Klaipėdos zoologijos sode gimė dešimtys jauniklių: pirmąkart ten pasaulį išvydo lemūro mažylis

Klaipėdos zoologijos sode kelios dešimtys jauniklių. Mamų akylai saugomi ir žmonių žvilgsnius prikaustantys liūtukai, tigriukai bei lūšiukai tyrinėja pasaulį. Pirmą kartą šio sodo istorijoje ten gimė lemūras. Įstaigos kolektyvas už tiek mažųjų naujokų dėkingas karantinui.

Klaipėdos zoologijos sode gyvena naujokai, pustrečio mėnesio mažyliai liūtukai – Hero ir Haru. 

„Dažniausiai per tokius karščius jie ilsisi, bet šiaip pažaidžia, labai mėgsta bendrauti su žmonėm. Mylintys visus žmones“, – sako Klaipėdos zoologijos sodo prižiūrėtoja Greta Tamošauskaitė.

Žmonės mažylius taip pat labai myli. O kaipgi nemylėsi, kai liūtukai kaip kačiukai mėgaujasi kasomi ir glostomi. Zoologijos sodo darbuotojai už mokestį leidžia lankytojams su mažyliais pažaisti. Vaikams tai kainuoja 20, suaugusiems – 30 eurų.

Įstaigos vadovas sako, kad šie pinigai padeda sodui gyvuoti. Ir nors sulaukia priekaištų, kad  žmonės žaisdami su liūtukais juos kankina ir išnaudoja, sako, jog taip gyvūnai pripranta prie žmogaus, o žmogus prie gyvūno. 

„Suaugę liūtai, kurie yra pas mus taip pat praėję visas tas fotosesijas, tai iš esmės jie žymiai ramesni, žymiai mažiau kreipia dėmesio. Kad išmoktų elgtis, kad vaikai nebijotų, kad tėvai suprastų, jog tai laukinis gyvūnas. Nes žmogui atrodo, jei jis guli, tai jau paėmei kaip katiną ir džiausiesi. Ne nėra taip, laukinis yra laukinis, reikia prisijaukinti kaip ir moterį“, – teigia Klaipėdos zoologijos sodo vadovas Edvardas Legeckas.

Tačiau liūtukai – ne vieninteliai zoologijos sodo naujokai. Neskaičiuojant ančiukų, viščiukų ar jūros kiaulyčių mažylių, ten gyvena beveik dvi dešimtys naujagimių. Vieni jų yra tigriukai. Zoologijos sodo lankytojai nuo jį akių atplėšti negali. Ypač vaikai. 

„Jie labai mieli tokie. Mažiukai. Kaip žaisliniai kokie. Man jie mieli labai“, – sako lankytoja Gabrielė. 

O ten gyvenanti lūšis atsivedė tris lūšiukus. Nuo karščio ir aplinkinių ji mažylius akylai saugo. Ne taip agresyviai, bet akių nuo visų nenuleidžia ir mama lama. Jos pasididžiavimas – du prieš savaitę gimę lamiukai. 

„Tėvai puikiai juos prižiūri, turi motinos pieno ir mes didelio dėmesio kreipiam“, – kalba Klaipėdos zoologijos sodo prižiūrėtoja Rasa Vėliūtė. 

O lemūro jaunikliui vardo duoti neišeis, net jei labai norėtum. Mažylis arba keliauja mamai ant nugaros, arba žaidžia prie pat jos. Žmogui artėjant, lemūrė griebia jauniklį ir skuodžia šalin. Tad zoologijos sodo darbuotojai nežino net mažylio lyties.

„Ir mes jo tiesiog negaudom, nevaikom. Po kiek laiko, kai jau pats nustos būti su mama, pasigausim ir pasižiūrėsim, kokia lytis, susiženklinsim ir duosim vardą“, – priduria R. Vėliūtė. 

Tai pirmas lemūras, gimęs šiame zoologijos sode. O ir šiaip, tiek mažylių vienu metu Klaipėdos zoologijos sode dar nėra buvę. Darbuotojai už tai dėkoja karantinui. Mat jis tęsėsi ir per gyvūnų poravimosi laikotarpį, tad lankytojų ten nebuvo. O neblaškomi žmonių, liūtai, tigrai, lemūrai ir visi kiti galėjo daugiau laiko skirti meilės žaidimams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder