Monika Marija – apie iki šiol slėptą vestuvių dienos detektyvą

Monika Marija ryžosi neeiliniam interviu ir atsisėdo į pašnekovės kėdę laidoje „Nepatogūs klausimai“ su Rolandu Mackevičiumi. Dainininkės gerbėjai pastebėjo, kad pastaruoju metu jos gyvenime pokyčių nestinga – apie juos ir dar daugiau atlikėja prabilo Delfi TV eteryje.

 

Archyvų nuotr.

Karjera ir iširę keliai su Gediminu Jauniumi

Vienas pirmųjų klausimų buvo apie dabartinį Monikos Marijos gyvenimą, kuris net ir žvelgiant iš šalies atrodo gerokai pasikeitęs. Pasak laidos žiūrovų, atlikėja tarsi dingo iš viešumos, jos nebesimato ir koncertuose.

„Aš visai sutikčiau su tais, kurie klausia, kur aš dingau. Šiais metais aš daug daugiau dariau sau, o ne kitiems. Tai reiškia, kad daugiau skaičiau, mokiausi dalykų, kuriuos buvau apleidusi per pastaruosius metus. <...> Kai tu koncertuoji kone kiekvieną dieną, eini į renginius, dalyvauji kažkur – nebelieka laiko lavintis tuose dalykuose, kurie tau yra svarbūs. Tad laiką skyriau tam per šį karantiną“, – pasakojo dainininkė.

„Manau, man reikia tokio laiko dabar, todėl savęs per daug nekaltinu, kad jį pasiėmiau. Man atrodo, kad geriau palaukti, susidėlioti viską ir grįžti, kai tam esi pasiruošus“, – pridūrė ji.

Ne paslaptis, kad iki šiol vyrauja mąstymas, jog būnant menininku Lietuvoje vargiai pragyvensi. Monika šį mitą nori mielai paneigti. Tiesa, jos nuomone, norint gyventi patogiai, reikia nemažai ir dirbti.

„Man yra neįtikėtina, kad iš tikrųjų pavyksta. Tiesa, pragyvenu ne tik iš dainavimo pastaraisiais metais. <...> Man atrodo, kad per daug šaižiai skamba ta mintis, kad Lietuvoje, būnant muzikantu, neįmanoma pragyventi. Iš tikrųjų taip nėra.

Aš tikrai norėčiau motyvuoti tuos žmones, kurie labai nori dainuoti, groti ar užsiimti kitais artistiškais dalykais, nes tikrai įmanoma.

Tik, manau, reikia rasti sau tinkamą nišą, įlįsti į tarpelį, kuris dar nėra užpildytas.

Tikrai galima siekti savo svajonių ir tikėtis, kad pragyvensi iš to. Iš kitos pusės, man atrodo, kad esu tas žmogus, kuriam niekada nėra gana. Man atrodo, kad uždirbti ir pasiekti visada galima daugiau“, – atviravo pašnekovė.

Atlikėja dar neseniai buvo žinoma ir kaip viena „Lietuvos balsas. Vaikai“ projekto mokytojų, tačiau šiame šou Monikos Marijos nebeliko. Kodėl?

„Aš pati savo noru iš ten, aišku, neišėjau. Man šis projektas labai patiko. Aš jį dievinau. Man darbas ten buvo, jaučiu, vienas gražiausių gyvenimo momentų, nes pamačiau save visai kitomis spalvomis.

Aš, visą laiką mačiusi savo mamą – mokytoją, maniau, kad jau aš tai tikrai negalėčiau kitiems padėti ar motyvuoti, aiškinti.

Bet per projektą pamačiau, kad tikrai turiu ką duoti kitiems žmonėms, galiu tai iškomunikuoti ir tie keli laimėjimai tame projekte parodė, kad man visai neblogai sekasi.

Man tikrai patiko ten būti, bet taip jau nutiko, kad išsiskyrėme su komanda. Išsiskyrė mūsų nuomonės ir keliai, o ta mokytojo kėdė užsipildė kitais žmonėmis“, – pasakojo laidos viešnia.

Pasisukus kalbai apie darbą su Gediminu Jauniumi, viena žiūrovė teiravosi, koks konfliktas įvyko tarp jo ir dainininkės, kad ši nebėra po garsaus prodiuserio sparneliu bei kodėl apskritai atlikėja atsisakė jo paslaugų.

„Man atrodo, kad ir asmeniniuose santykiuose, ir darbo santykiuose tu arba gali labai skalbti visus skalbinius viešai ir rodyti visą purvą bei pamazgas, arba gali gerbti tą žmogų ir parodyti pagarbą už tuos metus, kuriuos dirbai su juo.

Tai mes pasirinkome antrą variantą. Iš esmės mes nemeluojame, kad išsiskyrėme draugiškai, mes nesusikibome, teismų jokių nebuvo ir t.t. Kodėl išsiskyrėme? Todėl, kad arba galėjome pratęsti, arba nebepratęsti darbo.

Mes su Gediminu labai gerai sutarėme. Iš tikrųjų mes su Gediminu net ir dabar bendraujame ir susitinkame. Jis buvo pas mane atvažiavęs. Mes bendraujame toliau ir nėra taip, kad dėjome kryžių ir viskas.

Esmė tame, kad kai tu dirbi su vadyba, tu ne visada dirbi su tuo pagrindiniu žmogumi, o Gediminas yra tas žmogus, kuris yra apsiėmęs daryti 100 dalykų vienu metu. Jis, kaip ir aš, negali apsispręsti ir daro daug dalykų: užsiima politika, muzika, prodiusavimu, verslu ir kt.

Iš esmės pagrindinis trūkumas buvo tas, kad tas žmogus, su kuriuo mes galvodavome visas idėjas, su kuriuo mes projektavome mano karjerą į priekį, to žmogaus buvo vis mažiau tame darbe ir aš turėjau dirbti su kitais žmonėmis, su kuriais galbūt ne visą laiką mes mąstėme taip pat arba ne visą laiką pavykdavo įgyvendinti tas pačias idėjas, kurias mes turėjome.

Ne, komanda manęs neužkniso. Aš tiesiog manau, kad su ta komanda nebūčiau ėjusi iki galo. O aš esu toks žmogus, kad jeigu jau dirbu su kažkuo, jeigu būnu su kažkuo, tai aš jau ženyjuosi.

Esu nepastovi, bet turiu aiškias vertybes. <...>

Net jeigu nebūčiau turėjusi galimybių dirbti su kažkuo kitu, aš jaučiau, kad aš tiesiog nepasitikiu 100 proc. tais žmonėmis, kad jie būtų mano šeima, jog jiems viską galėčiau paaukoti, kad galėčiau jiems pasakyti viską apie savo Vilniaus dalykus, apie savo karjeros dalykus ir t.t. Man atrodo, kad jeigu nesi all in, tai kam gaišti laiką?

Man tai atrodė ir mano, ir jų laiko gaišimas. <...> Nenorėjau taip bendrauti ir nenorėjau žinoti, kad mane gali bet kada praspirti, tai aš pasirinkau, kad mane praspirtų vieną kartą ir tada, kai aš to noriu, o ne tada, kai atsibosiu“, – dėstė dainininkė.

Archyvų nuotr.

Monikos Marijos ir Dovydo Laukio pasirodymas © Justinas Stavevičius

Šiuo metu Monika Marija pati rūpinasi prodiuserio darbu, tad jai neretai tenka ne tik rašyti dainas ar jas atlikti, bet ir pasirūpinti technika, sutartimis ar buhalterija.

„Nesigailiu, nes jei jau kas nors nepavyksta, tai bent jau nereikia kaltinti kitų žmonių“, – pripažino ji.

„Jeigu matysiu, kad manęs nebeveža dainuoti ir man tai nebepatinka, tai „ačiū“ mano fanams, kad jie palaiko mane, bet negaliu nesąžiningai to daryti. Man įdomu save įsivaizduoti kitose srityse, negaliu užmigti ramiai žinodama, kad aš tiktai kažkas vienas būsiu gyvenime“, – apibendrino dainininkė.

Santykiai, vestuvių detektyvas ir vaikai

Dainininkė Monika Marija ir aktorius bei atlikėjas Dovydas Laukys šių metų rugpjūčio mėnesį atšventė popierines vestuves. Iki šiol, kai kalba pasisukdavo apie asmeninį gyvenimą, pora vengė smalsuolių dėmesio, tačiau dabar, kai viskas nurimo, jiedu mielai dalijasi savo meilės istorija.

Monika Marija su būsimu vyru susipažino maždaug prieš 3 metus, juos suvedė bendri darbai. Pora tais pačiais metais nugalėjo skirtinguose TV projektuose – Monika triumfavo „Lietuvos balse“, o Dovydas, pasirodęs duete „120“, pelnė pergalę muzikiniame šou „X Faktorius“.

Tiesa, nors šiandien pora džiaugiasi meile, po pirmosios pažinties, pasirodo, nė vienas, nė kitas jokių romantiškų minčių nekurstė.

„Išėjo taip, kad „Lietuvos balsas“ baigėsi anksčiau nei „X Faktoriaus“ finalas. Grįžau pas tėvus namo, su mama įsijungėme televizorių sekmadienio vakarą ir žiūriu, o Dieve, kas čia per klounai tokie.

Tokia buvo mano pirma reakcija. Aš sirgau už jų oponentę, – juokėsi dainininkė.

– Buvo tokia situacija, bet po to mes susitikome, turėjome bendrą interviu, jie pakvietė mane į radiją, kuriame jiedu tuomet dirbo.

Mes susipažinome, pamačiau, kad jie iš tiesų faini bičai, bet aš buvau tokia marusenka tuo metu, tokia su dviem kasom, Dovydas buvo santykiuose, tai mes tikrai vienas į kitą nežiūrėjome. <...>

Pabendravome, bet vėliau tas bendravimas nutrūko ir mes jau niekur nebesusitikome. Nebesusikirto keliai, dalyvavome skirtinguose renginiuose ir nesimatėme kokius dvejus metus.

Po to Dovydas mane pakvietė vėl nusifilmuoti viename projekte. Tuo metu abu buvome kituose santykiuose.

Po filmavimo nuėjome pavalgyti. Buvo toks geras jausmas. Grįžome namo, susirašėme, kad išties buvo fainas jausmas, jog lengvai pabendravome.

Atrodo, išliejome visą turinį ir tokie švarūs grįžome namo. Toks buvo jausmas psichologiškai, morališkai. Ir viskas. Po to mes vėl ilgą laiką nebendravome.“

Archyvų nuotr.

Dovydas Laukys, Monika Marija Paulauskaitė-Laukė

Visgi netrukus poros keliai ėmė kirstis vis dažniau, o simpatija vienas kitam tik augo.

„Buvo taip, kad su viena drauge mes dažnai vaikščiodavome į miestą, o jis – taip pat turėjo draugą, su kuriuo vis išeidavo į miestą, kitaip tariant, jį ištempdavo. Mes vis susitikdavome kažkaip. Išeidavo taip, kad kur mes su ta drauge nueidavome, ten ir juos sutikdavome.

Taip vis susitikinėjome, susitikinėjome, tada galiausiai mūsų kiti santykiai nutrūko ir ėmėme bendrauti daugiau.

Pradėjome susirašinėti, pakviečiau jį į vieną savo koncertą, ten visi keturiese pabuvome, viskas buvo faina.

O po to koncerto įvyko pirmasis mūsų pasimatymas. Ir viskas. Po to viskas ėmė vykti labai greitai. Pirmasis mūsų pasimatymas buvo Nidoje, jis buvo magiškas. Kai pasakoju apie tai kokiai draugei, tai sako, kad viskas skamba kaip kokiame filme su laiminga pabaiga“, – neslepia pašnekovė.

Greitai įsiplieskę šilti jausmai porai atrodė tokie tikri ir tvirti, kad jiedu nieko nelaukę ėmė kalbėti apie vestuves.

„Vieni žmonės sako, kad mes pasielgėme kvailai, kiti sako, kad spontaniškai, tėvai išvis – ką jūs čia darote, bet aš labai džiaugiuosi. <...> Sprendimą tuoktis priėmiau taip lengvai, nes man atrodo, kad visuose kituose santykiuose, kuriuose aš buvau anksčiau, o turėjau šalia savęs tikrai įvairių žmonių, niekada nebūdavo iki galo gerai.

Nebuvo, kad man užtektų to.

Norėjau tokio vyro, kuris galėtų mane pastatyti į vietą ir galėtų man atšauti argumentų atgal.

Su juo bendraujant supratau, kad mūsų tiek daug dalykų sutampa. Tą pajutau dar pačioje pradžioje.

Tiek daug projekcijų į ateitį sutapo, kad realiai mes per dvi savaites, kurias turėjome iki vestuvių, geriau jautėmės vienas su kitu, nei su visais kitais žmonėmis kartu sudėjus. Atrodė, kad jau vienas kitą pažinome per tą laiką.

Mūsų santykiai vystėsi labai greitai ir vystosi toliau. Atrodo, kad per metus laiko mes drauge pragyvenome daugiau, nei kitos poros, kurios net per penkerius metus tiek nepatiria“, – atviravo Monika Marija.

Karantinas, pasak laidos viešnios, buvo labai geras testas jų santykiams, kurį jiedu sėkmingai išlaikė.

„Per šį karantiną mes pamatėme, kad mums kaip tik yra per gerai vienas su kitu gyventi. Kartais net norisi prisiversti pabūti atskirai, kad šiek tiek pasiilgtume vienas kito, nes dabar atrodo, jog drauge esame kiekvieną dieną“, – šyptelėjo ji.

Pora džiaugiasi ne vienu bendru hobiu. Mėgsta kartu keliauti automobiliu po Lietuvą, o namuose turi galybę knygų. Skaitymas ir domėjimasis įvairiomis temomis, anot Monikos Marijos, yra viena labiausiai ją žavinčių Dovydo savybių.

„Galėčiau labai išsiplėšti šioje temoje, nes aš jį tikrai labai myliu ir tikrai turiu labai daug priežasčių, kodėl jį mylėti, bet pagrindinis dalykas, kuo jis žavi, tai, kad jis yra toks labai retas derinys.

Reta kombinacija, nes jis yra ne tik meniškas ir emociškai gilus žmogus, bet ir labai racionalus, protingas, savarankiškas, žino, ko nori, žino, kaip to siekti, žino, ką jis blogai daro gyvenime, moka atsiprašyti labai aiškiai, nors kartais tą padaryti ir būna sunku.

Yra labai daug dalykų, dėl kurių man atrodo, kad mes tinkame vienas kitam. Net ir susipjaudami mes vis tiek gebame susitaikyti, išsiaiškinti tą situaciją, išsišnekėti ir pajudėti toliau.

Ne tik praeiti tą situaciją, bet tiek man, tiek jam kažko naujo išmokti“, – džiaugiasi atlikėja.

Iš pradžių pora apie savo santykius neatviravo: juos slėpė ir socialiniuose tinkluose, ir nuo žurnalistų bei kitų smalsuolių akių. Monika sako, kad jiems reikėjo laiko vienas kitu atsidžiaugti, todėl ta laime su visais iš pradžių dalintis nesinorėjo.

„Na, aš nesakyčiau, kad mes tai slėpėme. Mieste nevaikščiojome užsidengę su kapišonais, mes tiesiog nenorėjome atsakinėti į kvailus klausimus“, – sakė dainininkė.

Archyvų nuotr.

Monika Marija ir Dovydas Laukys © Asmeninio albumo nuotr.

Vestuvių dieną pora suprato, kad dėmesio gali ir neišvengti, todėl sugalvojo planą, kaip susituokti be pašalinių akių.

„Kai mes nuėjome užsiregistruoti, mums pasakė, kad turime gal kokį mėnesį palaukti, nes tokia sistema Lietuvoje, bet prieš kokias porą savaičių jau skelbiami jaunavedžių sąrašai, kuriuos gali pamatyti visi.

Aš maniau, kad viskas gerai, nes tuose sąrašuose yra begalė žmonių, kurie tuokiasi, maniau, jog niekam tai neįdomu.

Bet, pasirodo, yra žmonių, kurie pamatė tą sąrašą. Ir prasidėjo tada, kad visi pradėjo skambinėti.

Mes turėjome dvi priežastis, kodėl nenorėjome eskaluoti visko tuo momentu. Pirma priežastis buvo ta, kad kai taip staigiai viskas įvyksta gyvenime ir kai tu pats tiesiog esi tokioje euforijoje, nori būti tik dviese su tuo žmogumi.

Nesinori pasakoti apie tuos triusikus visiems žmonėms. Norėjome tą džiaugsmą pasilakyti sau.

Žinojome, kad tada, kai nuslūgs visos tos emocijos, tai bet kas, ką mes pasakyti, viskas skambės daug protingiau ir paprasčiau. <...> Mes norėjome to išvengti ir norėjome papasakoti jau tada, kai mus išgirs, tai, ką mes sakome, o ne ką antraštės eskaluoja.

O antra priežastis buvo ta, kad gal nereikia apie visas tas santuokas ir išsiskyrimus daug kitiems žmonėms žinoti, nes vis tiek niekas nežino, kaip yra iš tiesų ir kaip yra viduje, tad kam dalintis?“ – svarstė dainininkė.

„Gal galiu atskleisti tą faktą, kad esame labai dėkingi vienai moteriškei, dirbančiai metrikacijos skyriuje. Mes buvome pasiruošę tą dieną išvis nesiženyti ir manėm, kad susituoksime kažkur išvažiavę, kad į kokią Žemaitiją ar kitur.

Tiesiog nenorėjome tą dieną reikalų turėti su žurnalistais. Prieš tai jau buvome nusprendę, kad tikrai tą dieną nesituoksime, bet atsikėlėme ryte, aš atsisukau į Dovydą ir sakau, kad visgi norėčiau šiandien susituokti, o jis atsakė taip pat.

Paskambino jis į metrikaciją, paaiškino situaciją, kad norėtume, jog viskas įvyktų ramiai, dviese, be papildomų žmonių.

O ta močiutė sako, kad taip ir manė, jog mes paskambinsime. Ji pasikvietė mus pas save po pietų, kad susirašytume ir galėtume sau ramiai eiti namo. Tai labai esame dėkingi už tai“, – detektyvą priminusių vestuvių kortas po daugiau nei metų atskleidė Monika Marija.

Praėjus metams po tuoktuvių, atlikėja neslepia, kad jųdviejų santykiuose pasitaiko ir pykčių.

„Na, galiu pasakyti, kad naujuose santykiuose yra tiek pat problemų, kiek senuose. Niekas nesikeičia. Galiu pasakyti, kad pykstamės ir pykstamės baisiai. Pykstamės dėl indų, škurlių ir t.t.

Bet atradome visai fainą sistemą – su Dovydu darome tokius šeimos susirinkimus.

Tai tarsi tokia psichoterapija gaunasi. Labai smagu, nes kiekvieną sekmadienį tam paskirtą valandą mes atsisėdame drauge ar susiskambiname, jei būname atskirai, ir tiesiog aptariame praėjusią savaitę, ar pasikeitė kažkokie dalykai, jei nepasikeitė, tai kodėl. Kol tu nesusidarai plano, tol tu ir gyveni balagane.

Mes pasidarėme tokį planą ir mes kiekvieną savaitę už daug dalykų vienas kitam padėkojame, tai įvertiname, nes žmogui reikia jaustis mylimam ir įvertintam.

Iš kitos pusės mes pasakome, kas buvo negerai, kodėl aš jaučiausi nelaiminga, kodėl susipykome, kodėl nesusitvardžiau ir t.t.“ – asmenine patirtimi dalijosi pašnekovė.

Pokalbio vedėjas išdrįso pasiteirauti ir apie šeimos pagausėjimą – ar Monika Marija su vyru mąsto apie vaikus?

„Labai abu norime vaikų. Žiūrint į daug žinomų porų pavyzdžių, tai net malonu į tai žiūrėti. Man atrodo, kad visi per daug gąsdinasi tų vaikų. Man nekelia tai panikos. Man atrodo, kad būčiau gera mama, būtų faina vaikus auginti, galėčiau juos mokyti. O Dovydas taip pat nori labai vaikų, manau, kad jis būtų pasakiškas tėtis absoliučiai.

Bet kol kas mes dar neturime pagrindinių dalykų gyvenime, pavyzdžiui, savo namų, bet mes tų dalykų ieškome. Galima sakyti, kad mąstome apie ateitį.

Kol kas karjera yra pirmoje vietoje. Jeigu abu dirbtume stabilų darbą, žinotume, kokie mūsų karjeros planai ir t.t., tai būtų aiškiau, o dabar abu gyvename šiek tiek tokioje nežinomybėje. Norisi vaikų turėti stabilesnėmis aplinkybėmis,“ – paaiškino ji.

Laidos metu Monika Marija prisipažino ir tai, kad turi nemažai kompleksų, pasakojo apie mažai kam žinomus šou verslo užkulisius, o finale jai teko atlikti ir ne itin patogią užduotį – paskambinti draugei su pikantišku klausimu.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder