Investavimo mitai: populiariausi klaidingi įsitikinimai apie portfelio valdymą

Nors didėjantis finansinis raštingumas ir informacijos prieinamumas sklaido mitus apie investavimą ir jo procesą, vis dar pasitaiko gajų įsitikinimų, kurie trukdo siekti pradėti investuoti bei sėkmingai siekti asmeninės finansinės nepriklausomybės.

Suprantama, jog investavimas reikalauja specifinių žinių, tačiau šiais laikais – net ir neturintieji jokios investavimo patirties gali pradėti sėkmingai tai daryti. 

Ar ir jūs susiduriate su klaidinančiais mitais, kurie tik didina baimę pradėti investuoti? Jeigu atsakymas yra teigiamas, tuomet kviečiame skaityti toliau – šiame straipsnyje pakalbėsime apie dažniausiai pasitaikančius. 

Investavimas – tik turtingųjų užsiėmimas

Vis dar nemaža dalis žmonių mano, kad investavimas yra skirtas tik turtingiesiems ar šios srities profesionalams, turintiems didelį kapitalą ar gerą finansinį / ekonominį išsilavinimą. Tačiau šiandien siekti užsibrėžtų finansinių tikslų investuojant gali kone kiekvienas. 

Kodėl taip yra ir kas pasikeitė? Kartu su tobulėjančiomis technologijomis ir skaitmeninėmis platformomis, investavimas tapo labiau prieinamas. 

O renkantis investicinį gyvybės draudimą, kai šalia gyvybės draudimo apsaugų dar yra investuojama į investicinius fondus, tai daryti labai paprasta, nes investavimo procesas prižiūrimas investicijų valdytojų. 

Tad turint tokį gyvybės draudimą net nebūtina konsultuotis su finansų ekspertu – galima savarankiškai pradėti mokytis investuoti susipažinus su investavimo pagrindais. 

Šiais laikais internete rasite daug naudingos informacijos – tinklalaidžių, mokomųjų vaizdo įrašų, ekspertų pasidalinimais socialinėje erdvėje. 

Tad galimybės investuoti yra geresnės kaip niekada anksčiau, svarbiausia atsirinkti patikimą informaciją. Portfelių strategijos parengtos vadovaujantis saugaus - rizikingo segmento principu, nustatant akcijų - obligacijų proporcijas pagal turimą portfelių sudėtį.

Kiekvieno portfelio strategijoje yra detalizuojamos saugesnių investicijų dalys, t.y. jei portfelio sudėtyje yra obligacijų – nurodoma kokią dalį turi sudaryti vyriausybių vertybiniai popieriai,  akcijoms – išsivysčiusių rinkų dalis.

Investavimui reikia didelių finansinių resursų

Dažnai klaidingai manoma, kad norint pradėti investuoti, būtina turėti didelį kapitalą. Iš tiesų, daugelis investicinių produktų, tokių kaip investicinis gyvybės draudimas, suteikia galimybę pradėti investuoti nedidelėmis sumomis tiesiog turint gyvybės draudimo sutartį, todėl investuoti gali praktiškai kiekvienas. 

Nepatyrusiems investuotojams specialistai rekomenduoja pradėti investuoti mažomis sumomis, nes tai leidžia įgyti reikiamos patirties, po truputį susipažinti su investavimo specifika, sumažinti riziką ir jaustis saugiau. Ilgainiui šios investicijos gali sukurti tvirtą finansinį pagrindą ateičiai.

Investavimas – greitas būdas užsidirbti

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidingų nuostatų – investavimą vertinti kaip greitą būdą padidinti turimas santaupas. Daugelis tiki, kad spėliojant ar turint tik bazines žinias, per trumpą laiką galima pasiekti didelės finansinės grąžos. 

Tačiau realybė – visai kitokia. Investavimo sėkmę lemia nuolatinis mokymasis, aiškių finansinių tikslų išsigryninimas, pasirinkta tinkama investavimo strategija, nuoseklus bei disciplinuotas jos laikymasis, diversifikuojamas investicinis portfelis, protingas rizikos valdymas ir toleruojamo rizikos lygio pasirinkimas. Atminkite, jog investavimas yra ilgalaikis procesas, todėl verta į tai žiūrėti atsakingai.

Investavimas turėtų būti grindžiamas racionalumu, patikrinta informacija, o ne įvairiais sklandančiais mitais ar nuogirdomis. Verta atsiminti, jog tik išmintingas ir atsargus investicinio portfelio valdymas leidžia pasiekiant realius, ilgalaikius ir sėkmingus rezultatus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.