Už žiaurų elgesį su gyvūnais asmenims bus draudžiama laikyti gyvūnus

Kodėl kačių mylėtojai yra protingesni, bet šunų mylėtojai – laimingesni?

(1)

Šiame pasaulyje yra keturių tipų žmonės: tie, kurie myli kates, tie, kurie myli šunis, tie, kurie myli abu, ir tie, kurie nemyli nei vieno (taigi, nėra patyrę glaustymosi su pūkuota būtybe džiaugsmo).

Kadangi tarp kačių ir šunų mylėtojų tęsiasi ilgalaikė nesantaika, kiekvienas atitinkamo augintinio savininkas jaučiasi žinantis, kuri rūšis yra pranašesnė. Bet ar mylėti gyvūnus nereiškia mylėti juos visus, nepaisant to ar jie šunys, ar katės?

Nebereikia spėlioti, nes mokslininkai nustatė pagrindinius kačių ir šunų mylėtojų asmenybės skirtumus.

Gyvūno turėjimas turi ne tik didelę psichologinę ir emocinę naudą, tačiau mokslininkai kelia klausimą, kodėl kai kurie žmonės teikia pirmenybę katėms, o ne šunims, ir atvirkščiai?

Keli tyrimai rodo psichologinių profilių skirtumus, o vienas tyrimas parodė, kad kačių mylėtojai yra protingesni, o šunų mylėtojai yra laimingesni.

Tyrėjai iš Carroll universiteto išanalizavo 600 studentus ir paklausė, ar jie labiau mėgsta kates ar šunis ir kokias jų augintinių savybes jie mėgsta labiausiai. Dalyviai taip pat atliko asmenybės ir intelekto testus.

60 procentų dalyvių pirmenybę teikė šunims, 11 procentų pirmenybę teikė katėms, o likusieji teikė pirmenybę abiem arba nė vienam.

Kačių mylėtojai intelekto testuose surinko aukštesnius balus nei šunų mylėtojai.

Tyrėjai nustatė, kad būdingos asmenybės savybės gali prisidėti prie šio pasirinkimo.

Šunų mylėtojai paprastai būna gyvesni, energingesni ir atviresni, taip pat griežtai laikosi taisyklių. Tuo tarpu kačių mylėtojai yra labiau intravertiški, atviresni įvairioms idėjoms ir jautresni, taip pat ne visada mėgsta laikytis taisyklių.

Tyrimo tyrėja Denise Guastello teigė, kad suderintos šeimininko ir gyvūno asmeninės savybės turi prasmę.

„Šunų mylėtojai yra gyvybingesni... jie nori būti lauke, lauke, kalbėtis su žmonėmis, atsivesti savo šunį... Tuo tarpu, jei esate intravertesnis ir jautresnis, galbūt jūs daugiau laiko leidžiate namuose skaitydamas knygą, ir džiaugiatės, jog  jūsų katės nereikia vesti į lauką pasivaikščioti“, – komentavo Guastello.

Tačiau tyrimas buvo skirtas tik koledžo amžiaus studentams, kitų amžiaus grupių rezultatai nežinomi. Tačiau nors kačių mylėtojai yra protingesni, šunų mylėtojai yra laimingesni.

Manhetenvilio koledžo Harisone (Niujorkas) tyrėjai surinko 263 dalyvius nuo 19 iki 68 metų amžiaus. Dalyviai atsakė į klausimus apie naminių gyvūnėlių auginimą, jų asmenybę ir savo pačių gerovę.

Gyvūnų savininkai ne tik pranešė, kad yra labiau patenkinti nei naminių gyvūnėlių neturintys žmonės, Tačiau šunų savininkai fiksavo geresnę savijautą ir buvo laimingesni nei kačių savininkai.

Tyrinėtoja Katherine Jacobs Bao pridūrė, kad „šunų savininkai buvo žymiai sąžiningesni ir mažiau neurotiški nei kačių savininkai.  „Jie buvo šiek tiek labiau ekstravertiški ir malonesni nei kačių savininkai“,- kalbėjo moteris.

Nepaisant išvadų, šie tyrimai mums rodo, kad nėra kažkurio vieno geresnio gyvūno. Katės ir šunys nėra geresni vienas už kitą, jie tiesiog skiriasi!

Taigi, nors kačių mylėtojai yra protingesni, o šunų savininkai laimingesni, jei mylite abi rūšis, galite turėti džiaugtis geriausias abiejų rūšių privalumais.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder