Nerijus TILINDIS, bendrovės „Stemma Group“ atstovas
Neturime kokių nors maisto pirkimo papročių. Prieš savaitgalį galbūt krepšelis būna kiek didesnis, bet tai priklauso nuo įvairių aplinkybių.
Mano pavyzdys nėra labai geras, nes mes gyvename dviese su žmona, ji valgo vienokius maisto produktus, aš - kitokius.
Tokių produktų, kuriuos ji valgo, ne visose parduotuvėse yra. Ji perkasi internetu arba specializuotose parduotuvėse, o aš paprastame prekybos centre.
Kokio nors vieno mėgstamo neturiu. Tiesiog užvažiuoju prieš savaitgalį ir nusiperku daugiau sau ko nors.
Kai anūkai buvo atvykę, tada važiavome su jais su dideliu krepšiu, nes irgi vienas valgo tą, kitas aną. Galų gale dalį to krepšio produktų teko valgyti seneliams. Bet taip būna tik vasarą, kai kas nors atvažiuoja.
Jeigu perki savaitei, atrodo, kad nori ir to, ir ano, o paskui dalis produktų lieka, išmesti gaila, nors reikėtų, nes būna pasibaigęs galiojimo terminas.
Man kelios dienos po galiojimo termino dar nėra problema, nesinori išmesti, sąžinę pradeda graužti. Kaip gali išmesti produktą, kuris kad ir pastovėjęs, bet dar yra geras, termiškai apdorotas? O mano vaikai ir anūkai labai į tai kreipia dėmesį.
Manyčiau, taupesnis būdas būtų nusipirkti maisto dviem trims dienoms ir neprisiimti daug nereikalingų dalykų.
Kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, buvome gąsdiname, kad reikia nusipirkti kruopų ir kitų maisto atsargų. Paskui jas užpuolė maistinės kandys, viską teko išmesti. Gaila ir to produkto, ir priimto sprendimo tai padaryti. Todėl geriau neprisipirkti.
Lina LIČKIENĖ, grafikos dizainerė
Kadangi einu į darbą, tai maistą perku kiekvieną dieną. Jeigu prekiniesi savaitei, tai kartais prisiperki ir ko reikia, ir ko nereikia.
Mes maisto produktų neišmetame, nes mažai perkame. Jeigu įsigyjame akcijinių produktų, tai ir valgome tą pačią dieną, nelaikome.
Paprastai perkame akcijinę duoną - ji geresnė pastovėjusi nei šviežia.
Mes dažniausiai valgome daržoves ir žuvį, o vaikai - mėsą. Picas pasiliekame šventėms.
Romandas ŽIUBRYS, Kretingos muziejaus direktorius
Mes dažniausiai maistą perkame trims dienoms. Stengiamės, kad nereikėtų kiekvieną dieną eiti į parduotuvę, nes taupome laiką.
Bet, žinoma, viskas labai priklauso nuo situacijos. Jeigu kažką sugalvoji, aišku, eini į parduotuvę, nesame griežtai nusistatę.
Manau, pirkti maistą dažniau yra truputėlį taupiau, nes pasižiūri, kokių produktų trūksta, tuos ir perki. Jeigu pirktum kokiam mėnesiui, tai gali įsigyti tokių, kurių net nereikia.
Aš visada einu į parduotuvę su rašteliu, nėra taip, kad neturėčiau kokio nors sąrašiuko. Jis padeda neprisipirkti visokių nereikalingų dalykų.
Į akcijas specialiai nereaguoju, kad tai, kas yra nukainota, tą ir reikia pirkti, net jeigu to tau ir nereikia. Aš taip tikrai nedarau.
Bet kai renkuosi produktą, žinoma, pasižiūriu į tai, kuris yra pigesnis iš tos gamybos linijos, kurią mes mėgstame. Manęs akcijos neskatina pirkti.
Jeigu po galiojimo termino pasibaigimo būna praėjusi viena kita diena, ypač tokių produktų, kurie, žinau, nesuges ir nieko blogo nebus, jeigu jie pabus kiek ilgiau, pavyzdžiui, kefyras, raugintas produktas arba duona, jeigu nėra supelijusi, nemetu, ją galima pasiskrudinti.
Mes praktiškai neišmetame maisto.
Inga ČESNAKIENĖ, ekonomistė
Taupesnis būdas būtų, ko gero, pirkti maisto produktus du kartus per savaitę. Jeigu galėčiau susilaikyti, tai eičiau į parduotuvę tik tiek kartų, o aš perku produktus kas antrą dieną.
Bent jau psichologiškai atrodo, kad nusiperki šviežesnį maistą. Savaitei ar ilgesniam laikui neprisiperku. Žinoma, laiko sugaištu daugiau, matyt, procesas patinka (juokiasi).
Sakyčiau, nedaug išleidžiu maisto produktams: susigrupuoju, žinau, ko reikia.
Mes labai kovojame su tuo, bet vis tiek tenka išmesti maždaug 15 procentų maisto produktų. Kartais neišeina susiplanuoti ar susiklosto kokios nors aplinkybės, pavalgai kažkur kitur ir to, ką nusipirkai, nebereikia. To išvengti nesiseka.
Jeigu baigiasi galiojimo terminas, aš dar nemetu iki savaitės laiko. Žiūriu pagal situaciją, bet jeigu jau daugiau dienų praeina, tada metu.
Akcijomis naudojuosi. Gaunu žinutes, kam yra nuolaida, tai tą ir perku. Kartais būna kad nusiperku ilgesnio naudojimo akcijinį produktą, pavyzdžiui, kavos.
Arvydas CESIULIS, miesto Tarybos narys
Dėl taupumo nežinau, nesu žmogus iš pačių taupiausių. Mėsą, dažniausiai jautieną, perku turguje savaitei arba dviem. Turiu savo pardavėjus, kuriais pasitikiu, kurie man pasiūlo labai geros mėsos. Labai dėkingas jiems.
Esu mėsos žmogus. Mėgstu gaminti iš mėsos daugelį dalykų - visokius troškinius, darau plovą neblogą, kepsniai pavyksta. Žmona sriubas labai skanias verda.
Visus kitus produktus perkame vos ne kasdien. Žmona mėgsta prisipirkti visokių dalykų.
Jeigu užvažiuojame į parduotuvę, ji visada randa ką įsigyti, aš šiek tiek mažiau perku. Bet mes nesame iš tų, kurie perka savaitei, mėnesiui ar metams į priekį.
Kavą mėgstu pirkti, kai būna akcija. Ilgesnio vartojimo produktus perku per akcijas - kartais sviestą. Bet neskiriu laiko akcijoms ieškoti.
Deja, maisto produktus tenka ir išmesti. Apgailestaujame, bet ne visada pavyksta neišmesti. Tai bėda.
Į produktų galiojimo terminus stengiamės reaguoti: arba bandome suvartoti iki tos datos, arba paskui metame lauk.
Nesuprantu vieno dalyko. Kieme yra šiukšlių konteineris maisto produktams. Prie jo daugybė musių, kvapai visokie.
Niekada nemačiau, kad šiukšliavežė atskirai išvežtų jo turinį - verčia viską į vieną krūvą. Tai kam tada reikalingas tas rūšiavimas?
HENRIKA, bibliotekininkė
Maisto produktus perku beveik kas antrą dieną ir tik tokius, kurių reikia tuo metu. Dažnokai. Kartą per dvi savaites būna didesnis ilgiau besilaikančių produktų apsipirkimas. Kai dažniau eini į parduotuvę, pagaudai vadinamųjų akcijų.
Nusiperki negendančių produktų, pavyzdžiui, konservuotų, kurių galbūt dabar nereikia. Aš esu absoliuti akcijų auka.
Anksčiau maisto produktai buvo pigesni, būdavo, kad ir išmeti jų kažkiek. Nors ir nesinori, bet sugedo - tai sugedo, nieko nepadarysi.
Dabar, kai maisto produktų kainos labai didelės, jau galvoji, kad pirkti reikia mažiau, kad suvalgytum vienu kartu arba per dvi dienas, o jeigu reikės ko nors, nusipirksi papildomai. Maistą išmesti dabar tenka labai retai.
Žuvies pasibaigus galiojimo terminui nesinori valgyti, bet yra tokių produktų, kuriuos galima valgyti dar vieną dvi dienas, bet po savaitės tai jau ne.
Nenorėčiau palaikyti nesąmoningo maisto produktų parduotuvių kainų užkėlimo. Dabar viskas beprotiškai brangu - kainos neadekvačios.
Prekybininkai privertė mums taip gyventi, valgyti maisto produktus pasibaigus jų galiojimo terminui. Norisi palaikyti ūkininkus, bet jų vietos nėra patogios. Mieste nėra tiek ūkininkų prekybos vietų, kiek parduotuvių.
Rašyti komentarą