Vidas Bareikis

Po kritikos bangos – Vido Bareikio atsiprašymas: turėjau rašyti apie save, o ne apie kitą žmogų

(16)

Sulaukus kritikos dėl paskelbto įrašo apie picą pirkusią moterį dainininkas Vidas Bareikis nusprendė paskelbti viešą atsiprašymą. Juo vyras pasidalijo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje.

„Atsiprašau.

Ilgai bandžiau savo galvoje susidėlioti, kodėl parašiau tai, ką parašiau ir, manau, dabar galiu tai suformuluoti pakankamai aiškiai.

Temai, kuri, pirmiausia, liečia mane patį, pasirinkau visiškai netinkamą pavyzdį. Pats kiekvieną dieną pergyvenu dėl mums „sistemos“ primetamų spąstų (ligos, prasta mityba, stresas ir t.t. ) ir visom išgalėm bandau su tuo tvarkytis.

Paplekšnoju per neva tai vis sustorėjantį ir suplonėjantį savo pilvą, graužiu save per kiekvienas šventes dėl apsiryjimo ir verčiuos per galvą sportuodamas bei palaikydamas formą.

Tai ir turėjau rašyti apie SAVE, o ne apie niekuo dėtą KITĄ ŽMOGŲ.

Dabar jau nieko atgal neatsuksiu, tai tik galiu dar kartą atsiprašyti visų moterų, kurias įžeidžiau ir padėkoti toms, kurios ramiai ir aiškiai man padėjo suprasti šią klaidą“, – socialiniame tinkle rašė V.Bareikis.

Delfi primena, kad prieš kelias dienas atlikėjas, renginių vedėjas socialiniuose tinkluose pasidalijo neigiamų reakcijų sulaukusiu įrašu.

Jame jis aptarė savo akimis matytą situaciją apie picą nusipirkusią moterį, kuri, anot žinomo vyro, po 40-ies metų gali susirgti ligomis, susijusiomis su cholesteroliu. Tokie jo žodžiai šokiravo internautus bei žinomus žmones.

Savo mintimis apie parduotuvėje sutiktą moterį V. Bareikis pasidalino asmeninėse socialinių tinklų paskyrose.

„Jei nebūtum žmogus ir turėtum galimybę šią rūšį „iš šono“, kaip mes stebime kokius nors gyvūnus, greičiausiai nuostabą keltų šių keistų gyvių nepaaiškinamas savidestrukcijos elgesys.

Nenugalimas saviapgaulės ir trumparegiškumo instinktas.

Stoviu eilėje ir matau, kaip vidutinio amžiaus moteris, turinti akivaizdžių viršsvorio problemų, pusryčiams perka riebalais aptekusią, padegusią picos bandelę.

Iš rūbų ir batų sprendžiu, kad tai vidurinės klasės atstovė, turinti darbą, šeimą (sprendžiu iš žiedo), draugus.

Tokiais momentais vaizduotėje pagreitintai prasuku jos gyvenimą 40 metų į priekį. Tada jos nebėra, ji jau mirusi. Greičiausiai cholesterolis, kraujagyslės ar širdis.

Pabaigoje ji sunkiai judės, labai apkraus savo artimuosius ir draugus.

Tada atsuku juostą atgal ir taip norisi prieiti ir padėti tam žmogui. Pasiūlyti tuos 40 likusių metų nugyventi lengviau, prasmingiau, sąmoningiau...

Bet suprantu, kad turiu rūpintis savimi bei savo artimojo rato žmonėmis, o tada, jei jau lieka laiko ir jėgų, bandyti pasiūlyti pagalbą ir kitiems (jei, žinoma, jiems patiems to reikia).

Po viso to viduje kažkoks sunkumas, beviltiškumo jausmas, nusivylimas, kad ir aš esu tos pačios primityvios rūšies atstovas, bet žinau visas priemones kaip šias mintis įveikti – padėti telefoną į šoną, užsidėti ausines su įkvepiančia muzika ir eiti per mišką, po to bėgti, po to pasimankštinti iki pirmo prakaito, ir galiausiai nerti į šaltą vandenį.

Nors dabar vidus sako, kad visa tai yra beprasmiška ir be galo sunku, bet tai – ne aš, tai tik mano inkščianti „vidinė kiaulė“, kuri visada renkasi lengvesnį kelią.

Aš ją pažįstu. Aš atsisakau jai padėti“, – socialiniame tinkle rašė V. Bareikis.

Nors po kurio laiko žinomas dainininkas įrašą nusprendė pašalinti, jo išsakytos mintys tebėra aptarinėjamos įvairiuose socialiniuose tinkluose.

Dėl atlikėjo įrašo stebėjosi nuomonės formuotoja Agnė Kulitaitė, savo mintimis ji sutiko pasidalinti su Delfi skaitytojais.

Papasakotą V. Bareikio istoriją moteris perteikė iš savo pusės.

„Stoviu šiandien eilėje ir matau iš tolo kažkas šviečia. Tas kažkas pradeda judėti ir aš galvoju – oba, vaikščiojantis kiaušinis. Kadangi mano rega prasta, tik po kelių akimirkų suprantu, kad tai visgi žmogus su plike. Iš rūbų sprendžiu, kad uždirba jis tikrai normaliai, bet su tais visais šviečiančiais prekiniais ženklais, žibančiais baltais sportbačiais ir ryškių spalvų drabužiais, jis tik nori nukreipti dėmesį nuo savo spindinčios plikės.

Deja, nepavyksta.

Tada aš mintyse prasuku jo gyvenimą 40 metų į priekį ir netyčia garsiai ištariu – P*DA. Nes jo šioje žemėje jau nebebus. Jis gyvens kitoje planetoje.

Kadangi po 35 metų ant žemės nusileis erdvėlaivis, iš kurio išsilaipins ateiviai – kiaušingalviai (tokie kaip matėte 1993 m. filme „Kiaušingalviai“) ir jie palaikys jį savu.

Nesvarbu, kad jis rėks ir spardysis, jie paims jį už parankės, nusineš į erdvėlaivį ir išskris kartu. Ir šioje žemėje jo nebeliks.

Tada atsuku juostą atgal ir taip norisi prieiti ir padėti tam žmogui. Pasakyti, kad gal tu užsidėk kepurę, pasidaryk plaukų priauginimą, pasitepk rozmarinų aliejumi... Ir liksi šioje žemėje. Vis dar...

Apgailėtinai skambantis tekstas? Tai perduokit tą ir Vidui“, – socialiniame tinkle rašė A. Kulitaitė.

Tiesa, socialiniuose tinkluose kilus šurmuliui pats atlikėjas ne tik pašalino savo įrašą, bet sekėjų ir atsiprašė.

„Atsiprašau, jei ką įžeidžiau savo postu.

Tikrai nieko nenorėjau įskaudinti ir pažeminti“, – rašė V. Bareikis.

Dėl platesnio komentaro Delfi bandė susisiekti su atlikėju, tačiau nesėkmingai, į skambučius jis neatsiliepė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder