsius, Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano kabineto narys.

Atleista meteorologijos tarnybos vadovė Kornelia Radics šias pareigas ėjo nuo 2013 metų, o jos pavaduotojas Gyula Horvathas – nuo 2016-ųjų.

Nors ministras nenurodė jų atleidimo priežasties, meteorologijos tarnyba sulaukė griežtos kritikos Vengrijos vyriausybę palaikančioje žiniasklaidoje. Ji kaltino meteorologijos tarnybą, kad dėl „labai klaidingos“ prognozės be reikalo buvo atidėtas fejerverkas.

Technologijų ir pramonės ministerija iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti šią situaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder