Visi žinome, kad moterų įniršis gali būti nenuspėjamas, o kartais net bauginantis. Kartais pačios moterys išsigąsta savo reakcijų, nesuprasdamos, kodėl taip elgiasi.
O priežasčių dažnai ieškoma vaikystėje – kaip buvo kuriamas mergaitės tėvų bendravimas, kaip tėtis ir mama rodė rūpestį dukrai ir ar apskritai rodė?
Būsimiems santykiams su vyrais didelę įtaką daro mergaitės santykiai su tėvu. Vaikystė – tai tas mūsų raidos etapas, kai susiformuoja dauguma elgesio modelių, kurie vėliau veikia viso gyvenimo bėgyje, ypač santykiuose su priešinga lytimi.
Viena iš priežasčių, dėl kurių moterys gali pyktis su vyrais, yra nuomonių ir interesų skirtumai. Vyrai ir moterys dažnai turi skirtingus pageidavimus ir troškimus, o tai gali sukelti konfliktą.
Tarkime, jei moteris nori romantišką vakarą praleisti namuose, o vyras mieliau žiūri krepšinį su draugais, tai gali sukelti moters susierzinimą ir pyktį.
Jei susimąstytume, kas gali lemti tokią moters reakciją, atrastume, pavyzdžiui, jos nesugebėjimą bendrauti, tartis, deklaruoti savo poreikius ir norus, taip pat kito žmogaus interesų nepaisymą.
Dar viena priežastis, dėl kurios moterys gali pykti ant vyrų, yra dėmesio ir rūpesčio stoka. Moterys dažnai trokšta palaikymo ir dėmesio iš savo partnerio, tačiau jei vyras nerodo pakankamai susidomėjimo ar neskiria laiko ir rūpesčio, tai gali sukelti jai neigiamų emocijų.
Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek moteris pati sugeba pasirūpinti savimi ir būti dėmesinga savo pačios atžvilgiu, ar ji atsakingai į tai žiūri.
Kita dažna problema, kuri sukelia moterų pyktį, yra neteisingas namų pareigų paskirstymas. Jei vyras nepadeda atlikti buitinių darbų arba neprisiima savo atsakomybės dalies, moteris gali jaustis neteisingai nuskriausta. Tai gali sukelti neigiamas emocijas ir pyktį.
Tokiu atveju verta užduoti klausimą – „kaip atsitiko, kad didžioji dalis namų ruošos darbų atsidūrė mano atsakomybės sferoje, iš kur toks mano elgesio modelis, kad stengiuosi viską daryti pati?” Dažnai paaiškėja, kad tėvų šeimoje buvo būtent toks scenarijus ir jūs jį pasąmoningai kartojate.
Kita priežastis, dėl kurios moterys gali pykti ant vyrų, yra netinkami juokeliai ir įžeidinėjimai. Pasitaiko atvejų, kai vyrai gali pasakyti ką nors, kas žeidžia ar žemina moterį.
Pavyzdžiui, juokeliai apie išvaizdą ar protinius gebėjimus. Čia pats laikas užduoti sau klausimą, kodėl gyvenate su žmogumi, kuris jus įžeidinėja? Kodėl leidžiate jam tai daryti? Galbūt tai yra baimė pasilikti vienai arba prarasti tam tikrą naudą, kurią gaunate būdama šalia skriaudėjo. Išnagrinėkite šį klausimą, manau, gausite daug labai sau įdomių atsakymų.
Priežastis, kodėl moterys gali pykti ant vyrų, susijusi su faktu, kad jos nesupranta emocinės šio reikalo pusės. Moterys paprastai yra emocingesnės ir jautresnės, joms būtina išlieti savo jausmus ir emocijas. Jei vyras nesupranta šių poreikių, moteris gali jaustis pikta ir nusivylusi.
Čia taip pat yra išeitis – daugiau kalbėkitės su partneriu apie savo jausmus, dalinkitės jais. Kitas žmogus negali ir neprivalo „atspėti”, „pats suprasti”, ką jaučiate, todėl garsiai išsakykite jausmus, darydamos tai korektiška forma. Ir, jei tik partneriui rūpi jūsų vidinė emocinė būsena, jis tikrai jus išklausys.
Žinoma, kiekviena situacija yra individuali ir reikalauja atidesnio žvilgsnio. Šiame tekste paliečiau tik nedidelę dalį to, kas gali sukelti moterų pyktį. Kiekvienos moters istorija yra unikali ir reikalauja atskiro dėmesio.
Taip kad, mielos moterys, daugiau žvelkite į savo vidų, stebėkite save, atraskite savyje savo reakcijų priežastis – taip ne tik sukursite darnius santykius, bet ir geriau pažinsite pati save, susivoksite ir priimsite save.
Toks darbas su savimi padarys jūsų gyvenimą įdomesnį ir visavertiškesnį.
Rašyti komentarą