Laidos vedėja tapusi šeimos gydytoja Raimona Plioplytė: nežinojau, ar užteks drąsos

Jauna ir žavi šeimos gydytoja Raimonda Plioplytė dievina savo darbą – medike ji svajojo tapti nuo vaikystės. Tačiau net slapčiausiose svajonėse ji neturėjo minties kada nors suktis televizijoje, o gyvenimas paėmė ir pateikė netikėtą galimybę – praeitų metų vasarą profesionali medikė iš prodiuserinės kompanijos „TV topas“ sulaukė pasiūlymo tapti viena iš medicinos laidos „Sveikas rytojus“ vedėjų.

TV8 laida „Sveikas rytojus“ kiekvieną sekmadienį žiūrovams pateikia aktualiausią ir svarbiausią informaciją apie sveikatą bei mediciną.

Laida veda trys medicinos pasaulio atstovai – plastikos chirurgas med. m. dr. Vygintas Kaikaris, gydytoja, legendinė medicinos laidų kūrėja bei vedėja Irena Pivoriūnienė ir šeimos gydytoja Raimonda Plioplytė, prie komandos prisijungusi prieš pusę metų.

Paklausta, kaip reagavo sulaukusi pasiūlymo dirbti televizijoje, Raimonda pripažįsta, kad labai nustebo, bet nutarusi priimti pasiūlymą, šiandien sprendimu labai džiaugiasi.

„Reikėjo rimtai pagalvoti, ar pavyks filmavimus suderinti su savo tiesioginiu darbu, ar užteks drąsos stoti prieš kameras. Bet galiausiai nugalėjo mintis, kad gyvenimas yra per trumpas praleisti progą išbandyti save kitame amplua ir tobulėti“, – dalinasi pašnekovė.

Moteris pasakoja, kad išeiti iš savo komforto zonos visada yra nejauku, neramina mintis, ar tikrai pavyks, bet po pirmo filmavimo, susipažinusi su komanda, iš kurios, kaip pati sako, sulaukė labai šilto sutikimo ir palaikymo, tapo lengviau.

„Supratau, kad priėmiau teisingą sprendimą. Dabar į filmavimus keliauju su malonumu.

Neslėpsiu, jaudulys stovint prieš kameras vis dar išlikęs, bet jis labai malonus“, – dalinasi gydytoja.

Raimonda džiaugiasi, kad žiniomis ir naujienomis apie sveikatą ji turi galimybę dalintis su didesniu žiūrovų ratu, ko nepavyktų padaryti šeimos gydytojo kabinete. O derinti gydytojos darbą su darbu televizijos laidoje labai padeda laiko planavimas.

„Džiaugiuosi, kad laidos yra filmuojamos iš anksčiau, todėl su komanda visada randame geriausią laiką.

Svarbiausia yra išmokti planuoti. Tuomet viskas, atrodo, susidėlioja savaime, be streso ir skubėjimo“, – pasakoja moteris ir priduria, kad visada labai gera pasakoti istorijas, kurios įkvepia, dalintis medicinos naujovėmis, kurios gali padėti išvengti įvairių negalavimų bei pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę.

Paklausta, ar visada žinojo, kad nori būti gydytoja, Raimonda pasakoja, kad apie tai galvojo jau nuo mažų dienų, o didžiausią įtaką tam turėjo sutiktas autoritetas.

„Atsimenu, kad visada norėjau būti kaip mano pirmoji akių gydytoja. Išmokau svajoti, o svajonės pildosi! Mano, kaip gydytojos, kelio pradžia buvo labai įvairi – ilgos darbo valandos, nuovargis, tačiau dabar esu tikra, kad pasirinkau teisingą profesiją – smagu pažinti savo pacientus, jų šeimas, matyti kaip auga vaikai“, – pasakoja Raimonda.

Moteris pabrėžia, kad gydytojo darbe svarbiausia ne pagyros, o žinojimas, kad pacientai tavimi pasitiki, laikosi gydymo rekomendacijų bei bendradarbiauja gijimo procese.

„Supratau, kad svarbiausia yra komunikacija – atviri pacientai palengvina gydytojo darbą. Tai svarbu tiek dėl greitesnės ligų diagnostikos, tiek dėl gydymo efektyvumo. Pasinaudosiu proga ir padėkosiu visiems savo pacientams – Jūs nuostabūs!“, – džiaugiasi gydytoja.

Visgi, dirbti tokį atsakingą – mediko – darbą ir atrasti laiko filmavimams nėra taip paprasta. Moteris pasakoja, kad šiuo metu negali pasigirti turinti daug laisvo laiko, bet džiaugiasi atrastomis veiklomis bei laiku, praleistu su mylimais žmonėmis. Tai labai padeda atsipalaiduoti bei pailsėti.

„Dirbu ir kaip šeimos gydytoja, ir kaip sveikos gyvensenos genetikos konsultantė.

Paskutiniu metu daug laiko skiriu papildomiems mokslams, o po darbų ir mokslų esu tiesiog Raimonda, kuriai reikia atsipūsti, pailsėti nuo darbų, pripildyti likusią dienos dalį geromis emocijomis. Džiaugiuosi, kad esu atradusi sportą, sveiką mitybą, kurių dėka jaučiuosi puikiai.

Labai padeda ir buvimas su žmonėmis, kuriuos myliu, ir kurie myli mane“, – su šypsena pasakoja gydytoja R. Plioplytė.

Sveikatos ir medicinos aktualijų laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder