Mokytojos iš Turkijos kreipimasis į tėvus apskriejo internetą: ką ji pasakė

(4)

Mokytoja iš Turkijos, mokykloje dėstanti anglų kalbą, internete kreipėsi į tėvus su prašymu išmokyti vaikus gerbti išsilavinimą ir mokytojus, o žinių įgijimą laikyti svarbiu gyvenime. Ji taip pat teigė, kad tėvai prieš mokyklą turėtų pasikalbėti su savo vaikais apie gerumą, mandagumą, dėmesingumą, įtraukimą ir apkalbų bei spėliojimų žalą.

Tokią žinutę mokytoja paskelbė instagrame.

Pedagogė pabrėžė, kad jos darbas - mokyti vaikus, tačiau, norint pasiekti gerų rezultatų, tėvai taip pat turėtų padirbėti prie kai kurių svarbių dalykų namuose. Ji ragino skatinti vaiką gerbti ir gerbti išsilavinimą.

„Kad mokymasis vyktų, jūs ir jūsų vaikas turite laikyti savo išsilavinimą svarbiu, o mane, mokytoją, - svarbiu raktu į išsilavinimą.

Ir patikėkite manimi, kai tik pradėsite negerbti manęs ir mano darbo, jūsų vaikas paseks jūsų pavyzdžiu“, - rašė ji.

Mokytoja teigė, kad vaikai turėtų suprasti, jog galimybė įgyti išsilavinimą yra garbė ir privilegija. Jei visi tai prisimins, galės sukurti tikros pagarbos žinioms kultūrą, kuri padės sėkmingai mokytis.

Pedagogas mano, kad vadinamoji darbo etika yra labai svarbi. Tai reiškia, kad reikia skatinti vaiką ne taupytis, o dirbti sunkias ir net nuobodžias pamokas, kurios kartais kelia nusivylimą. 

Pedagogo teigimu, tvirta darbo etika namuose ne tik prisidės prie mokyklos rezultatų, bet ir padės vaikui išsiugdyti įgūdžius, reikalingus sėkmingai veiklai gyvenime.

Pedagogas taip pat pažymi, kad informacijos prieinamumo įvairovė turi įtakos dėmesio koncentracijai, o momentinė prieiga prie žinių ir pramogų ne visada naudinga vaikams klasėje. 

Ji paragino tėvus skaityti vaikams arba skirti laiko savarankiškam skaitymui, taip pat pasakoti jiems istorijas ir daugiau su jais kalbėtis. 

Tai padės labiau sutelkti dėmesį į mokymąsi.

Mokytoja pažymi, kad su vaikais taip pat reikėtų kalbėtis apie gerumą, mandagumą ir dėmesingumą mokytojui bei bendraamžiams.

„Žinoma, geriausias būdas mokyti gerumo yra jį modeliuoti, tačiau to retai kada pakanka. Gerumo reikia mokyti aiškiai ir sąmoningai.

Pasikalbėkite su vaiku apie įtraukimą. Papasakokite jiems apie apkalbų ir piktumo žalą ir skausmą. Ir duokite jiems konkrečių priemonių, kad jie galėtų padėti kitiems jaustis pastebėtiems, vertinamiems ir įtrauktiems. 

Mokykite vaiką būti tuo, kuris sako: „Sėskite su mumis“ ir „Žaiskite su mumis“. Ir įspėkite, kad ne visada lengva būti maloniam. 

Bet visada teisinga taip elgtis“, - rašo ji.

Taip pat svarbu, kad vaikai kontroliuotų savo kūną.

„Vaikams sunku ramiai sėdėti ar net elementariai kontroliuoti savo kūną. Jie sukinėjasi ir tampa irzlūs. Jie krenta nuo stalų. Atrodo, kad jie negali laikyti rankų prie savęs. 

Liūdna tikrovė yra ta, kad kai kurių tokio elgesio priežasčių nei jūs, nei aš negalime kontroliuoti. 

Šiuolaikinės mokyklos dienos struktūra nesuteikia pakankamai laiko žaidimams ir judėjimui, o tai neigiamai veikia mokinių elgesį“, - rašė mokytoja.

Nepaisant to, yra dalykų, kuriuos galima padaryti namuose: riboti laiką prie ekrano, reikalauti, kad vaikas žaistų lauke ir užsiimtų fizine veikla.

Pedagogė taip pat pažymėjo, kad vaikas turėtų eiti į mokyklą tikėdamasis, jog kai kurie dalykai bus sunkūs ar net nuobodūs. Mokiniui neturi patikti viskas, ką jis daro klasėje, tačiau jis turėtų turėti teigiamą požiūrį į mokymąsi.

„Tiesa ta, kad aš mokau jūsų vaiką ne tik pagal išsilavinimo standartus, bet ir visų kitų gyvenimo įgūdžių. 

Tačiau mano pagrindinis darbas negali būti visada, per kiekvieną pamoką, mokyti juos sunkiai dirbti ir gerai elgtis.

Į pamokas jie turi ateiti jau žinodami šiuos dalykus, o tai pirmiausia turi ateiti iš namų. 

Tai turi ateiti iš jūsų. Esu įsitikinęs, kad su jūsų pagalba ir bendradarbiavimu mums pavyks puikiai dirbti!“ - apibendrino mokytoja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.