Pristatytas pirmas Lietuvoje virtualus vaizdo klipas: daina iš roko operos „Jūratė ir Kastytis“
Į pristatymą susirinkusi visa „Jūratės ir Kastyčio“ solistų komanda ir kūrinio autoriai, kompozitorius Rokas Radzevičius ir poetas Rimvydas Stankevičius, buvo pirmieji išvydę klipo „Dievas davė“ VR versiją. Ji buvo nufilmuota „Etnokosmologijos muziejuje“ šalia Molėtų.
Virtualus klipas filmuojamas specialia visą aplinką fiksuojančia vaizdo kamera. Filmavimo metu erdvėje neturi būti jokių pašalinių asmenų ar rekvizito.
Klipo žiūrovas, užsidėjęs virtualios realybės akinius, tarsi atsiduria „Etnokosmologijos muziejaus“ kupole. Skamba muzika ir iš už kampo pasirodo Aistė Smilgevičiūtė. Ji artėja prie žiūrovo ir dainuoja savo partiją, tuomet iš už nugaros pasigirsta Marijono Mikutavičiaus balsas. Žiūrovas instinktyviai pasisuka į tą pusę ir pamato ateinantį dainininką.
Potyris toks realistinis, jog norisi roko operos solistus pačiupinėti. „Tikrai sunkiai nusakomas jausmas matyti savo virtualią versiją artėjančią tavęs link. Technologijos išties priverčia nustebti ir patirti dalykus, kokių dar visai neseniai net negalėjai įsivaizduoti esant“, – po klipo peržiūros sakė M. Mikutavičius.
„Etnokosmologijos muziejaus“ kupolas klipo filmavimui pasirinktas neatsitiktinai. Pirmiausia tai itin švari, šviesi, minimalistinė, aukštai esanti erdvė, su nuostabiu peizažu už stiklinių sienų. O antra – šis išskirtinis statinys buvo filmuojamas ir D. Ulvydo filmui „Aš Lietuva“.
Klipas „Dievas davė“ taip išmaniai sumontuotas su filmo kadrais, kad žiūrovas, skambant dainai, ne tik susitinka su visais solistais, bet ir realistiškai spėja atsidurti keliose įspūdingose Lietuvos vietose.
Klipą „Dievas davė“ „Hexa Cinema“ virtualios realybės kino erdvėse pamatys visi D. Ulvydo filmo „Aš Lietuva“ žiūrovai. Jis bus parodytas iškart filmui pasibaigus ir taps dar viena nauja patirtim.
Virtualios realybės filmas-patirtis „Aš Lietuva“ – unikalus ir žavintis kūrinys. Tai dvidešimties minučių virtuali kelionė po Lietuvą: skrydžiai šalia bažnyčių bokštų, virš didžiausių šalies miestų, unikalių gamtos kampelių, plaukimas jachta kanalais ir per marias, pabuvimas nuostabaus peizažo apsuptyje visais keturiais metų laikais.
Kaip po filmo peržiūros taikliai išsireiškė poetas R. Stankevičius: „Įprastai mes vaikštome po Lietuvą, bet čia – Lietuva vaikšto po tave“.
Rašyti komentarą