Kurmiai pamirš kelią į jūsų sklypą arba kaip visiems laikams atsikratyti kenkėjų

(18)

Kiekvienas sodininkas turėtų žinoti, kaip atsikratyti kurmių. Šie iš pažiūros mieli gyvūnai gali atnešti jums daug rūpesčių ir nepatogumų. Kurmiai gadina veją, kaupia dirvožemį ir kenkia šakniavaisiams. Rekomenduojame paskaityti apie veiksmingiausius kovos su šiais gyvūnais būdus.

Pabandykite pasigaminti kurmių gaudyklę. Paimkite 7 cm skersmens ir 20 cm ilgio plastikinį vamzdį. Iš abiejų pusių padarykite įvores, kurios turėtų tilpti į vamzdžio skersmenį.

Iš viršaus šias plokšteles pritvirtinkite virve iš vidurio ir varžtais iš vidaus. Įdėkite gaminį į šviežią duobę, kurią iškasė kurmis.

Ant vamzdžio viršaus uždėkite lakštą arba dangtį. Kai kurmis lips į savo praėjimą, jis nepastebės spąstų ir į juos įkris. Jis negalės iš jos ištrūkti, nes gaudyklė veikia vožtuvo principu. Tuomet verta ištraukti kurmį iš gaudyklės ir jį išmesti.

Kovoti su kurmiais galima pasitelkus jų baimes.

Į žemę įkaskite 3 litrų stiklainį, įdėkite į jį sliekų ir uždenkite dangčiu. Kirmėlių kvapas įvilios kurmį į stiklainį, iš kurio jis negalės ištrūkti.

Padarykite virpulį iš jungiamosios detalės ir plastikinio butelio. Padarykite ant butelio mentes, kad jis galėtų suktis pučiant vėjui ir skleisti garsą, kuris išgąsdins kurmius. Įstatykite armatūros strypą į žemę ten, kur dažnai būna kurmiai.

Prie armatūros strypo galite pririšti metalinį dangtelį, kuris savo skleidžiamu triukšmu atbaidys kurmius.

Kurmiai labai jautrūs įvairiems kvapams. Į duobę įdėkite žuvų galvų arba skudurų, išmirkytų acte, parafinu ar šlapimu. Kvapų gaudykles reikėtų pastatyti keliose vietose.

Gaudykles reikėtų tikrinti kartą per dieną. Kad vargšas gyvūnas nežūtų, turėtumėte jį nuvesti į mišką, toliau nuo savo sklypo.

Parengta pagal užsienio spaudą

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder