Poros santykiai: vienas dviratis su dviem ratais

Poros santykiai: vienas dviratis su dviem ratais

Ką mes tikimės gauti užmegzdami santykius? Kas būna, kai santykiai virsta kažkuo didesniu, atsiranda šeima? Kas padaro dviejų širdžių sąjungą patvaria ir laiminga?
 

Visi mes esame panašūs ir labai skirtingi. Kiekvienu atskiru atveju atsakymas bus vis kitoks.

Tačiau egzistuoja bendras supratimas apie laimingą sąjungą, nuoširdžią meilę ir šeiminę laimę. Mūsų gyvenime labai daug bendrų požiūrių, formų, šablonų. Tai padeda mums suprasti vieniems kitus, užmegzti ryšius su žmonėmis, surasti bendrų interesų.

Santykių pradžia

Paprastai santykių pradžia – tai romantiškas periodas. Jausmai ryškūs, aistros liepsnoja, o su antrąja puse siejami lūkesčiai – milžiniški. Mes nepastebime vienas kito trūkumų. O jeigu pastebime, tai tikime, kad laikas viską ištaisys, o mes išmoksime prisitaikyti. Ir apskritai: kokią reikšmę turi trūkumai, jeigu mes mylime vienas kitą?!

Suvokta situacija

Kažkuriuo momentu ilgesnį laiką kartu gyvenanti pora priima sprendimą dėl bendros ateities. Ir jeigu du žmonės neišsiskiria iškart, tai priešakyje jų dar laukia daugybė neišspręstų klausimų. Sąjunga gali būti įtvirtinta oficialiai arba ne, priklausomai nuo poros pageidavimo. Tačiau vienaip ar kitaip šis spendimo momentas reiškia šeimos sukūrimą.

Temperamentų konfliktas

Kiekvienas iš mūsų auga ir bręsta skirtingomis sąlygomis. Kiekvieno žmogaus gyvenimas yra unikalus ir nepakartojamas. O tai reiškia, kad ir kiekvieno žmogaus gyvenimiška patirtis yra unikali. Ir tai palieka savo pėdsaką mumyse kaip savo tėvų vaikuose, taip pat ir mūsų vaikuose.

Egzistuoja žmonės, kurių pasaulėžiūra ir gyvenimo principai panašesni už kitų, todėl jų sąjunga turi daugiau šansų būti laiminga. Bet tai nėra aksioma. Kaip ir atvirkščiai.

Pereinant sąjungai į naują lygmenį po romantiškojo periodo neišvengiamai kyla nemalonių situacijų, susijusių su bendra buitimi, partnerių temperamentų pasaulėžiūrų skirtumais.

Kad ir kokiais mažmožiais atrodytų tie skirtumai, ir dėl jų reikia ieškoti sutarimo. Neišspręsti momentai kaupsis ir žadins susvetimėjimą. Jeigu abu stengsis dėl bendros laimės, atsiras supratimas ir sugebėjimas priimti skirtingus partnerio bruožus. Bet tam reikia pastangų.

Dviratis

Dviejų širdžių sąjungoje dalyvauja du. Reikia suprasti, kad noras suprasti kitą ir siekti laimės turi būti abipusis. Jeigu sąjungoje egzistuoja problemos arba nesklandumai, kuriuos pastebi tik vienas, reikia surasti, kad jie vis tiek liečia abu. Santykių problemos negali liesti tik vieno. Jos visada liečia abu partnerius, net jeigu vienas iš dviejų to nesupranta. Ir spręsti, ką daryti toliau, turi abu kartu. Tai panašu į dviratį. Dviratis turi du ratus. Ir kad jis važiuotų pirmyn, abu ratai turi suktis.

Seksualumas

Atvirumas tarp žmonių, kurie nusprendė susieti savo gyvenimus, interesus, turėti bendrą buitį, draugus, lovą ir galbūt susilaukti vaikų, yra būtinybė. Priešingu atveju kils nesusipratimų, bus nutylėjimų, paslapčių, nepasitenkinimo, abejonių, nusivylimų. Lova ir bendravimas – tai dvi poros santykių dalys. Problemos vienoje neišvengiamai sukelia problemų kitoje. O tai veda prie išsiskyrimo arba nelaimingos sąjungos.

Tai, kas vyksta dviejų mylinčių žmonių lovoje, neturi turėti ribų. Jeigu tai abipusės meilės sąjunga, kupina pasitikėjimo ir jautrumo vienas kitam, tai atviri troškimai neturi šokiruoti ar atstumti partnerio, nes kiekvienas pasirengęs priimti mylimojo pasiūlymus.

Ir tuo pat metu kiekvienas iš dviejų nenori įskaudinti, pažeminti ar įžeisti kito. Ir abu tai supranta! Viskas, kas vyksta lovoje iš meilės ir abipusio supratimo, būna tik į naudą santykiams. Ir čia neturi būti tabu. Taip pat ir bendraujant.

Jeigu partneris slepia asmeninius išgyvenimus, tai, kas jam tikrai kelia nerimą, nenori būti atviras, o vietoj to stengiasi būti patogus, įsiteikti, pataikauti, tai bus žaidimas, kuriame negali laimėti nė vienas. Net jeigu šiame žaidime pavyks išsaugoti išorinę gerovę, tai tas, kuris žaidžia, vis tiek bus pasmerktas. Jis patirs nervinį išsekimą ir įsitaisys neurozę. O kompromisams šiame santykių modelyje tiesiog nebelieka vietos.

Išvados

Pora, kurios santykiai kupini abipusio supratimo, jautrumo ir meilės, kai partneriai atviri ir bendraudami, ir lovoje, turi visus laimingo šeiminio gyvenimo šansus.

Tačiau gyvenimas nėra idealus ir mes taip pat nesame idealūs. Mums reikia turėti supratimą apie idealus, kad būtų ko siekti. Bet pasiekti idealą mums nelemta. Tačiau mes turime jėgų prie jo priartėti. Ir to tikrai verta siekti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder