Mėnulio kalendorius

Mėnulio kalendorius: kada geriausia sodinti augalus

Specialistų teigimu, arčiausiai Žemės esantis dangaus kūnas - Mėnulis daro didžiulę įtaką augalams. Taigi, jei norite sulaukti gausaus ir kokybiško derliaus, verta nenumoti ranka į visame pasaulyje visų specialistų pripažintą sėjos metodiką – sėją pagal Mėnulį ir jo fazes.

Kad būtų lengviau, kasmet yra sudaromas Mėnulio kalendorius, leisiantis planuoti sėją, augalų persodinimo, tręšimo ir derliaus nuėmimo laiką. 

Kovo 13 d., trečiadienis

Kovo 13 d. kambarinių augalų geriau nesodinti, nes jie gali augti kaprizingai, tas pats pasakytina ir apie daržoves. Medžius ir krūmus galite persodinti ir genėti tiek žiemą, tiek rudenį.

Kovo 14 d., ketvirtadienis

Laikas palankus darbams sode - sodinkite medžius ir krūmus.

Dabar būtina tikrinti dirvos drėgnumą svetainėje ir prie kambarinių gėlių, nes augalai paliesti augimo ir skausmingai toleruoja sausrą.

Kovo 15 d., penktadienis

Diena vidutiniškai palanki sodinti žiemą ištvermingus vėlai žydinčius augalus į iš anksto paruoštas lysves ir lysves. Kasimą ir ravėjimą geriau atidėti. Palanki žiemos sėja.

Kovo 16 d., šeštadienis

Palanki diena sėti beveik visus augalus, kurių valgomoji dalis yra virš žemės.

Ypač gerai vystysis augalai, iš kurių nesitikėsite greito derliaus - šią dieną sėkite vėlyvųjų veislių daržoves žalumynus ir gėles.

Kovo 17 d., sekmadienis

Diena netinkama sodinti ir pikuoti sodinukus, tačiau galite užsiimti krūmų genėjimu ir medžių vainiko formavimu, dirvos paruošimu ir kenkėjų naikinimu.

„Draudžiamos" dienos

Daržininkams, sodininkams ir gėlininkams verta atminti, kad yra taip vadinamos „draudžiamos" dienos, kai jokių augalų sėti ir sodinti negalima.      

„Draudžiamos" dienos - tai jaunatis ir kai Mėnulis būna Vandenio bei Dvynių (bevaisiai Oro ženklai), Mergelės (bevaisis Žemės ženklas), Liūto (bevaisis Ugnies ženklas) ženkluose.      

Augalus geriausia sodinti per Mėnulio pilnatį, kai augalai įgauna daugiausia gyvybinės energijos.     

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder