Mamos dieną atšvęskite terasoje: su šiais patarimais lašišą iškepsite tobulai

Tik spėjome apsidžiaugti atgimusia gamta, kai netikėtai vyšnių žiedus nuklojo sniegas. Bet žiemos grimasos pavasario neišgąsdino ir grįžus šiltiems orams vėl terasoje galime užkurti kepsnines.

 

Artėjant vienai gražiausių pavasario švenčių – Mamos dienai – pagaminkime šį tą ypatingo ir nudžiuginkime mamas, močiutes ir visus artimuosius sveikais ir lengvai pietumis – ant grotelių kepta lašiša.

Sveikatai palankios mitybos specialistė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad lašiša – ypač vertinga žuvis, turtinga Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurios mažina riziką susirgti Parkinsono ir Alzheimerio ligomis.

Lašiša: gausybės vertingų medžiagų šaltinis

Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad žuvis yra didelės biologinės vertės, baltymais turtingas produktas, turintis daug Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių.

„Lašiša yra riebi žuvis, o šios rūšies žuvys veiksmingos mažinant lėtinių ligų riziką, taip pat prisideda prie cholesterolio mažinimo. Lašišos riebaluose yra ypač daug Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių.

Jos svarbios mažinant trigliceridų ir cholesterolio kiekį kraujyje, padeda koreguoti kraujospūdį, mažina sergamumą širdies bei kraujagyslių ligomis“, – pažymi dr. E. Gavelienė.
 
Pasak gydytojos dietologės, lašišos taip pat naudingos smegenims bei nervų sistemai. „Įrodyta, kad žuvų, turinčių daug Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių vartojimas gerina atmintį, mažina riziką susirgti Parkinsono ir Alzheimerio ligomis.

Sveikatai naudingi riebalai kartu su vitaminais A ir D stiprina sąnarius bei nervų sistemą, lėtina senėjimo procesus, reguliuoja kalcio kiekį kraujyje, mažina akių ligų riziką. Kitos svarbios maistinės lašišų medžiagos yra geležis, baltymai, kalcis, kalis, jodas, selenas, cinkas, magnis, natris bei fosforas.“

Žuvies valgome per mažai

Pasak dr. E. Gavelienės, daugelio mūsų mityboje žuvies vis dar trūksta: per savaitę jos reikėtų valgyti bent 2–3 kartus. Sveikatai palankios mitybos specialistė taip pat atkreipia dėmesį, kad jūrinių ir gėlavandenių žuvų maistingumas skiriasi: nors mineralinių medžiagų ar baltymų kiekis panašus, tačiau Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių jūrinės žuvys turi daugiau.

„Nuo pakankamo Omega-3 polinesočiųjų rūgščių kiekio organizme priklauso, kaip funkcionuoja širdis, kraujagyslės ir imuninė sistema, jos saugo ir nuo uždegiminių procesų. Dėl to geriausia valgyti įvairias žuvis – ir jūrines, ir gėlavandenes.

Jei kartą per savaitę valgote jūrinę žuvį, antrą kartą pasigaminkite patiekalą iš sugautos upėse, ežeruose ar tvenkiniuose. Taip bus gaunama maksimali nauda iš žuvies ir kartu racionas bus pakankamai įvairus“, – pataria gydytoja dietologė.

Medaus glazūra suteiks traškumo

Lašišą prekybos tinklo „Rimi“ grilio technologas Vidas Nadzeika siūlo gardinti paprastais bei pigiais prieskoniais: druska, pipirais, pašlakstyti citrinos sultimis. Žuviai dar galima naudoti ir medaus arba sojos padažo glazūras: taip iškepta žuvis turės dar traškesnę plutelę, o vidus išliks minkštas ir sultingas.

Mamos dienos proga ant grotelių iškepę lašišos turėsite ne tik šventinį, bet ir sveikatai palankų patiekalą.

Ant grotelių kepta lašiša

Patiekalui reikės:

  • 800 g lašišos;
  • 2 v. š. medaus;
  • Pusės citrinos sulčių;
  • 2 v. š. sojos padažo;
  • 2 v. š. garstyčių;
  • 2 v. š. aliejaus;
  • Druskos ir pipirų pagal skonį.

Gaminimo eiga:

  1. Iš medaus, garstyčių, sojos padažo, citrinos sulčių ir aliejaus sumaišykite pigesnį marinatą, pagardinkite druska ir pipirais.
  2. Lašišos gabalėlius užpilkite marinatu, pavartykite, kad pasidengtų iš visų pusių, palikite marinuotis bent pusvalandžiui.
  3. Gerai įkaitinę kepsninę kepkite ant grotelių maždaug po 4 min. iš kiekvienos pusės.

Skanaus!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder