Pasitikėjimas savimi: kaip ji pagerinti?

Pasitikėjimas savimi reikalingas tiek būnant vienumoje, tiek bendraujant su aplinkiniais. Ar tai būtų draugų ratas, ar pasimatymas, ar darbo atmosfera. Pasitikėjimas savimi susvyruoti gali net tiems, kuriems jo paprastai nestinga.

Tai lemia daugybė veiksnių, o atstatyti kartais ne taip ir lengva. Vis dėlto įmanoma!

Būdai, kurie padės padidinti pasitikėjimą savimi

Išsigryninkite savo silpnybes. Dažnai būtent jos sukelia nepasitikėjimą savimi. Apgalvokite šį klausimą ir susirašykite tas silpnybes, kurios, jūsų manymu, menkina jūsų pasitikėjimą.

Kitas žingsnis – užsirašykite visus įgūdžius ir gerąsias savo savybes. Darykite taip tol, kol pamatysite, kad savyje turite daugiau pliusų nei minusų!

Įveikite baimes. Jei bijote vorų – palaikykite tarantulą rankoje, jei bijote aukščio, oro balionu skrydis padės įveikti nerimą, jei baiminatės uždarų erdvių – išmėginkite pabėgimo kambario pramogą su draugais, kurie palaikys jus ir neleis galvoti apie baimes.

Mažiau galvokite apie nesėkmes. Tai svarbus žingsnis savęs priėmimo link. Iš aplinkos ir taip neretai tenka sugerti daug negatyvo, tad bent jau patys savęs neskriauskite.

Pozityvus mąstymas. Nors iš pradžių gali atrodyti sunku, vis dėlto laikui bėgant priprasite. Pirmas žingsnis – kaskart atsitikus blogam dalykui, sugalvokite tris gerus, būtent su problema susijusius, teiginius.

Pavyzdžiui, jei suplyšo batai. 1. Turėsite progą nusipirkti naujus, atsinaujinti batų spintą. 2. Senieji jau buvo nusibodę, tad nauji leis įpūsti šviežio vėjo gūsį į kasdienybę. 3. Apsipirkimas dažniausiai leidžia prasiblaškyti, tad tai dar vienas pliusas! Na štai, juk nebuvo taip sunku?

Šypsokitės. Šypsokitės eidami gatve, būdami darbe, apsipirkdami parduotuvėje ir t. t. Tiesa, dažnas žmogus gėdijasi savo netobulos šypsenos, tad tai trukdo džiaugtis.

Čia į pagalba gali ateiti dantų balinimas. Kaune ir kituose miestuose jis atliekamas kiekvienoje odontologijos klinikoje. Taip pat dar vienas sprendimas – išsitiesinti dantis, jei turite netaisyklingą šypseną. Žinoma, tai reikalauja nemažų lėšų, vis dėlto graži šypsena gali suteikti labai daug pasitikėjimo!

Knygų skaitymas. Nors iš pirmo žvilgsnio tai, atrodo, neturi nieko bendro su pasitikėjimu, visgi apsiskaitę žmonės laisviau jaučiasi įvairių temų pokalbiuose, nebijo pasirodyti kvaili ar neišmanantys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder