Mitas ar tiesa: mokslininkai atsakė, ar tikrai geriau telefoną dėti tik prie kairiosios ausies

Egzistuoja nuomonė, kad pokalbio metu mobilųjį telefoną reikia dėti tik prie kairiosios ausies, neva pridėjus telefoną prie dešiniosios gresia smegenų augliai. Mokslininkai atliko tyrimą ir šiam klausimui padėjo tašką.
 

Apie tai rašo Itechua.

Kaip žinoma, žmonės skirstomi į dešiniarankius ir kairiarankius, o pirmųjų yra daug daugiau. Kuri ranka bus „darbinga“, lemia pusrutulis, atsakingas už motorinę ir kalbos veiklą. Dešiniarankiams tai kairysis pusrutulis, kairiarankiams – dešinysis pusrutulis.

Kaip parodė tyrimo rezultatai, kalbėdamas telefonu dažniausiai žmogus jį laikys toje galvos pusėje, kurioje yra „dominuojantis“ pusrutulis.

Priežastis paprasta ir visai ne todėl, kad tokiu būdu informacija greičiau pasieks „aktyvųjį“ smegenų pusrutulį. Žmogus vienaip ar kitaip (išskyrus ausinių naudojimą) turi į vieną ranką paimti telefoną ir nesąmoningai stengiasi palikti laisvą „darbinę“ ranką. Dešiniarankiams – dešiniąją, o kairiarankiams – kairiąją.

Iš esmės būtent tai ir nulemia įprotį laikyti telefoną kalbant viena ar kita ranka – tai tik patogumo reikalas ir nieko daugiau. Mokslininkai atliko tyrimą, kuris parodė, kad nėra ryšio tarp auglių atsiradimo ir tos galvos pusės, prie kurios žmogus priglaudžia telefoną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder