4 įdomūs faktai, kuriuos turite žinoti apie valią

Klausiate - atsakome: 4 įdomūs faktai, kuriuos turite žinoti apie valią

Kai norite pasiekti naujo tikslo, galite galvoti, jog jums padės valia. Tačiau yra keli dalykai, kuriuos turite žinoti apie valią.

Daugelis žmonių galvoja, jog valia yra įgimtas dalykas - vieni ją turi, o kiti ne. Tačiau tai yra lyg raumuo, kurį galima sustiprinti.

Kas yra valia?

Valia yra psichologinė jėga, įgalinanti atsispirti norams, impulsams, blogiems įpročiams. Tai padeda pasiekti ilgalaikių tikslų.

Daug metų buvo sakoma, jog jei žmogus neturi valios - jis blogas. Tačiau tai yra netiesa.

Valia yra susieta su praktiniais gebėjimais, o ne vertybėmis ar etika. Ekspertai sako, jog ji yra neutrali. Valios neturėjimas savaime nėra nei geras, nei blogas.

Tai, ką manote apie valią yra taip pat svarbu, kaip ir jūsų valia. Yra daug teorijų, tyrinėjančių valią. Limituota teorija sako, jog turite valios tol, kol jūsų resursai yra neišeikvoti.

Pavyzdžiui, po sunkios, išvarginusios dienos itin sunku atsispirti įvairiems potraukiams (pavyzdžiui, nesveikam maistui).

Nelimituota teorija sako, jog valia yra lyg raumuo. Kuo daugiau naudojama, tuo didesnė "užauga".

Sėkmingai atsisakę įvairių blogų potraukių dienos metu tik sustipriname savo valios jėgą. Jei tikite, jog jūsų valia yra limituota, gali būti, jog ne taip efektyviai pasieksite savo tikslų.

Jei tikėsite, jog jūsų valia gali augti, didesnė tikimybė, jog sunkios dienos pabaigoje atsispirsite įvairioms žalingoms pagundoms.

Svarbu tai, kaip naudojatės savo valia. Yra du būdai "pasinaudoti" valia - su pastangomis ir be. Naudojimasis valia su pastangomis reiškia, jog aktyviai blokuojate pagundas ir žalingus įpročius.

Naudojimasis valia be pastangų reiškia, jog motyvuojate save pasiekti tikslų apdovanojant save.

Kuo jūsų planas ir tikslas labiau sutaps su jūsų vertybėmis, tuo lengviau bus pasinaudoti valia be pastangų.

Itin sunku siekti tikslo, kuriuo jus netikite, kuris jums nepatinka.

Valia nėra pagrindinis dalykas, leidžiantis atsikratyti priklausomybių. Galbūt girdėjote, jog priklausomybes lemia savikontrolės trūkumas. Tačiau tai - netiesa.

Priklausomybė yra smegenų liga. Smegenys fiziologiškai pasikeičia, todėl susigrąžinti normalią būseną yra būtinas gydymas ir reabilitacija.

Stipri valia nepadės pasveikti nuo priklausomybių.

Tyrimai rodo, jog žmonės, turintys tam tikrą priklausomybę, apibūdina save kaip itin stiprios valios žmogų.

Tačiau nestebima koreliacija tarp valios stiprumo ir gijimo spartumo. Norint pasveikti nuo priklausomybės svarbu pakeisti aplinką, santykius, kasdienę rutiną.

Valios suvokimas yra susijęs su sveikata ir gera savijauta. Nėra keista, jog valia susijusi su mūsų gera savijauta. Tyrimai parodė, jog žmonės, tikintys, jog neturi valios, sunkiau kontroliuoja turimas ligas.

Kaip ugdyti valią?

Nesikoncentruokite ties valios ugdymu.

Tyrimai rodo, jog geriausias būdas pasiekti norimo tikslo yra motyvacijos didinimas, o ne valios stiprinimas, pagundų atsisakymas.

4 įdomūs faktai, kuriuos turite žinoti apie valią

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder