Norėdami greičiau užmigti lėktuve: keliautojai įspėjami apie "TikTok" "flyhack" keliamus pavojus
Keliaudami lėktuvu daugelis keleivių stengiasi užmigti, tačiau ant nepatogių sėdynių, ypač ekonominės klasės, tai padaryti ne taip paprasta.
Todėl socialiniuose tinkluose nuolat pateikiama įvairiausių patarimų, kaip užmigti lėktuve.
Tačiau ne visi šie patarimai yra saugūs. Ne taip seniai vienas iš vartotojų "TikTok" paskelbė tokį gyvenimo gudrybę: kad skrydžio metu būtų patogiau miegoti, galite prisitraukti kelius prie krūtinės, o kojas padėti ant sėdynės krašto.
O kad kojos nenuslystų žemyn, saugos diržą turėtumėte užsisegti ne ant juosmens, kaip numatyta taisyklėse, o apjuosti kojas ir taip jas pritvirtinti.
Tačiau kelionių ekspertas Michaelas Wallace'as "Thrillist" komentare sukritikavo šią apsaugos priemonę, pavadinęs ją pavojinga keleivio sveikatai ir gyvybei.
Pirma, lėktuve visada turėtumėte būti prisisegę saugos diržą aplink juosmenį, jei staiga kiltų nenumatyta turbulencija.
"Jei jis (diržas) bus pritvirtintas prie kulkšnių, galite atsidurti pavojingoje gyvybei situacijoje, nes prireiks papildomo laiko, kad pirmiausia atsegtumėte ir vėl prisisegtumėte saugos diržą", - aiškino Wallace'as.
Be to, pasak jo, jei saugos diržas yra prisegtas prie kulkšnių, kai kuriose situacijose jis gali sukelti rimtų sužalojimų.
"Jei lėktuvas patenka į turbulenciją, dėl kurios, skrisdami didesniu greičiu, palinkstate į priekį, susidūrimas su priešais esančia sėdyne ir jūsų keliais gali turėti įvairių pasekmių....
Net lengvas galvos atsitrenkimas į kelius gali sukelti smegenų sukrėtimą", - perspėjo ekspertas.
Antra, net ir nesant turbulencijos, tokioje pozoje gali kilti pavojus keleivio sveikatai - širdies ir kraujagyslių sistemos lygmeniu.
"Dėl glaudžiai prie kulkšnių prigludusio saugos diržo gali sutrikti kraujotaka. .... Keleiviams gali pasireikšti nedideli simptomai, pavyzdžiui, diskomfortas ar tirpimas. Sunkesniais atvejais gali atsirasti kraujo krešulių", - pažymėjo Wallace'as.
Kaip pranešė ekspertai perspėjo turistus, kad iš tiesų pavojinga miegoti lėktuvui kylant ir leidžiantis.
Be to, kad šių procesų metu keleivis turėtų būti ypač atidus, jei kiltų pavojus, svarbu nemiegoti iki lėktuvo pakilimo momento, kad sumažėtų ausų barotraumos tikimybė.
Savo ruožtu patyręs skrydžio palydovas kalbėjo apie pavojingą keleivių įprotį, kuris labai erzina įgulą, - skrydžio metu iškišti kojas į praėjimą.
Rašyti komentarą