„Albanija – unikalus Europos kampelis, keliautojų tituluojamas „paskutiniu neapverstu Europos akmeniu“. Ši šalis gali pasiūlyti viską, kas geriausia Viduržemio jūros regione: malonų klimatą, puikų maistą, gražius paplūdimius ir turtingą istoriją.
Čia nereikės brautis pro keliautojų būrius, o ir plačios piniginės neprireiks – šalis dar nėra išlepinta turistų dėmesio, kaip kad jos kaimynės“, – teigia „Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė.
Vykstate į pietus? Atostogaukite šiaurėje!
Albanija – Pietų Europoje esanti valstybė, tačiau „Itaka“ kelionių ekspertė pataria vykti į šalies šiaurę, kurios epicentre – vienas gražiausių kurortų – Duresis.
Duresis – universalus uostamiestis, pasižymintis šiuolaikiškumu ir patrauklia senove. Kadaise buvusi Albanijos sostine, dabar antras pagal dydį šalies miestas kasmet sužavi tūkstančius poilsiautojų iš viso pasaulio.
„Savyje apjungiantis modernaus miesto savybes, Duresis yra ir puiki vieta praleisti visą dieną prie jūros: šio uostamiesčio paplūdimys tęsiasi daugiau nei dešimt kilometrų palei miesto krantinę.
Be to, dėl lėtai gilėjančių smėlio paplūdimių, čia laiką maloniai leidžia tiek vyresni keliautojai, tiek ir šeimos su mažais vaikais“, – pasakoja D. Strumskienė.
Ji taip pat pabrėžia, kad šalis daug investuoja į turizmo sektorių, ir tai pastebima tiek viešbučiuose, tiek ir miestų gatvėse. Ypač jaučiama visur tvyranti saugi atmosfera.
„Kasmet Albanija sulaukia vis daugiau dėmesio, taip pat – ir iš Lietuvos turistų. Tai matydama, šalis itin pabrėžia turizmo sektoriaus svarbą, todėl ir skiria tam atitinkamai dėmesio bei lėšų, taip pat – ir atvykusių svečių saugumui.
Be to, saugumo jausmą itin sustiprina reguliariai patruliuojanti šalies policija. Todėl čia atvykti gali tiek pavieniai keliautojai, tiek ir didesni jų būriai“, – tikina „Itaka“ kelionių ekspertė.
Įspūdinga istorija – su tūkstantmečiu palikimu
Jei Duresį įsivaizduojate kupiną dokų, laivų ir prieplaukų, pabandykite iš naujo. Didžiausias Albanijos uostamiestis įkurtas prieš daugiau nei 3000 metų, tad čia – gausu Romos ir Bizantijos imperijų paveldo.
MIeste galima aplankyti didžiausio Albanijos amfiteatro liekanas, o uostamiesčio gynybinė siena ir forumo aikštė skaičiuoja per 1500 metų.
„Duresis pasižymi ilga ir įspūdinga istorija, ir ne veltui, nes turistus itin traukia čia esantis romėnų laikus menantis amfiteatras ir puikus archeologijos muziejus. Apsilankymas mieste – tarsi sugrįžimas į praeitį, į auksinius laikus“, – tikina kelionių ekspertė.
Dar daugiau istorijos įkvėpti pasiūlys kasdien vykstančios ekskursijos po senovines pilis ir išraiškingus kalnus. Tačiau „Itaka“ atstovė labiausiai rekomenduoja išmėginti plaukimą laivu Albanijos šiaurėje esančiu Komano ežeru.
„Kruizas – puiki galimybė vaizdingų peizažų gerbėjams, norintiems pažinti nepaliestą albaniškos gamtos grožį. Tai nuostabi kelionė po vadinamuosius Prakeiktus kalnus, kur nuostabios žaliai dengtos uolos krenta beveik vertikaliai į vandenį, o siauri kanjonai ir skaidrus vanduo yra puikus fonas puikioms nuotraukoms. Belieka tik atsipalaiduoti ir degintis“, – teigia D. Strumskienė.
Albanijos virtuvė – tikra skonių sintezė
Susipažinus su istoriniu Albanijos paveldu ir žavingais jos paplūdimiais, kojos pačios neš į artimiausią užeigą. Albaniškoje virtuvėje įmanoma rasti visko, nes čia vienoje vietoje susitinka Italija ir Graikija, ir viską apsupa balkaniškosios tradicijos.
Tai, pasak D. Strumskienės, ir išryškina albaniškosios virtuvės unikalumą.
„Pavyzdžiui, visai kaip Italijoje, Albanijoje ruošiama nepriekaištinga espreso kava, bet čia ji skanaujama su baklava ar ballokume sausainiais.
Kaip ir graikiškoje virtuvėje, albaniškuose patiekaluose rasite daug alyvuogių aliejaus, jogurto, avinžirnių. Čia itin populiarūs troškiniai, sujungiantys visus šiuos ingredientus.
Tad, jei visada norėjote paragauti itališkų ar graikiškų patiekalų, bet neturėjote tam progos, tai nesunkiai padarysite per savo būsimas atostogas Albanijoje“, – tikina „Itaka“ kelionių ekspertė.
Planuojantiems kelionę į Albaniją, patariama nesijaudinti dėl asmens dokumentų: nors šalis nėra Europos Sąjungos narė, ji pripažįsta Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę galiojančia kelionėms.
Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kortelės galiojimo laiką – ji turi galioti dar bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.
Rašyti komentarą