Pagaliau sužinojome, kelinta „Eurovizijos“ finale ant scenos lips Monika Liu

Paaiškėjo paskutinis šalių, pasirodysiančių šeštadienio finale, dešimtukas. Po renginio išaiškėjo ir galutinė finalo pasirodymų tvarka, bei kelinta pasirodys Monika Liu.
 

Į „Eurovizijos“ finalą iš pirmojo pusfinalio keliauja: Šveicarija, Armėnija, Islandija, Lietuva, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova ir Nyderlandai.

O štai iš antrojo pusfinalio dalyvių finale pasirodys: Belgija, Čekija, Azerbaidžanas, Lenkija, Suomija, Estija, Australija, Švedija, Rumunija, Serbija.

Pusfinaliuose nedalyvauja ir iškart į finalą patenka šios šalys: Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Didžioji Britanija ir praėjusių metų nugalėtoja Italija.

Paaiškėjo, jog Monika Liu konkurso finale pasirodys 14 numeriu. Prieš ją į sceną žengs Vokietijos atstovai, o po jos – Azerbaidžano. 

Jau šį šeštadienį Moniką Liu išvysime „Eurovizijos“ finale.

Tiesa, šis Monikos pasiekimas – istorinis: pirmąjį kartą konkurso istorijoje Lietuvai pavyko perlipti pusfinalio barjerą su lietuvių kalba atliekama daina. 

Lietuva „Eurovizijoje“ debiutavo dar 1994 metais, kai Ovidijus Vyšniauskas konkurse atliko „Lopšinę mylimai“. Tiesa, tais metais „Eurovizijoje“ dar nebuvo dviejų pusfinalių – tik finalas. 

Po 5 metų pertraukos – 1999 metais Aistė Smilgevičiūtė finale atliko dainą „Strazdas“ – tiesa, jai taip pat nereikėjo perlipti pusfinalio barjero, visos šalys iškart susitiko finale. 

Per visą savo dalyvavimo konkurse istoriją, Lietuva į finalą pateko 14 iš 21 karto. Antradienio naktį vykusiame „Eurovizijos“ pusfinalyje Turine Monikai Liu pavyko pasiekti tai, ko nepadarė kiti Lietuvos atstovai – patekti į finalą iš pusfinalio su lietuviška daina: „Sentimentai“ pavergė Europos melomanus. 

Rusų programišiai ketina trukdyti Ukrainai

Dėl Ukrainoje pradėto karo Rusija buvo išmesta iš iš šių metų „Eurovizijos“ konkurso, o ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ laikoma favorite jį laimėti. Regis, tai supykdė Vladimiro Putino aplinką – užsienio žiniasklaida skelbia, kad jam palankūs programišiai ketina trukdyti Ukrainai pelnyti pergalę, -  rašo „The Sun“

Rusijos kibernetiniai nusikaltėliai planuoja sabotuoti šeštadienį vyksiantį „Eurovizijos“ finalą, kad sutrukdytų favoritais laikomiems ukrainiečiams laimėti konkursą.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder