Kodėl nereikėtų užsisegti apatinės vyriško švarko sagos: dabar tikrai apie tai sužinosite
Tradicijos atsiradimo istorija
Nuo ko viskas prasidėjo? Pirmieji švarkelio prototipai pasirodė dar XVI amžiuje. Tuo metu tai buvo bušlatai - tankios vilnonės striukės su atlapine apykakle ir dviguba sagų eile, kurios jūreiviams teikė apsaugą nuo vėjo ir šalčio. Šis drabužis buvo sukurtas praktiniu tikslu - atlaikyti atšiaurias sąlygas jūroje. Laikui bėgant bušlatai buvo naudojami ir kasdieniame gyvenime, pamažu virto elegantiškesniais drabužiais.
1850 m. britų verslininkas Edgardas Kamplinas (Edgard Camplin) nusprendė modernizuoti bušlatą, pritaikydamas jį miesto aplinkai. Jo pastangos buvo proveržis: naujoji kapišono versija išpopuliarėjo tarp miestiečių. Vėliau, 1869 m., išgarsėjo Velso princo žirniukas - trumpas dvieilis švarkas iš plonos vilnos. Ši striukė tapo šiuolaikinės striukės pirmtake.
O tradicijos atsegti apatinę sagą pradžią davė Anglijos karalius Edvardas VII. XX a. pradžioje, dar prieš karūnavimą, Edvardas priaugo daug svorio, dėl to tiesiog fiziškai negalėjo užsisegti apatinės liemenės sagos.
Užuot siuvęsis naujus drabužius, karalius nusprendė apatinę sagą palikti neužsegtą.
Šį gestą greitai perėmė dvariškiai, o paskui ir kiti aukštesniosios klasės atstovai. Taip iš praktinės būtinybės gimė mados tradicija, kuri ilgainiui išplito ir į švarkus.
Tradicija šiais laikais
Praktinė reikšmė
Šiandien atsegta apatinė saga yra ne tik duoklė istorijai, bet ir apgalvotas sprendimas. Užsegus visas sagas, audinys pradeda išsitempti ties šlaunimis, todėl siluetas atrodo sunkus ir neproporcingas.
Be to, neužsegtos sagos suteikia judesių laisvę: galite lengvai atsisėsti, pakilti ar pasilenkti nejausdami diskomforto. Dėl to švarką dėvėti patogiau ir praktiškiau.
Estetinis aspektas
Atsegta apatinė saga suteikia kostiumui elegantišką išvaizdą. Tinkamai prigludęs švarkas padeda pabrėžti figūrą, todėl ji tampa dailesnė. Tai ypač svarbu dalykiniam stiliui, kai svarbi kiekviena detalė. Šios taisyklės laikymasis rodo gerą skonį ir vyrų garderobo subtilybių išmanymą.
Šiandien neužsegta apatinė švarko saga - tai ne tik duoklė tradicijai, bet ir apgalvotas sprendimas, dėl kurio kostiumas tampa patogus ir elegantiškas. Švarkas turėtų pabrėžti figūrą, o ne paversti ją stačiakampiu. Be to, atsegta apatinė saga - tai judėjimo laisvė. Niekas nevaržo judesių, o švarkas lieka savo vietoje.
Kodėl striukės apatinė saga neužsegama?
Neužsegta apatinė saga yra ženklas, kad vyras tikrai yra temoje, supranta vyriško garderobo subtilybes, rūpinasi savimi ir žino, kaip atrodyti padoriai.
Vyriško švarko sagų užsegimo taisyklės
Viena saga
Jei švarkas turi tik vieną sagą, ji užsegama stovint ir atsegama sėdint. Taip išvengiama negražių raukšlių susidarymo ir užtikrinama, kad švarkas tinkamai priglus.
Dvi sagos
Dviejų sagų švarkai yra labiausiai paplitęs pasirinkimas. Čia galioja garsioji taisyklė: viršutinė saga užsegama, bet apatinė niekada neužsegama. Viršutinę sagą galima atsegti, kad atrodytų laisviau, tačiau tai priklauso nuo situacijos.
Tradicija šiuolaikiniame pasaulyje
Oficialiuose renginiuose ir ant raudonojo kilimo atsegtų sagų taisyklė tapo standartu. Pavyzdžiui, tokios žvaigždės kaip Leonardo DiCaprio, Bradas Pittas ir George'as Clooney visada laikosi šio kanono ir taip demonstruoja savo mados išmanymą. Tokį stilių renkasi ir tokie garsūs verslininkai kaip Ilonas Muskas ir Timas Cookas, nes jis pabrėžia jų nepriekaištingą skonį.
Verslo ir politikos pasaulyje etiketas yra ne tik įvaizdžio, bet ir pagarbos kitiems klausimas. Pavyzdžiui, oficialiuose renginiuose tokie lyderiai kaip Timas Kukas (Tim Cook) ar Elonas Muskas (Ilon Musk) visada palieka atsegtą apatinę švarko sagą, taip parodydami dėmesį detalėms.
Holivudo žvaigždės, tokios kaip George'as Clooney ar Bradas Pittas, šia detale pabrėžia savo eleganciją ir mados išmanymą. Tai padeda jiems atrodyti neįpareigojančiai, bet padoriai.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą