Kryme dvi moterys dėl dainos nuteistos už rusų kariuomenės diskreditavimą

Maskvos aneksuotame Kryme dvi moterys, tarp jų konkurso „Mis Krymas“ nugalėtoja, dėl socialiniuose tinkluose paskelbto vaizdo įrašo, kuriame jos dainuoja patriotinę ukrainiečių dainą, buvo pripažintos kaltomis dėl rusų kariuomenės „diskreditavimo“, pranešė vietos pareigūnai.

Grožio konkurso „Mis Krymas 2022“ nugalėtoja Olga Valejeva ir jos draugė, kurios vardas neskelbiamas, balkone dainavo populiarią ukrainiečių dainą „Červona Kalyna“.

Dainuojančių moterų vaizdo įrašas buvo paskelbtas socialinio tinklo „Instagram“ skiltyje „Stories“, kurioje skelbiami įrašai po 24 valandų automatiškai pašalinami.

Krymo policija pranešė, kad O. Valejevai buvo skirta 40 tūkst. rublių (680 eurų) bauda, o jos draugė buvo nuteista 10 dienų kalėti.

„Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame dvi merginos atliko dainą, kuri yra ekstremistinės organizacijos kovinis himnas“, – platformoje „Telegram“ pirmadienį parašė Krymo vidaus reikalų ministerija.

Pasak ministerijos, teismas 1987 ir 1989 metais gimusias moteris pripažino kaltomis dėl Rusijos kariuomenės diskreditavimo ir viešo nacių simbolių demonstravimo.

Rusija, kurios pajėgos vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą, dažnai tvirtina, kad Kyjivo nacionaliniai simboliai yra ekstremistiniai ir nacistinio pobūdžio.

Krymo policija taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame moterys, kurių veidų aiškiai nematyti, atsiprašo už tai, kad dainavo šią dainą.

„Nežinojau ir nesuvokiau, kad ji (daina) yra nacionalistinio pobūdžio ir tikrai nenorėjau skleisti propagandos ją dainuodama“, – pareiškė viena iš moterų.

Kiek anksčiau O. Valejeva socialiniame tinkle „Instagram“ parašė nenorėjusi „niekam pakenkti“.

„Mes tik dainavome ukrainiečių dainą. Galvojome, kad tai tėra dainelė, kurią seniai žinome“, – rašė ji.

Praėjusį mėnesį, kai „Červona Kalyna“ buvo atlikta per vienas vestuves, Maskvos primestas Krymo vadovas Sergejus Aksionovas perspėjo pusiasalio gyventojus, kad valdžia „griežtai“ reaguos į tokias dainas.

„Už tokius nacionalistinius himnus bus baudžiama, ypač per specialiąją karinę operaciją“, – rugsėjį „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše sakė S. Aksionovas, pavartojęs Maskvos frazę Rusijos karinei intervencijai į Ukrainą apibūdinti.

„Žmonės, kurie tai daro, elgiasi kaip išdavikai“, – pridūrė jis.

S. Aksionovas taip pat nurodė, kad yra suformuota specialioji saugumo tarnybos FSB grupė, dirbanti šiuo klausimu.

Rusija Ukrainai priklausantį Krymą aneksavo 2014 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder