Seksualinis poros suderinamumas: 7 požymiai, kurie perspėja, kad lovoje vienas kitam netinkate

Seksualinis suderinamumas sureikšminamas ne be reikalo: juk fizinis artumas yra tiesiog būtinas harmoningų ir sveikų santykių komponentas. Seksualinio švietimo centre „Secrets“ dirbanti moterims skirtų programų sudarytoja Uljana Gromova sutiko atskleisti, dėl kokių savybių ir veiksnių seksualinis suderinamumas gali būti bemaž nepasiekiamas.

Archyvų nuotr.

Taigi, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, norėdama suprasti, ar jūs ir jus sudominęs vyriškis – seksualiai deranti pora.

Kvapas

Pirmąjį įspūdį apie žmogų su juo apsikabindami ir besibučiuodami dažnai susidarome per uoslę, rašoma tinklalapyje marieclaire.ru.

Dalykas tas, kad nosyje esantis vomeronazalinis (Jacobsono) organas gali be jokios paklaidos pagal feromonus nustatyti dviejų žmonių seksualinio suderinamumo laipsnį.

Jei potencialaus partnerio kvapas atrodo pernelyg aštrus, nemalonus, net atstumiantis, šito jokiu būdu nevalia ignoruoti, kadangi būtent kvapas – tai vienas iš gamtos duotų seksualinio suderinamumo indikatorių.

Net ir tada, kai žmogus ypač patrauklus, o jo intelektas negali nežavėti, jums nemalonus jo skleidžiamas kvapas aiškiai sufleruoja, kad intymiai su juo suartėjusi veikiausiai nusivilsite.

Balso tembras

Žmogaus kalbėjimo tempas ir maniera nemažai pasako apie jo charakterį.

Šiaip jau seksualiai patraukliu laikomas neskubrus, tačiau ne monotoniškas, kalbėjimas, ir seksualinį interesą paprastai pakursto tokia asmenybė, iš kurios balso sklinda pasitikėjimas savimi, kuriai nebūdingi šūkčiojimai arba isteriško juoko protrūkiai.

Balsui turi būti būdinga tam tikra gelmė ir jausmingumas.

Jei erzina tiktai konkretūs parazitiniai išsireiškimai, dar neskubėkite nuleisti rankų, tačiau jei klausą rėžia balso tembras arba kalbėjimo tempas, vargu ar galima tikėtis, kad kada nors pavyks pasiekti seksualinį suderinamumą.

Lytinė konstitucija ir temperamentas

Net ir senų senovėje gyvenę mūsų protėviai buvo tarsi užprogramuoti tam tikru dažnumu intymiai santykiauti, kad tęstų giminę, išliktų.

Su gamta ginčytis beprasmiška, todėl jokiais priekaištais ir jokiomis pretenzijomis nepavyks partnerio paskatinti dažniau demonstruoti seksualinį interesą.

Egzistuoja toks rodiklis kaip trochanterinis indeksas, ir būtent jis nulemia bet kurios žmogaus lytinę konstituciją. Du žmonės, kurių trochanteriniai indeksai – visiškai skirtingi, vargu ar kada nors gali pasiekti darną seksualinėje plotmėje.

Dalykas tas, kad poros seksualiniai poreikiai visgi turėtų būti kuo panašesni.

Ritmas ir tempas

Patys pirmieji lytiniai santykiai palieka žmonių sąmonėje tik blankų seksualinio ryšio poskonį.

Feromonai ir adrenalinas užblokuoja kritinį mąstymą, todėl tiktai vėliau įmanoma pajusti frikcijas, priklausomai nuo dažnio, galinčias tikti arba atvirkščiai – kelti diskomfortą.

Taikstytis su nemaloniais pojūčiais jokiu būdu negalima. Apie juos reikia pasakyti partneriui.

Kuo frikcijos dažnesnės, tuo intensyviau stimuliuojamos erogeninės zonos, tačiau vienoms tai malonu, o kitoms – ne. Laimei, visada įmanoma atrasti abiem partneriams priimtiną tempą.

Svarbu tiktai išdrįsti duoti tai suprasti intymios sueities metu, pavyzdžiui, švelniai pristabdyti partnerį ir paskatinant jį judėti tinkamu ritmu.

Archyvų nuotr.

Orgazmas

Gali susidaryti įspūdis, kad gamtai moters orgazmas, deja, nepasirodė bent šiek tiek reikšmingas: pastoti juk įmanoma ir nepatyrus malonumo. Juo pasirūpinti, pirmiausia, turi pati moteris.

Jei pasiseks, tuo rūpinsis ir vyras. Stimuliuojant erogenines zonas pavyksta priartėti prie malonumo piko ir jį išgyventi, o jei to neįvyksta – jei nepasiekiamas orgazmas, – neišsilieja susikaupusi energija.

Galimybės patirti emocinę ir fiziologinę iškrovą nebuvimas veda prie nusivylimo seksu ir partneriu, o šitai žlugdo santykius.

Viena vertus, ieškoti būdų, kaip pasiekti orgazmą, moteris gali ir savarankiškai, bet, kita vertus, partneris taip pat turi stengtis tinkamai stimuliuoti jos erogenines zonas.

Seksualiniai įgūdžiai

Nė vienas iš mūsų nedisponuoja prigimtiniu supratimu, ką, kaip, kiek ir kada reikia daryti mylintis. Instinktai, žinoma, pasufleruoja, kaip pasielgti svarbiausiomis akimirkomis, bet iš esmės malonumą pasiekti (ir suteikti) padedantys įgūdžiai įgyjami tik praktikuojantis.

Ne visi net ir savo erogenines zonas gerai pažįsta – ką jau kalbėti apie partnerio.

Vis dėlto erogeninių zonų tyrinėjimas leidžia ne tik patiems pasiekti malonumą, bet ir privesti prie palaimos partnerį.

Be jau minėtos praktikos, t. y. sekso, tam tikrų žinių pavyksta gauti lytinio švietimo seminaruose ar pasisemti iš specifinės literatūros.

Kompleksai

Vaikystėje turėti kompleksai palieka įspaudą visam gyvenimui (taip pat ir seksualiniam), nepaisant netgi to, kad begalė prisiminimų tolydžio dyla ir galop visai nublanksta.

Turimi kompleksai suveikia tarsi stabdžiai, trukdantys liestis ne tiktai prie savęs, bet ir prie kito – atrodo, kad taip elgtis gėda, nemalonu ar net baisu.

Tam tikrų kompleksų kaustomi žmonės ilgainiui gali prarasti jautrumą, tapti šalti, todėl neeikvoti daug energijos intymios sueities preliudijoms, nors šito priežastis – vien nuogo kūno vaizdo sukeliamas nejaukumas.

Galvoje egzistuojantys barjerai atima galimybę seksualiai pasitenkinti iki maksimalios ribos.

Vis dėlto jeigu jūs ar partneris suvokia, kad problema yra ir kad jos priežastis – vaikystėje arba jaunystėje susiformavę kompleksai, vadinasi, ne viskas prarasta, nes labai norint barjerus pavyks sugriauti psichologiniais metodais.

delfi.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder