Naujametiniai ritualai, nešantys laimę

Naujieji Metai - visame pasaulyje mėgstama šventė. Suaugusieji ir vaikai Naujųjų Metų naktį užmena slapčiausius, kartais net neįvykdomus norus. Kiekvienoje šalyje esama savų tradicijų, kad visi troškimai išsipildytų. Tai kokie gi ritualai padeda prikviesti laimę, meilę ir sėkmę?

Argentina

Paskutinę senųjų metų dieną Argentinos įstaigų darbuotojai pro langus išmeta senus užrašus, blankus, laikraščius - visus nereikalingus popierius.

Dieną gatves nukloja storiausias popieriaus sluoksnis, kuris net trukdo transporto judėjimui. Tikima, kad taip atsikratoma problemų ir nesėkmių, taip pat tai yra tam tikra priemonė prieš stresą. Kartą viena leidybos įmonė pro langus išmetė visą archyvą.

Didžioji Britanija

„First footing"(pirmoji koja) - tradicinis prietaras Britanijoje, pasak kurio pirmasis peržengęs namų slenkstį jo gyventojams atneš sėkmę Naujaisiais metais.

Tačiau čia esama išlygų. Manoma, kad moteris ir tos pačios lyties žmonės, ypač rudaplaukiai, gali atnešti nesėkmę.

O štai jaunas simpatiškas tamsiaplaukis, ypač užsienietis - tai laimė ir sėkmė visas 365 dienas.

Taip pat geras ženklas - jeigu pirmasis svečias atsineš anglių, duonos, pinigų, druskos arba amalo šakelę.

O kad Naujaisiais metais netektų išsiskirti su mylimuoju, pora vidurnaktį, skambant varpams, turi pasibučiuoti po amalo šakele.

Čilė

Prieš Naujuosius Metus čiliečiai iš namų išvalo visą neigiamą energiją, o tai daro pasinaudodami paprasčiausia šluota: šiukšles iššluoja laukan, taip pat išmeta nereikalingą šlamštą.

O norintiems pritraukti sėkmę čiliečiai rekomenduoja skambant dvylika laikrodžio dūžių suvalgyti po šaukštą lęšių.

Danija

Per Naujuosius Danijoje yra priimta atsikratyti visų senų, nereikalingų daiktų, ypač indų.

Naujųjų Metų naktį danai su malonumu daužo indus, kad šukės atneštų laimę, ir daro tai daugiausia prie artimųjų ir draugų durų.

Ekvadoras

Pagrindinis Naujųjų Metų šventės Ekvadore atributas - senųjų metų iškamša. Ji, žmogaus ūgio, gaminama iš visko, kas pasitaiko po ranka. Kad iškamša būtų panaši į žmogų, ji papuošiama skrybėle, gauna lazdelę ir pypkę. Ant iškamšos būtinai kabinamas svarbaus praėjusių metų įvykio ar asmenybės simbolis.

Iškamša pasodinama priešais namus ir naujametinę naktį jai primenama viskas, kas tais metais šeimoje buvo blogai. Paskui blogybių sąrašas įkišamas į iškamšą ir ji padegama. Ekvadoriečių manymu, visos nelaimės, iškamšai sudegus, išsisklaido kartu su pelenais.

Ekvadoriečiai dar turi troškimams išsipildyti padedančių ritualų, kuriuos būtina atlikti, kol laikrodis muša dvylika.

Svajoji keliauti - apibėk namą su dideliu lagaminu rankoje, nori meilės - apsirenk naujus raudonos spalvos apatinius, nori praturėti - tuomet ryškiai geltonus; tikiesi, kad baigsis sunkumai - pro langą išmesk stiklinę su vandeniu, kad ji sudužtų į smulkiausias šukes.

Estija

Estai su malonumui naujametinį vakarą leidžia saunoje. Manoma, kad nėra geresnio būdo nusiplauti visas praeitų metų bėdas ir nelaimes ir Naujuosius pradėti nuo švaraus lapo.

Be to, norint Naujaisiais metais užsitikrinti gerovę ir turtus, pavalgius trupinius reikia palikti gerosioms dvasioms.

Filipinai

Filipinuose visi apvalūs daiktai yra laikomi gerovės ir klestėjimo simboliais. Todėl idealus šventinis drabužis - su taškučių raštu. Taip pat vertinami apvalūs aksesuarai - žiedai, apyrankės, vėriniai, auskarai. Visos lėkštės ant šventinio stalo turi būti apvalios formos. Iš čia atsirado dar viena tradicija - kišenes prisikimšti monetų.

Kuo jų daugiau, tuo didesnė finansinė sėkmė laukia ateinančiais metais. Dar filipiniečiai Naujųjų naktį įjungia šviesą visuose kambariuose, kad atbaidytų piktąsias dvasias.

Ispanija

Daugelyje šalių gyvuoja toks ritualas - su kiekvienu varpo dūžiu suvalgyti po vynuogę ir tai darant užminti norus. Tačiau ši tradicija gimė būtent Ispanijoje. Čia manoma, kad vynuogės - gerovės siekio simbolis. Tai patvirtina katalonų patarlė „valgyk vynuoges per Naujuosius - visus metus turėsi pinigų".

Italija

Žinomiausia ir įdomiausia tradicija Italijoje - paskutiniosiomis senųjų metų minutėmis pro langus išmesti nereikalingus daiktus.

Taip italai atsikrato ne tik šlamšto, bet ir neigiamos energijos, susikaupusios per metus, ir atlaisvina vietos visam, kas nauja ir gera laukia Naujaisiais.

Taigi Italijoje naujametinę naktį gatvėmis reikia vaikštinėti atsargiai, nes pro langą gali išskrieti ne tik koks nors drabužis, bet ir baldas arba buitinė technika.

Kanada

Sutinkant Naujuosius, kai skamba dvylika laikrodžio dūžių, Kanadoje yra priimta bučiuotis. Tai padeda visus metus išsaugoti gerus, tvirtus ir romantiškus santykius.

Įspūdingiausia kanadiečių naujametinė tradicija - „Baltojo lokio maudynės".

Pirmąją Naujųjų Metų dieną žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties, apsirengia maudymosi kostiumus ir neria į ledinį vandenį.

Manoma, kad visi, kas neišsigando šalčio, gali visus metus tikėtis gerovės, sėkmės, tvirtos sveikatos - kaip baltojo lokio.

Kuba

Prieš pat Naujuosius metus kubiečiai prisipila vandens į visus namuose esančius indus, o vidurnaktį jį pro langus išlaisto į gatvę.

Taip Kuboje atsikratoma ir apsivaloma nuo visokio blogio ir linkima gero kelio Naujiesiems metams.

Įdomus Naujųjų šventimo ypatumas Kuboje - laikrodis ten muša ne dvylika kartų, o vienuolika.

Kubiečiai tarsi leidžia laikrodžiui pailsėti, juolab mano, kad dvyliktas dūžis yra riba ir nepriklauso nei praėjusiems metams, nei būsimiesiems.

Meksika

Svarbi tradicinė naujametinė meksikiečių pramoga - pinjatos.

Tai yra tuščiaviduriai moliniai žaislai, prie kurių paprastai tvirtinami 7 mirtinas nuodėmes simbolizuojantys spygliai iš popieriaus, prikrauti saldumynų.

Kiekvienas, kas sugeba užrištomis akimis pinjatą sudaužyti, nusivalo šias nuodėmes, juos visus metus, kaip tikima, lydės sėkmė.

Nors kai kurie ritualai yra labai paprasti, kai kada - kvailoki, jų stebuklingas poveikis priklauso nuo tikėjimo jais!

Jeigu išties ko nors labai norisi - viskas būtent taip ir bus, neabejokite!

Laimingų Naujųjų!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder