Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, apžvelgia tris svarbiausius dalykus, kurie padės išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį išmanųjį televizorių.
Atstumas nuo sofos / 2 = TV įstrižainės dydis
Remiantis operatoriaus statistika, pastaruoju metu pirkėjai renkasi didesnius televizorius. Anksčiau populiariausių modelių tarpe būdavo 32, 40 ar 43 colių įstrižainės televizoriai, o šiandien klientai dažniau perka įrenginius su bent 55 colių įstrižaine.
Didesnis ekranas turi įtakos malonesnei žiūrėjimo patirčiai, tačiau ją kuria ne tik jis. Kokybiškam kino ar žaidimų vakarui reikšmingos įtakos turi ir atstumas tarp sėdėjimo vietos bei ekrano. Dar kitaip vadinamas žiūrėjimo atstumu.
Prieš perkant televizorių specialistai pirmiausiai rekomenduoja paskaičiuoti – išmatuoti atstumą nuo sėdėjimo vietos iki televizoriaus ekrano vietos ir jį padalinti iš dviejų. Atkreipkite dėmesį, kad atstumo ir įstrižainės matavimo vienetai turi sutapti – pasirinkite arba matuoti centimetrais, arba coliais.
Pavyzdžiui, jei atstumas nuo sėdėjimo vietos iki ekrano yra lygus 2 metrams, tuomet patartina rinktis 40 (101 cm) arba 42 (106 cm) colių įstrižainės ekraną. Pasirinkus gerokai didesnį, pavyzdžiui, 65 colių (165 cm) ekraną ir turint 2 metrų žiūrėjimo atstumą, gali būti ne tik nepatogu žiūrėti ar varginti akis, bet ir matytis vaizdinius sudarantys pikseliai, kurie gali turėti įtakos žiūrėjimo malonumui.
8K, 4K, 1080/HD – kaip nesusipainioti rezoliucijoje?
Klientai ieško įrenginių, kurie atkurtų realistišką ir gyvą vaizdą, suteiktų pilnavertę žiūrėjimo patirtį. Įrenginio rezoliucija svarbi tiek žiūrint filmus „Netflix“, „Amazon“ ar „Go3“ platformose, tiek ir žaidžiant kompiuterinius žaidimus su „PlayStation“ ar „Xbox“ konsolėmis.
Populiariausi šiandien yra 4K arba 1080 / HD rezoliucijos išmanieji televizoriai. Nors naujesnė yra 4K technologija, tačiau rinktis reikėtų ne tik pagal tai, bet ir pagal planuojamo įsigyti įrenginio įstrižainę.
Išsirinkus 32 colių (82 cm) įstrižainės televizorių aukštą vaizdo raišką, gali būti gana sunku įvertinti dėl sąlyginai mažo ekrano. Tokios įstrižainės įrenginius klientai dažniausiai renkasi kaip papildomus ekranus namuose – virtuvėje ar miegamajame – ir jam pilnai užtenka 1080 / HD rezoliucijos.
Nusižiūrėjus 50-55 colių (127-140 cm) įstrižainės televizorių savo kino ir pramogų zonai, rekomenduojama rinktis įrenginį su 4K rezoliucija. Tokio dydžio ekrane vaizdas bus gyvas, ryškus ir detalus.
8K yra aukščiausios raiškos šiandien vartotojams siūlomos raiškos televizorius. Mažuose ekranuose šios raiškos privalumo pajusti neįmanoma, todėl rekomenduojamas įstrižainės dydis – bent 75 coliai (190 cm), o atstumas nuo sėdėjimo vietos beveik 4 m. Todėl bent jau kol kas tokius televizorius klientai dažniau renkasi naudoti didelėse erdvėse, pavyzdžiui, renginių metu.
LEDinis ekranas
Atkuriamo vaizdo tikrumą sukurti padeda ne tik rezoliucija, bet ir paties ekrano technologija. Kokios gilios yra spalvos, ekrano ryškumas, šviesumas ir net tamsumas. Tad renkantis įrenginį savo namams atkreipti dėmesį verta ir į ekrano rodymo technologiją.
Šiandien populiariausios yra trys ekrano rodymo technologijos – LED, QLED ar OLED. Nors jos panašios tuo, kad visos yra šviesios diodų technologijos, tačiau turi reikšmingų skirtumų.
Ilgiausiai rinkoje egzistuojanti ir dėl to pigiausia ekrano rodymo technologija yra LED. Tad ieškantiems ekonomiškiausio varianto, rekomenduojama rinktis būtent tokį ekraną. LED ekranus turintys įrenginiai atkuria ryškų vaizdą arba, atsižvelgiant į kambario šviesos šaltinius, leidžia pasirinkti tinkamą spalvų kontrastą, pritemdyti ekraną ar paryškinti juodas spalvas.
QLED technologija yra labai artima LED, tačiau dar ryškesnėms spalvoms atkurti naudojamas kvantinių taškų (angl. quantum-dot) filtras. Todėl šį ekraną turintys įrenginiai gali pasiūlyti labai efektingą spalvų paletę ir ekrano ryškumo galimybes, tačiau spalvų kontrasto ar sodrios juodos spalvos tikėtis nereikėtų.
Ekranus su OLED technologija įvertins tie, kurie ieško itin realistiško vaizdų atkūrimo. Kiekvienas pikselis šiame ekrane gali veikti autonomiškai, todėl OLED televizoriai turi sodrius tamsius tonus, didelį spalvų kontrasto diapazoną ir tai leidžia atkurti realybę atspindintį vaizdą. Tiesa, šio modelio ekranai nėra tokie šviesūs ir ryškūs kaip QLED ar LED.
Rašyti komentarą