Oksanos Pikul mamos krytį į duobę matęs liudininkas: akimirką pagalvojau, kad jau viskas

(4)

Vilniuje, Grybo gatvėje, greta renovuojamo pastato, duobėje atsidūrė žmogus.

„Mamai sumušta galva ir lūžęs kaklo slankstelis. Jai pasisekė, kad ji gali vaikščioti ir judinti rankas“, – socialiniuose tinkluose liūdna istorija vėlų trečiadienio vakarą dalinosi Oksana Pikul. Nelaimės aplinkybes bandė aiškintis LNK komanda, kitą dieną nuvykusi į įvykio vietą.

Pasak liudininkų, automobiliu atvažiavusi moteris bandė atidaryti automobilio bagažinės dangtį. Kadangi nebuvo nei medinių turėklų, nei dabar jau esančių tvorų, kojai užkliuvus už bortelio, moteris ant galvos krito į duobę,  tvirtinama LNK reportaže.

Ką matė liudininkas?

Bandant plačiau išsiaiškinti situaciją, buvo kalbinamas  liudininkas.

Šoku į vidų: žiūriu – guli (žmogus) be gyvybės ženklų, nejuda. 

„Išeinu prie mašinos ir žiūriu – žmogus dingsta  duobėje. Nubėgau pasižiūrėti – ten laiptai užblokuoti. Šoku į vidų: žiūriu – guli (žmogus) be gyvybės ženklų, nejuda.

Priėjau – moteris po truputį pradėjo judėti, atsikėlė ir ėmė eiti į priešingą pusę. Akivaizdu – smūgis buvo „kosminis“. Laiptai buvo užblokuoti, šiaip ne taip praplėšiau, išėjome.

Ji pradėjo orientuotus situacijoje, bet mačiau, kad tikrai labai blogai. Išvedžiau. Pradėjau šaukti, iškviečiau darbininkus. Jie čia visi rusakalbiai “, – pasakojo  įvykio liudininkas, pirmasis suskubęs į pagalbą O. Pikul mamai.

„Mama neišlaikė pusiausvyros ir krito žemyn galva tris metrus“, – vėlyvą trečiadienio vakarą socialiniuose tinkluose apie įvykį pasakojo O. Pikul.

Ką apie nelaimę mano statybos darbų vadovas?

„Tai, kad iškrito žmogus, sužinojau jau po įvykio. Vakar po pietų“, – prisipažino renovacijos darbus vykdančios įmonės darbų vadovas.

„Duobė buvo pažymėta STOP juostomis. Apie tai, kad vyksta statybos darbai, buvo informaciniai ženklai su įspėjimais ir ant kaimyninio namo, ir ant tos pačios tvoros“ , – tikino statybų vadovas.

Apie tai, kad vyksta statybos darbai, buvo informaciniai ženklai su įspėjimais ir ant kaimyninio namo, ir ant tos pačios tvoros.

O. Pikul socialiniuose tinkluose prieš tai pasakojo, kad po valandos, kai jos mama buvo išvežta į ligoninę, statybininkai puolė tvarkyti vietą, kalti medinius turėklus, vynioti STOP juostomis, traukti metalinius strypus.

„Iš savo pusės darėme viską, ką galime“, – įsitikinęs darbų vadovas.

„Kaip sužinojote, kad žmogus ten įkrito?“ – klausė žurnalistas. 

„Paskambino man nuo pastolio darbuotojas ir pranešė. Bandė tikriausiai atsiremti... Prašom, žiūrėkite – viskas yra“ –  kalbėjo statybų vadovas apie neva buvusius saugos įspėjimus.

„Trečiadienį (įvykio dieną) visa tai užtvėrėte ar taip jau buvo?“ – toliau kamantinėjo žurnalistas apie įspėjamuosius ženklus. 

„Tos juostos buvo nuo pat statybų pradžios“, – nežiūrėdamas į kamerą sakė darbų vadovas.

„Jos buvo iš karto nutiestos per visą perimetrą?“– detales bandė tikslinti žurnalistas. Darbų vadovui patvirtinus, jog kaip tik taip ir buvo, žurnalistas paprašė patikslinti nelaimės vietą.

„Daugmaž per vidurį“, – burbtelėjo darbų vadovas.

„Ar ėmėtės kažkokių papildomų apsaugos priemonių?

„Papildomai tversime tvoras, kad užtikrintume bet kokį fizinį patekimą. Kad net nepastebėjęs STOP juostos, žmogus neturėtų galimybės įkristi“, – tikino darbų vadovas.

Ką mano Darbo inspekcija? 

„Pirmą kartą atvykstate į įvykio vietą?“– teiravosi žurnalistas, įvykio vietoje  pastebėjęs Darbo inspekcijos atstoves.

Mes dar turėsime atlikti savo tyrimą, kad galėtume pakomentuoti.

„Mes dar turėsime atlikti savo tyrimą, kad galėtume pakomentuoti“,  – sakė Darbo inspekcijos atstovė Jūratė Paulavičienė ir paprašė žurnalisto jai persiųsti nuotraukas, kurias jis turi.

Atvykusios Darbo inspekcijos atstovės apžiūrėjo, kaip laikomasi darbų saugos, tačiau rezultatams pateikti prireiks šiek tiek laiko.

„Ar pakankamas saugumas buvo įvykio vietoje iki tvorų atsiradimo?“ –  bandė teirautis žurnalistas J. Paulavičienės.

„Jei žmogus taip įvirto žmogus, tai nepakankamas“, – pirminę išvadą pateikė Darbo inspekcijos atstovė. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder