Kokių batų niekada negalima avėti lėktuve

Ne tik aukštakulniai: kokių batų niekada negalima avėti lėktuve

Vykdami atostogauti didžioji dauguma turistų daug dėmesio skiria savo garderobui, stengdamiesi apsiauti viską, kas gražiausia ir stilingiausia. Tačiau kartais patogumas ir komfortas yra kur kas svarbesni už stilių, ypač kai kalbama apie avalynę.

Kelionių žurnalas "Condé Nast Traveler" įvardijo batų tipus, kurių niekada nereikėtų avėti lėktuve, nes tai gali būti ne tik nepatogu, bet ir pavojinga.

Ir taip pat pasiūlė vertas to alternatyvas.

1. Aukštakulniai.

Alternatyva - baleto tipo plokščiapadžiai.

Pirma, aukštakulniais bus sunku bėgti evakuacijos ar kitokios avarinės situacijos atveju.

Antra, aukštakulniai bateliai gali sugadinti evakuacijos rampas.

Jei pasirinksite stabilesnį, storą kulniuką ar kulniuką su pleištu, tai gali sukelti papildomą saugumo patikrinimą, nes tokie kulniukai laikomi pakankamai storais, kad būtų galima paslėpti draudžiamus daiktus. 

Vietoj jų ieškokite klasikinių baleto batelių - tarp jų yra daug stilingų modelių, be to, jie bus patogūs ir lengvai nešiojami.

2. Nėriniuoti sportbačiai

Alternatyva - sportbačiai be raištelių. Nors sportbačiai yra viena patogiausių avalynės rūšių, raišteliais segami modeliai gali jus sulaikyti per saugumo patikrą - greičiausiai būsite paprašyti juos nusiimti, o vargti su raišteliais gali užtrukti ir būti nepatogu.

3. Batai

Alternatyva - mokasinai. Kuo masyvesni batai, tuo didesnė tikimybė, kad eidami per saugumo patikrą turėsite juos nusiauti.

Aukštų batų atveju tai galioja 100 %.

Jei skrendate žiemą ir negalite išvengti batų aukšta pakulne, stenkitės rinktis modelius, kuriuos galima lengvai nusiauti - vamzdinius batus arba batus su užtrauktuku, bet be raištelių.

Jei oras leidžia, rinkitės mokasinus.

4. šlepetės ir atviri sandalai

Nors tokia lengva avalynė gali atrodyti patraukliausias variantas vasaros skrydžiui, iš tikrųjų tai viena blogiausių avalynės rūšių.

Dauguma skrydžio palydovų pasakys, kad šlepetės kelia rimtą pavojų saugumui nelaimės atveju, nes jomis nepatogu bėgioti, be to, jos gali labai lengvai nusmukti. 

Taip pat yra ir higienos veiksnys: kiekvieną kartą, kai jūsų pėda yra viešoje vietoje, rizikuojate užsikrėsti bakterijomis.

Jei vis dėlto norite avėti sandalus, rinkitės patvaresnius ir uždaresnius modelius, pavyzdžiui, "žvejybinius" sandalus.

Šiuos modelius taip pat galima dėvėti su kojinėmis, todėl nereikės vaikščioti basomis per oro uosto saugumo patikrą.

5. "Crocs"

Tai prieštaringiausias šio sąrašo punktas: nors guminiai Crocs pastaraisiais metais buvo itin populiarūs, iš tikrųjų jie visai netinka kaip kelioninė avalynė - pirmiausia patogumo ir higienos požiūriu.

Tačiau jei tikrai norite avėti tokio tipo batus, geriau sustokite ties modeliu iš patikimesnių ir malonesnių medžiagų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder