Maršrutai Lietuvoje su vaikais: kokios pramogos Norvilų laukia Molėtuose ir Vilniuje?

Kulinarinio turizmo gido „Maisto kelias" herojais tapusi Norvilų šeimyna tęsia savo nuotykius po Lietuvą. Netikėti istoriniai atradimai ir nepamainomos gastronominės patirtys šį šeštadienį jų ir visų TV3 žiūrovų lauks Molėtuose ir Vilniaus mieste. Ką šeima šiose vietose siūlo pamatyti ir kitiems?

Televizinis projektas „Maisto kelias“ jau gerokai įsibėgėjo, tačiau tai nereiškia, kad Lietuvoje lieka vis mažiau lankytinų, žadą atimančių vietų. Keliaujant po šias vietas galima ne tik paskanauti gardžių patiekalų ar papramogauti, bet ir dar labiau pažinti Lietuvos istoriją ir žmones, kurie anksčiau čia gyveno patys ir kūrė šeimas.

Kaip teigia patys Norvilai, jie tikrai nesitikėjo, jog kiekvienas kampelis savojoje žemėje gali būti toks netikėtas ir įdomus.

„Mūsų Lietuvos kraštas – kupinas istorijų. Tuo įsitikome ir patys. Kiekvienas restoranas ar pramogų verslai, kuriuos aplankėme, turi savo susikūrimo istoriją, konceptą, kurį visuomet įdomu išgirsti.

Kitaip tariant, niekas neatsiranda iš niekur. Labai smagu, kad, tarkime, vienas ar kitas restoranas ar pramogų kompleksas, įsikūręs tam tikroje vietoje, atsižvelgia į čia esamo pastato istoriją, seniau vykusius įvykius.

Tai jiems tampa kaip inspiracija kurti vienokią ar kitokią virtuvę, ar, galų gale, pasiūlyti išskirtines pramogas savo lankytojams“, – savo mintimis dalinasi Renata Norvilė.

O šį kartą nuotykiams nusiteikusi Norvilų šeima leisis į atradimų kupiną kelią po Vilnių ir Molėtus.

Ką šeima šiose vietose siūlo pamatyti ir kitiems?

„AJ šokolado“ skulptūrų muziejus.

Tai – puiki vieta ne tik smaližiams, bet ir įspūdingų reginių mėgėjams. Čia eksponuojama daugiau nei 100 per pastaruosius metus sukurtų skulptūrų. Nepatikėsite, bet visos šios žmogaus ūgio skulptūros yra pagamintos tik iš saldžios masės! Muziejuje galima rasti Majų, Kolumbo, filmo herojų skulptūras. O norintys išbandyti savo jėgas gamyboje, galės skanėstų pasigaminti ir patys.

Restoranas „Senoji trobelė“.

Puiki vieta lietuviškų patiekalų mėgėjams! Čia galėsite paragauti tikrų, autentiškų patiekalų, kuriuos senovėje galėjo valgyti tik bajorai. O restorano interjeras atspindi to meto laikus – pasijausite istorijos dalimi.

Poilsio ir pramogų centras „Belmontas“.

LDK laikus siekianti vietos istorija išlaiko savo autentiškumą iki šių dienų. Išskirtinės Vilniaus gamtos apsupta, kuri įsikūrusio poilsio ir pramogų centro salėse siūlo ne tik švęsti savo šventes, bet ir pasigrožėti etnografiniais, antikvariniais eksponatais, paskanauti gardžiu restoranų maistu.

Molėtų turizmo ir informacijos centras.

Čia galėsite ne tik iki smulkmenų suplanuoti lankomų vietų maršrutą, bet ir susipažinti su vietos garsenybe, personažu žuvyte Mole –išgirsite jos sukūrimo istoriją, galėsite įsigyti personažo atributikos.

Muzikiniai lauko instrumentai.

Parkuose įrengti muzikiniai lauko instrumentai leis kiekvienam iš mūsų pažadinti tikrąjį muzikantą! Tai – puiki vieta visiškai nemokamai papramogauti, gerai ir naudingai praleisti laiką su visa šeima.

Skulptūra „Kas paleido antį?“.

Einant pėsčiųjų taku palei Pastovėlio ežerą, šalia pėsčiųjų tilto, rasite žavias ančių skulptūras. Ar žinojote, kad šie ančiukai pildo norus?

Vaikų žaidimų aikštelė.

Tai yra vieta, kurioje lankytojai kviečiami ne tik žaisti, bet ir surengti pikniką. Žingsniuodami taku palei Pastovėlio ežerą, galėsite išbandyti Molėtų lauko čiuožyklą. Tai – nuostabi pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šalia rasite sūpynes, batutą, stalo tenisą bei daugybę kitų lauko pramogų.

„Le Piknikas“ – užsakomoji pramoga. 

Piknikai – neatsiejama vasaros dalis. O juos galima ne tik suruošti patiems, bet tokią paslaugą ir užsisakyti. Jums neteks rūpintis nei stilingais aksesuarais, nei užkandžiais.

Molėtų technikos muziejus.

Puiki pramoga automobilių ir technikos mėgėjams. Čia eksponuojama virš 200 lengvųjų automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų bei kitų transporto priemonių.

Veikia senovinės radijo, audio, TV aparatūros ekspozicija. Lankytojams suteikiama galimybė kai kuriuos eksponatus ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti patiems. O ar žinojote, kad būtent šio muziejaus automobiliai buvo naudojame ne viename garsiame filme, tarp jų ir seriale „Černobylis“?

Alpakalnis.

Besikuriantis gyvūnėlių ūkis, kurio šeimininkai kviečia susipažinti su jų auginamomis alpakomis iš arti. Šiame ūkyje galima gyvūnus pavedžioti, paglostyti, pamaitinti ir daugiau sužinoti apie jų auginimo subtilybes.

Be alpakų, ūkio šeimininkai taip pat augina įvairių veislių vištas, o inkubatoriuje perimi viščiukai suteikia daug džiaugsmo mažiesiems lankytojams. Jei norite puikių užsiėmimų, galėsite susipažinti ir su senuoju amatu – vilnos karšimu, verpimu. Taip pat vietos šeimininkai tikriems ekstremalams galės pasiūlyti ir oro pramogų

„Maisto kelias“ – tai Renatos, Deivio, Emilio ir Rėjaus Norvilų vasaros kelionių dienoraštis, iš kurio bus galima pasisemti daugybę kelionių ir laisvalaikio idėjų. 

Nesuvaidinta realybė keliaujant su vaikais, kulinarinis paveldas, smagios pramogos, Lietuvos istorija bei kultūra, geriausi restoranai, naudingi patarimai ir daug kitos informacijos – tik laidoje „Maisto kelias“, šeštadieniais, 9.30 valandą per TV3.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder