Nr. 1 vaisius, skirtas psichikos sveikatai: susidoroja vos per 4 dienas

(3)

Šis poveikis susijęs su vitaminu C.

Obuolys nebėra mėgstamiausias vaisius, padedantis išvengti vizitų pas gydytoją. Naujosios Zelandijos mokslininkai nustatė, kad suvalgius kivį galima pagerinti nuotaiką vos per keturias dienas.

Tai rašo "New York Post", remdamasis nauju tyrimu, paskelbtu žurnale "British Journal of Nutrition".

Tyrimo bendraautorė Otago universiteto psichologijos dėstytoja Tamlyn Conner teigė, kad įtraukus kivius į savo mitybą galima pakeisti savo savijautą.

Pranešama, kad šis psichinės sveikatos gerinimo poveikis atsiranda dėl to, kad kiviuose gausu vitamino C, kuris, be kitų privalumų, didina nuotaiką ir gyvybingumą.

Norėdami patikrinti numanomą šio vaisiaus poveikį, mokslininkai atliko mitybos eksperimentą su 155 suaugusiaisiais, kuriems trūko vitamino C.

Aštuonias savaites dalyviai kasdien gaudavo placebo, 250 mg vitamino C papildo arba du kivius, o po to jų buvo prašoma pranešti apie savo gyvybingumą, nuotaiką, miego kokybę ir fizinį aktyvumą.

Tyrėjai nustatė, kad tiek vitaminą C vartojusių, tiek kivius valgiusių žmonių grupės nuotaika pagerėjo. Tačiau tik antroji grupė teigė, kad jų savivertė padidėjo.

Taip pat pažymima, kad tiriamieji gyvybingumo ir nuotaikos pagerėjimą pajuto jau po keturių dienų, o poveikis pasiekė piką maždaug po 14-16 dienų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder