Mėnulio sėjos kalendorius

Mėnulio sėjos kalendorius rugsėjui: ką ir kada daryti darže ir sode

Rugsėjis yra gana darbingas mėnuo sodo ir daržo savininkams. Šiuo metu jau nuimti kviečiai ir iškastos bulvės, tačiau dar liko nuimti rudeninių daržovių derlių.

Taip pat ankstyvą rudenį sėjami žieminiai augalai ir ruošiama vieta žiemojimui, o sode sodinami krūmai ir rožės.

Rugsėjo mėnesio Mėnulio sėjos kalendorius parodys, ką reikia daryti sklype rugsėjo mėnesį ir kurios dienos yra derlingiausios.

Geros dienos sėjai rugsėjo mėn.

Rugsėjį galite sėti svogūnus, česnakus ir javus žiemai, sėti prieskonines žoleles, sodinti uogakrūmius ir gėles sode.

Taip pat galite auginti daržoves šiltnamyje.

Čia pateikiamos dienos, kurios laikomos produktyviomis įvairių augalų sėjai:

Rugsėjo 1, 4, 5, 8-10, 16-24, 27, 28 d; 

  • žieminius svogūnus ir česnakus - rugsėjo 5-6, 12-14, 16, 18, 21, 23, 22-28 d;
  • kopūstai, agurkai, paprikos šiltnamyje - rugsėjo 1, 4, 5, 8-10, 16, 28 d;
  • vienmetės ir dvimetės gėlės - rugsėjo 5-6, 12, 14, 16, 18, 21, 23, 28 d;
  • rožės - rugsėjo 1, 3-10, 13-20, 23, 23, 30 d;
  • serbentai, avietės, agrastai - rugsėjo 1, 4-10, 13-21, 23, 24, 27, 28 d.

Mėnulio pilnaties ir jaunaties dienos laikomos nederlingomis sėjant bet kokius augalus - tai rugsėjo 15 ir 29 dienos.

Mėnulio sėjos kalendorius rugsėjo mėn.

Rugsėjo 1 d. - labai derlinga diena, galima sėti šiltnamyje ir persodinti bet kokius augalus, taip pat sodinti žieminius augalus.

Sklypo kasimas, dirvos purenimas, piktžolių naikinimas.

Galite sodinti bet kokius uogakrūmius. Laistyti rekomenduojama labai saikingai. Daržo nerekomenduojama apdoroti cheminiais preparatais.

Rugsėjo 2-3 d. - mažai derlingos dienos. Galite skinti daržoves, vaisius ir uogas, taip pat gaminti konservus žiemai. Piktžolių ir kenkėjų kontrolė bus veiksminga. Galite genėti krūmų ir medžių šakas. Nerekomenduojama sodinti ir persodinti daugumos kultūrų, taip pat persodinti augalų.

Rugsėjo 4-5 d. - agurkų, kopūstų, žalumynų, salotų sodinimas, uogakrūmių ir vaismedžių, rožių ir vienmečių gėlių sodinimas šiltnamyje. Apskritai dienos palankios bet kokiai sėjai - augalai gerai įsišaknys. Nerekomenduojama pažeisti augalų šaknų.

Rugsėjo 6-7 d. - galima skinti vaisius sėkloms, bet ne ilgalaikiam saugojimui. Kaskite bulves, rinkite uogas ir riešutus, pjaukite veją ir genėkite pražydusius augalus. Galite ruošti sklypą žemei - kasti, tręšti ir sėti sideratus. Taip pat galite tvarkyti medžius, nupjauti sausas šakas ir žievę, baltinti kamienus. Geros dienos sėti gėles, tačiau nerekomenduojama persodinti augalų.

Rugsėjo 8-10 d. - šiltnamyje galima sėti žalumynus, garstyčias, bet kokios rūšies kopūstus. Galite laistyti ir maitinti augalus organinėmis medžiagomis, kovoti su šliužais. Geros dienos sodinti vynuoges, avietes, serbentus, vaismedžius, taip pat rinkti sėklas. Nereikėtų rauti daržovių sandėliavimui, naudoti pesticidų ir mineralinių trąšų.

Rugsėjo 11-12 d. - derliaus nuėmimas sandėliavimui, žiemkenčių sėja, ravėjimas ir dirvos purenimas, sideratų sėja ir sklypo mulčiavimas. Gera diena nuimti kukurūzų, moliūgų, saulėgrąžų derlių, taip pat sodinti visžalius augalus ir žaliąsias gyvatvores. Nerekomenduojama laistyti ir maitinti augalų.

Rugsėjo 13 d. nėra gera diena sėjai. Galima sodinti dekoratyvinius ir žydinčius medžius, pavyzdžiui, jazminus ir alyvas, taip pat uogakrūmius. Medžius galite skiepyti ir dauginti auginiais. Leidžiama gausiai laistyti ir maitinti, tačiau nerekomenduojama mirkyti sėklų.

Rugsėjo 14-16 d. - mėnulio pilnaties dienos. Pagal Mėnulio sėjos kalendorių nerekomenduojama dirbti su augalais.

Rugsėjo 17-18 d. - žalumynų, žieminių kultūrų, primulių ir vienmečių gėlių, rožių sėja. Geros dienos vaistiniams augalams ir prieskoniams sėti, taip pat vaismedžiams ir uogakrūmiams. Laistoma ir tręšiama labai saikingai. Galite laistyti ir genėti augalus, tačiau negalima vietos apdoroti toksiškais chemikalais.

Rugsėjo 19-20 d. - geros dienos sėti nakvišų ir moliūgų daržoves, taip pat nuimti derlių ilgalaikiam saugojimui. Galite tręšti bet kokiomis trąšomis ir apdoroti plotą bet kokiomis priemonėmis nuo kenkėjų ir piktžolių. Geros dienos sėti rožes, erškėtuoges, agrastus, šaltalankius ir bet kokius dygliuotus ir dygliuotus augalus. Nerekomenduojama kasti bulvių, pjauti medžių šakų ir dauginti augalų dalijant šaknis.

Rugsėjo 21-22 d. - palankios dienos sėti žieminius augalus ir sodinti daigus šiltnamyje. 

Nuimkite bulvių ir kitų daržovių derlių, kad galėtumėte jas sandėliuoti. Gera diena sodinti pavasarines gėles, klumpaites ir braškes. Genėkite ligotas šakas, braškių ūsus, sausus vynuogių ūglius. Sergančios žievės valymas. Nerekomenduojama laistyti ir skiepyti augalų.

Rugsėjo 23-24 d. - žieminių svogūnų ir česnakų, petražolių, vaismedžių, graikinių riešutų, braškių, bazilikų, rukolos sodinimas. Derliaus nuėmimas sėkloms ir sandėliavimui. Kopūstų, salierų ir salotų sodinimas šiltnamyje. Geros dienos bet kokių uogų sodinimui. Sodą galite apdoroti nuo kenkėjų ir ligų, tačiau nerekomenduojama traumuoti šaknų.

Rugsėjo 25-26 d. tinkama diena nuimti bet kokį derlių - jis bus ilgai laikomas ir išlaikys savo skonį. Galite iškasti saugojimui skirtus svogūnėlius, persodinti daigus į žemę, iškasti ir paruošti vietą žiemai. Sode galite genėti medžius ir purkšti juos nuo kenkėjų, genėti veją ir gyvatvores. Nerekomenduojama sėti daugumos kultūrų, taip pat nereikėtų laistyti ir maitinti augalų.

Rugsėjo 27-28 d. tinkamas laikas sėti daržoves šiltnamyje, taip pat nuimti burokėlių, morkų, moliūgų, cukinijų derlių. Galite sodinti žieminius augalus ir sėti prieskonines žoleles, skirtas auginti ant palangės. Sode gerai augs bet kokie medžiai ir krūmai, o gėlyne - daugiametės gėlės ir visžaliai augalai. Nerekomenduojama augalų apdoroti chemikalais ir tręšti mineralinėmis trąšomis.

Rugsėjo 29 d. - jaunatis. Sėjos kalendoriuje nerekomenduojama dirbti su augalais.

Rugsėjo 30 d. - nerekomenduojama pjauti augalų šaknų ir šakų (žaizdos ilgai gyja), taip pat sėti ir persodinti daugumos augalų. Galima suarti sklypą, pašalinti piktžoles, tręšti žiemai, nuimti derliaus likučius. Laistoma ir tręšiama labai saikingai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder