Oksanos Pikul širdis pilna nerimo – Ukrainoje liko tėtis su broliu: nežinau, kaip jiems padėti

Anot Oksanos, Ukrainoje šiuo metu yra jos tėtis, brolis ir jos teta su dukra. Artimieji jai nuolat pasakoja, su kuo jiems tenka susidurti šiuo metu.

„Ačiū Dievui, kad ryšys yra ir kad galiu su jais susisiekti. Nuo vakar 5 ryto bendraujam, bandom spręsti klausimus, kurie šiai dienai yra neišsprendžiami. Neseniai kalbėjau su broliu, kuris yra Kijeve.

Situacija tokia, kad iš ten nėra galimybės niekam išeiti.  Kai mes kalbėjome, buvo girdimi sprogimai artimuosiuose rajonuose, visiems buvo liepta susirinkti daiktus ir eiti slėptis. Mano brolis šiuo metu renkasi daiktus ir keliaus į slaptavietę“, – pasakoja pašnekovė.

Nors ir ji neslepia, kad nors ir jaučia didžiulį nerimą dėl savo artimųjų gerovės, tikisi, kad viską pavyks išspręsti taikiai:

„Mes labai tikimės, kad visa tai pasibaigs ir pasiseks atsisėsti prie derybų stalo ir nutraukti karinius veiksmus. Tačiau nerimas ir baimė yra didžiuliai. Mano tėtis su teta yra Dnipre, kitame mieste.

Ten kol kas ramu – tik vakar ryte nuaidėjo milžiniški sprogimai. Neseniai Dnipre buvo susprogdintas oro uostas ir karinis sandėlis. Šiąnakt visi labai pergyveno, kad prasidės puolimas ir gyvenamuosiuose rajonuose, tačiau kol kas yra ramu. Tačiau Kijeve situacija prastesnė.“

Jaučiasi neramiai

Žinoma moteris neslepia, kad jau prieš porą savaičių savo artimiesiems ji siūlė atvykti pas ją, tačiau šie atsisakė sakydami, kad nori ginti savo namus. Dabar galimybių juos atsivežti vis mažėja, todėl moteris su širdgėla sako, kad labai sunku, kai niekaip negali padėti.

„Jei vakar buvo šokas, tai šiandien jaučiuosi labai neramiai. Neramiai dėl to, kad niekuo negaliu padėti – negaliu skristi, negaliu nuvažiuoti jų parsivežti, nors visą savaitę, kai įtampa kilo, raginau juos atvykti į Lietuvą, pasislėpti ir ramiai pasibūti, kol viskas nurims.

Tačiau artimieji sakė, kad Ukraina – jų namai ir reikia likti ir kovoti už juos.

Vaizdą, kaip Kijeve buvo numuštas Rusijos naikintuvas, žiūrėkite čia: 

Matyt, jie patys nesitikėjo, kad viskas tokiu būdu ir taip greitai įvyks. Aš, tikriausiai kaip ir visas pasaulis, su nerimu stebiu visus baisumus, kurie vyksta aplink Ukrainoje.

Šiais laikais, kai atrodo, kad viskas taip pasiekiama ir gali turėti visas galimybes padėti, labai sunku susitaikyti su tuo, kad negaliu nieko padaryti. Man taip liūdna dėl to“, - apmaudą reiškia ji.

Vis dėlto niūrią nuotaiką šiek tiek praskaidrina ir įvykių sūkuryje atsidūręs Oksanos brolis. Anot moters, kiekvieno skambučio metu jis ją nuramina ir netgi suteikia vilties.

„Bent jau šiek tiek širdį glosto, kad mano brolis labai pozityvus žmogus – jis dar ir sugeba mane nuraminti. Besirinkdamas daiktus ir begirdėdamas sprogimus aplinkui jis dar sako:

„Nieko tokio, tu nepergyvenk, viskas juk gerai! Va gi, pasislėpsim ir viskas nurims, greitai nuvažiuosim paslidinėti“. Aišku, tas pozityvumas fainas, bet aš vis vien nerimauju“, – tikina ji.

Ketvirtadienį ir penktadienį plačiai pasklido žinios, kad kariniai veiksmai nutaikyti būtent į Ukrainos sostinę – Kijevą, kuriame yra ir Oksanos tėtis. Moteris tikina, kad dabar belieka tik laukti ir viltis, kad viskas susitvarkys.

„Mano tėtis buvęs karininkas. Karininkai, nesvarbu – buvę ar esami, moka į situaciją žiūrėti labai šaltai ir per daug nepanikuoti. Mes, moterys, gal čia labiau pergyvename.

Vyrai moka sudėlioti visus taškus ant „i“ ir nuraminti, kad viskas bus gerai ir viską sutvarkysime. O kas mums belieka? Belieka tik tikėti ir melstis, kad pavyktų susikalbėti ir kad nenukentėtų paprasti gyventojai.

Iš tikrųjų negali patikėti, kad taip vyksta dabar pasaulyje. Atrodo, kad šitiek metų vienas pas kitą keliauta ir kad viskas taip greitai subyrėjo. Belieka tik laukti ir meldžiuosi, kad visi artimieji, draugai ar verslo partneriai būtų saugūs ir kad jiems būtų viskas gerai“, – papasakojo žinoma moteris.

Primename, kad ankstų ketvirtadienio rytą rusų pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, daugelyje miestų buvo girdėti sprogimai. Penktadienį paaštrėjo mūšiai dėl Kijevo, ryte Ukrainos sostinėje Kijeve nugriaudėjo dar 3 sprogimai.

Ukrainos užsienio reikalų ministras tvirtina, kad Kijevas niekada nepatyrė tokios didelės katastrofos nuo 1941 metų, gyventojai sparčiai raginami slėptis.

Rusijos padaliniai sparčiai veržiasi ir į Černobylio AE saugomą teritoriją, kariai užgrobė dvi sunkiąsias karines mašinas iš ukrainiečių ir važiuoja į Kijevo centrą. Už jų seka kolona rusiškų karinių sunkvežimių.

Pranešama, kad užgrobtos karinės mašinos yra naudojamas kaip priedanga, o rusų kareiviai persirengė ukrainiečių karinėmis uniformomis. Ukrainos gynybos ministerija skelbia, kad rusų diversinės grupės naudoja ukrainiečių karinę techniką ir uniformas tam, kad įsibrautų giliai į Kijevą.

Pranešama, kad virš Ukrainos numuštas ne vienas karinis lėktuvas, kariuomenė pagalbos prašo ir nepilnamečių.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder