„Rally Žemaitija 2023“ užfiksuotas nutrūktgalviškas rekordas

Ralio meistras Renaldas Šeinauskas ištesėjo viešai duotą pažadą ir  „Rally Žemaitija 2023“ žiūrovų akivaizdoje užfiksavo benzingalvišką Lietuvos rekordą: šonu slystantį „Mini Cooper“ juvelyriškai pastatė į plyšį, kuris simboliškai didesnis už patį automobilį.

Tiesa, ne viskas buvo paprasta. Kelmės centre esančioje pagrindinėje Vytaudo Didžiojo gatvės  sankryžoje atlikti automobilio parkavimo, naudojant rankinį stabdį, triuką pasirodė esą sudėtingiau, nei tikėtasi.

Asfalto danga šioje vietoje provėžuota, o prieš pat oficialių rekordo šturmą prašniokštęs lietus gerokai pakoregavo sukibimo su kelio danga koeficientą.

Nors „Mini Cooper“ priekinę dalį pavyko jau pirmuoju bandymu užfiksuoti reikiamoje vietoje, mašinos galas slysdavo arba pernelyg toli, arba mažiau nei reikalaujama šios rungties taisyklės (automobilis privalo stovėti vienoje linijoje su „kliūtimi“ arba sustoti iki jos ne daugiau nei 18 centimetrų).

Tačiau jau po keleto minučių pro debesis prasiskverbę saulės spinduliai padėtį ištaisė. Juvelyriškai tiksliai 3700 mm automobilį įspraudė į 4850 mm tarpą.

Publikos pageidavimu jis sumažino atstumą tarp kliūčių dar 50 mm ir pirmuoju bandymu pagerino tik ką oficialiai užfiksuotą Lietuvos rekordą.

Atslūgus oro tvyrojusiai įtampai buvo akivaizdu, kad R. Šeinauskas galėtų be didesnių problemų nukirpti dar bent 20 ar net 30 centimetrų, tačiau tęsti eksperimentų neleido „Rally Žemaitija 2023“ sportinė programa. Renaldas taip pat prasitarė, kad šiuo sprendimu viliasi išprovokuoti savo bičiulius sportininkus pagerinti jo pasiekimą ir žiūrovams padovanoti dar vieną azartišką šou.

„Kompensuodami“ susirinkusios publikos emocinius nuostolius „Kelmės ASK“ komanda surengė kitą atrakciją: to paties „Mini Cooper“ galinius ratus pakeitė ratukais, panašiais į prekybos centrų vežimėlių.

Jie neturi fiksacijos, todėl automobilis tampa itin sunkiai valdomu. Su taip „patobulinta“ technika buvo pakviesti slalomo trasoje pasivaržyti keletas tituluotų ralio meistrų ir netgi Kelmės seniūnas Romas Atkočaitis. Nuotaikingose lenktynėse triumfavo Karolis Kairys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder