Netikėta Graikijoje gyvenančios lietuvės patirtis gimtojoje šalyje: dalyvavo ypatingo gėrimo ceremonijoje

Apkeliavusi daugybę įspūdingų vietų svetur, šį sekmadienį TV3 laida „Lietuvis pas lietuvį“ ir vėl sugrįžta į Lietuvą. Tiesa, kiek kitokią, nei esame įpratę ją matyti… Neeilinei patirčiai čia svetur gyvenančią mūsų tautietę pakvies ir pati visą pasaulį išmaišiusi lietuvė Viktorija.

Praėjusią savaitę Neringa Raguckaitė-Gazi priėmė svečius iš Austrijos Lefkados saloje, o šįkart ji pati taps viešnia. Metusi spalvotąjį laidos kauliuką Neringa sužinojo, kad grįš į gimtąją Lietuvą, kur svečiuosis pas Viktoriją ir Aurimą Lipštus.

„Nežinau, ar nuvilsiu, bet nebus nei cepelinų, nei kitų tradicinių lietuviškų patiekalų. Tikimės, kad pavyks tave nustebinti kitaip“, – žadėdama netikėtas patirtis sakys Viktorija.

Nors pati Viktorija gimė ir augo Klaipėdoje, o Aurimo vaikystė prabėgo Pakruojyje, likimas juos abu atvedė į Lietuvos sostinę. Būtent Vilniuje užgimė ir poros pažintis.

Tiesa, kurį laiką juos siejo tik kolegiški santykiai – abu dirbo viename iš Vilniuje veikiančių bankų, kur siekė karjeros aukštumų.

Net 10 metų banke pradirbusi Viktorija vieną dieną nusprendė viską mesti ir leistis į gyvenimo nuotykį už keliasdešimt tūkstančių kilometrų. „Nors tos varnelės gyvenime ir atrodė sudėliotos, viduje jos nebūtinai atneša laimę.

Būdama smalsi, niekaip negalėjau išbūti vietoje. Gimė sprendimas persikrauti“, – pasakos Viktorija.

Moteris išvyko į Indoneziją ir beveik 2 metus praleido egzotiškajame Balyje. Tačiau net ir tai yra ne vienintelė Viktorijos gyvenimo užsienyje patirtis – lietuvė dar yra gyvenusi JAV bei Airijoje.

„Visos mano kelionės turėjo pažinimo tikslą ir būtent jose supratau, kad man gera turėti namus, gera žinoti, kur grįžti“, – sakys Viktorija.

Grįžusi iš Balio Viktorija su vyru Aurimu, IT specialistu, įkūrė svetainę apie išskirtines nakvynių vietas Lietuvoje. Šiuo metu tai – pagrindinė šeimos veikla.

Vien todėl neverta stebėtis, kad pirmoji vieta, į kurią šeima pakvies Neringą, bus gana netikėta. Visi jie keliaus į indėniško stiliaus palapinę tipį, kurioje nėra nei elektros, nei televizoriaus, nei interneto. 

Tačiau netrukus paaiškės, kad visų šių patogumų ir neprireiks, mat juos sušildys išskirtinė kakavos ceremonija, kuri skatina bendrystę. Ar žinojote, jog nuo šio gėrimo tampame laimingesni, labiau atsipalaidavę? O kodėl šis gėrimas vadinamas dievų gėrimu?

Šio sekmadienio laidoje herojai apsilankys ir Vilniaus Televizijos bokšte, kur išgirs dar ne visiems žinomas šį pastatą gaubiančias paslaptis.

O persikėlę į Asalnų stovyklavietę, jie mėgausis ir dar viena įvairiausių veiklų kupina diena. Būtent čia Viktorija ir Aurimas ims ruošti užkandžius.

Dalį jų žino kiekvienas lietuvis, tačiau pasitaikys ir tokių, kuriuos ragavę tikrai ne visi. Neringa čia gaus užduotį – atspėti, ką valgo.

„Būtinai pabandysiu ir namuose!“ – ragaudama netradicinę česnako dalį sakys moteris, o visi laidos žiūrovai išgirs ir netikėtą paruošimo receptą.

Ką dar Neringa išbandys Lietuvoje? Kaip ji įvertins šią viešnagę?

Atsakymai į visus klausimus – jau šiandien, laidoje „Lietuvis pas lietuvį“, 17.20 val. per TV3!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder