"Pink Floyd" įkūrėjas atšaukė koncertus Lenkijoje po savo komentarų apie karą Ukrainoje

Vienas iš "Pink Floyd" įkūrėjų Rogeris Watersas atšaukė Lenkijoje planuotus koncertus, kilus pasipiktinimui dėl jo pozicijos dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, šeštadienį pranešė Lenkijos žiniasklaida.

Krokuvoje esančios "Tauron" arenos, kurioje balandžio mėnesį R. Watersas turėjo surengti du koncertus, pareigūnas sakė, kad jie nebeįvyks.

"Rogerio Waterso vadybininkas nusprendė atšaukti ... nenurodydamas jokios priežasties", - šeštadienį Lenkijos žiniasklaidos priemonių paskelbtuose komentaruose sakė Krokuvos "Tauron" arenos atstovas Lukaszas Pytko.

Kitą savaitę Krokuvos miesto tarybos nariai turėjo balsuoti dėl pasiūlymo paskelbti Watersą persona non grata, išreikšdami "pasipiktinimą" muzikanto pozicija dėl karo Ukrainoje.

"Tegul jis dainuoja Maskvoje", - praėjusią savaitę socialinėje žiniasklaidoje rašė miesto tarybos narys Lukaszas Wantuchas.

Šį mėnesį Watersas parašė atvirą laišką Ukrainos pirmajai poniai Olenai Zelenskai, kuriame kaltino "kraštutinius nacionalistus" Ukrainoje dėl to, kad jie "pastūmėjo jūsų šalį į šį pražūtingą karą". 

"Deja prezidentas Volodymyras Zelenskis sutiko su tais totalitariniais, antidemokratiniais Ukrainos žmonių valios atmetimais, ir kraštutinio nacionalizmo jėgos, kurios piktavališkai slėpėsi šešėlyje, nuo to laiko valdo Ukrainą", - sakė Watersas.

Watersas taip pat kritikavo Vakarus dėl ginklų tiekimo Ukrainai, ypač kaltindamas Vašingtoną, taip pat kritikavo NATO, kaltindamas ją provokuojant Rusiją.

Likus savaitei iki Kremliaus invazijos į Ukrainą vasario pabaigoje, Watersas Rusijos valstybės finansuojamai televizijos stočiai RT sakė, kad perspėjimai apie artėjantį karą yra propaganda, kuria siekiama demonizuoti Rusiją.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino teiginys, kad Ukrainą valdo kraštutiniai dešinieji nacionalistai ir "neonaciai", yra vienas iš pagrindinių Maskvos plataus masto invazijos į vakarinę kaimynę pateisinimų, kurį V. Putinas pabrėžė savo kalboje likus kelioms dienoms iki vasario 24 d.

putinas

Šaltinis: euronews.com

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder