Andrius Butkus

Prieš 7 metus Lietuvą tyliai palikęs Andrius Butkus – apie to priežastį: „Varė į depresiją“

(2)

LNK laida „KK2 penktadienis“ nagrinėjo visuomet aktualią temą – emigraciją, kuri, keičiantis laikams, taip pat kinta. Vis mažiau lietuvių vergauja lašišų ar vištų fermose, vis rečiau svetur tampa benamiais ar sukčių įkaitais. Šių dienų emigrantus vilioja naujos patirtys, saulėti orai ir, aišku, galimybė užsidirbti. Kaip užsienyje prigyja ir eiliniai tautiečiai, ir mūsų scenos žvaigždės?

Ir kodėl dauguma jų, nepaisant fantastiškų galimybių, veržiasi į namus?

12 metų emigracijoje praleidusi Gabrielė Bartkutė, gyvenusi Turkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Singapūre, Austrijoje grįžo į Lietuvą ir šiuo metu įsikūrė Neringoje.

„Gyvenimas buvo tirštas visokių dalykų ir norėjosi staigiai dingti iš šou verslo. Pirmiausia išskridau į Turkiją, ten penkis mėnesius dirbau turizmo operatoriaus atstove ir supratau, kad be Lietuvos negaliu.

Po keleto metų sutikau žmogų, kurio vertybės atitiko manąsias ir nutariau pabandyti santuoką, ryžausi ištekėti“, – laidos filmavime savo emigracijos istoriją pasakojo G. Bartkutė, viename renginyje Frankfurte susitikusi mylimąjį.

„Apsigyvenome Ciuriche, mūsų kaimynė buvo Tina Turner. Tačiau visi šveicarai labai uždari ir ypač vokiškame kantone jie nemėgsta vokiečių, nes atvykę vokiečiai dirba daug geriau, stipriau.

Nepavyko užmegzti ryšio su jokiu šveicaru, jie nekenčia atvažiuojančiųjų. Todėl kas dvi savaitės dumdavom atgal į Frankfurtą.

Kas man emigracijoje buvo tikrai nelengva, tai greitai kraustytis, iš Šveicarijos persikraustyti į Singapūrą per Vokietiją turėjau vos dešimt dienų. Užklupdavo vienatvė, nostalgija, gimtinės ilgesys“, – kalbėjo ji.

Grįžusi į Lietuvą Gabrielė apsigyveno Neringoje.

„Buvau trupam nuvykusi į Neringą, dairiausi darbo Vilniuje, bet darbo nebuvo, sostinėje kainos didelės, ir paaiškėjo, kad Neringoje žiemą gyventi daug pigiau.

Norėčiau vėl save išbandyti kaip aktorė, šou versle, esu atvira pasiūlymams. Ko nepasiilgau, tai atpažįstamumo. Kai gyveni užsienyje, labai įvertini tai.

Daug metų kaifavau nuo to, kad niekas manęs nepažįsta“, – kalbėjo G. Bartkutė.

Kol kas į Lietuvą grįžti neketina

 

Prieš septynerius metus Lietuvą tyliai paliko šokėjas Andrius Butkus. Iš pradžių pustrečių metų gyvenęs Tenerifėje ir dirbęs konsultantu batų parduotuvėje, jis prieš ketverius metus persikėlė į JAV, Floridą ir dirba šokių treneriu.

Kol kas į Lietuvą jis grįžti neketina.

„Nežinau, kiek laiko dar ten būsiu, gal grįšiu, gal dar kažkur kelsiuosi, dabar, kai dirbu su šokiais, patogiau Amerikoje, čia labai daug varžybų, kuriose dalyvauju“, – pasakojo žinomas šokėjas.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder