Naglis Šulija perspėja apie kardinalius pokyčius: štai, kokių orų sulauksime

Savaitgalį Lietuvą užklups šaltukas – daugelyje šalies regionų termometrų stulpeliai rodys dviženklius minusio skaičius. Tiesa, vasario šaltis truks neilgai. Sinoptikas Naglis Šulija sako, kad tokį vaizdą matysime tik maždaug tris paras. Po jų – vėl kardinalūs temperatūros pokyčiai.
 

Pagal naujausius duomenis, šaltas oras į Lietuvą skverbtis pradės naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Vėliau šaltukas tik stiprės.

Sekmadienio ir pirmadienio naktimis termometrai rodys ir 10-13 laipsnių šalčio.

Nedidelis šaltukas išliks ir savaitgalio dienomis.

Šalčiausia bus rytiniuose, šiaurės rajonuose. Vakarinėje Lietuvos pusėje bus ne taip šalta.

„Tačiau pirmadienį dieną keisis didžiųjų oro srautų kryptis, ir Lietuvos link pradės savo kelią drungni ir drėgni orai nuo Atlanto vandenyno – atodrėkis sugrįš.

Dėl to juokais galime sakyti, kad žiema (šį kartą) Lietuvoje truks tris paras“, – sako N. Šulija.

Kitą savaitę dienomis sugrįš ir pliusinė temperatūra – dažniausiai taip bus dienomis, kai ji bus apie 0 laipsnių ar truputį aukštesnė.

„Šios dienos duomenimis, apie šaltą savaitę kalbėti tikrai nebegalime“, – nurodo sinoptikas.

Išsiilgusiems saulės – džiugi N. Šulijos žinia: savaitgalį debesys plonės, orai bus „šviesiai pilki“, dienomis vietomis tikėtini ir saulės spinduliai, naktimis bus galima pamatyti ir žvaigždėtąjį dangų.

Tai nepaprastai svarbu, mat šiemet sausio mėnuo buvo pats niūriausias per visą stebėjimų laikotarpį – Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, rytinėje šalies dalyje saulė per visą mėnesį švietė tik maždaug 6 valandas.

Visą kitą laiką dangų dengė debesys. Dėl to pirmosios vasario dienos maloniai nudžiugins.

Ar tokie orų pokyčiai būdingi vasario pradžiai?

„Dar prieš 20 – 30 metų buvo sakoma, kad vasaris yra pūgų mėnuo. Dabar apie jokias pūgas kalbos nėra – dėl klimato kaitos orai pasidarė visai kitokio tipo.

Kategoriškai teigti tikriausiai dar per anksti, tačiau tai, ką matome dabar greičiausiai yra naujasis normalumas arba kažkas panašaus“, – teigia sinoptikas.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder