Silpnų nervų žmonėms geriau neskaityti: mikrobiologai pasakoja, ko saugotis viešbučiuose
(1)Gyvenimas viešbučio kambaryje dažnai yra neatsiejama kelionės dalis, nesvarbu, ar tai būtų verslo, ar poilsinė kelionė.
Tačiau akivaizdi viešbučio kambario švara gali būti apgaulinga.
Net jei apsistojote prabangiame kambaryje, didelė tikimybė, kad jis nėra toks švarus, kaip atrodo.
Ankstesni kambario gyventojai greičiausiai paliko bakterijų, grybelių ir virusų pėdsakų ant įvairių paviršių, pavyzdžiui, baldų, kilimų, užuolaidų ir kt.
Nuo to, kaip gerai viešbučio personalas valo jūsų kambarį, priklauso šių mikrobų sankaupų mastas, o viešbučio švaros standartai gali nesutapti su jūsų pačių švaros standartais, rašo "Science Alert".
Tradiciškai viešbučių kambarių švara vertinama remiantis vizualiniais ir uoslės stebėjimais, neatsižvelgiant į nematomą mikrobiologiją erdvėje, kurioje kyla infekcijos pavojus.
Šiame straipsnyje mikrobiologas neria į mikrobų, vabalų ir virusų pasaulį, kad nustatytų galimus pavojus, kurie gali tykoti jūsų viešbučio kambaryje.
Paslėpti pavojai prasideda nuo lifto
Prieš įeidami į savo kambarį, pagalvokite, kad lifto mygtukai yra mikrobų veisimosi vieta.
Šiuos mygtukus dažnai spaudžia skirtingi žmonės, todėl mikrobai patenka ir ant mygtuko paviršiaus, ir ant jį palietusio žmogaus pirštų.
Bendros durų rankenos taip pat gali būti pilnos mikrobų, jei jos nėra reguliariai dezinfekuojamos.
Nusiplaukite rankas po to, kai pasinaudojote rankena, arba naudokite rankų dezinfekavimo priemonę prieš liečiant veidą arba vartojant maistą ar gėrimus.
Dažniausios infekcijos, kuriomis galima užsikrėsti viešbučio kambariuose, yra gyvūnų infekcijos, pavyzdžiui, viduriavimas, kvėpavimo takų virusai, pavyzdžiui, peršalimas ir plaučių uždegimas, ir, žinoma, COVID-19.
Tualetai ir vonios kambariai paprastai būna kruopščiau dezinfekuojami nei likusi viešbučio kambario dalis ir paprastai yra mažiausiai užkrėstos vietos.
Vis dėlto, jei vonios kambaryje esanti gertuvė nėra vienkartinė, prieš naudodami ją nuplaukite - veiksmingos plovimo priemonės yra dušo ploviklis arba šampūnas, nes niekada negalite būti tikri, kad ji buvo kruopščiai nuplauta.
Vonios kambario durų rankenose taip pat gali būti patogenų nuo neplautų rankų ar nešvarių flanelinių rankšluosčių.
Tačiau jei vonios kambaryje esanti stiklinė nėra vienkartinė, prieš naudodami ją nuplaukite - veiksmingos plovimo priemonės yra dušo ploviklis arba šampūnas, nes niekada negalite būti tikri, kad stiklinė buvo kruopščiai nuplauta.
Vonios kambario durų rankenose taip pat gali būti patogenų nuo neplautų rankų ar nešvarių flanelinių rankšluosčių.
Būkite atsargūs su patalyne
Prieš apsigyvendami viešbučio kambaryje pagalvokite apie galimą nepageidaujamų svečių buvimą patalynėje, pavyzdžiui, paklodėse, pagalvėse ir užvalkaluose.
2020 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad po to, kai viešbučio kambaryje apsilankė iki simptomų sirgęs COVID-19 pacientas, daugelis paviršių, ypač paklodės, pagalvių užvalkalai ir lovos užvalkalai, buvo smarkiai užteršti virusais.
Nors paklodės ir pagalvių užvalkalai dažniausiai keičiami tarp gyventojų, lovos užvalkalai gali būti nekeičiami, todėl jie, panašiai kaip ir klozeto sėdynė, gali būti patogenų nešiotojai.
Kai kuriais atvejais paklodės tarp gyventojų nekeičiamos, todėl geriau atsinešti savo.
Be to, atkreipkite dėmesį į paviršius, kurie dažnai nedezinfekuojami, pavyzdžiui, kambario stalas, naktinis staliukas, telefonas, virdulys, kavos aparatas, šviesos jungiklis ir televizoriaus nuotolinio valdymo pultelis.
Šiuose paviršiuose gali veistis tokie virusai kaip norovirusas ir COVID-19, kurie ant kietų paviršių gali išgyventi kelias dienas.
Be to, minkšto audinio daiktus, tokius kaip pagalvėlės, kėdės, užuolaidos ir žaliuzės, gali būti sunku išvalyti ir jie nėra reguliariai dezinfekuojami.
Todėl patartina po prisilietimo prie jų plauti rankas, kad būtų išvengta mikrobų plitimo.
Saugokitės nekviestų svečių
Apsistojus viešbutyje reikia žinoti apie kelis paslėptus pavojus, tarp jų ir apie patalines blakes.
Šie kenkėjai moka pasislėpti mažose erdvėse, pavyzdžiui, čiužiniuose, patalynėje ir bagaže, ir gali ištisus mėnesius nesimaitinti.
Nors mažai tikėtina, kad lovos blakių įkandimai perduoda ligas, jie gali sukelti uždegimą ir infekciją.
Infekcijos požymiai - rausvi įkandimai, kraujo dėmės ant paklodžių ir rudos dėmės ant čiužinių, galvūgalių ir spintų.
Lovos blakės paplitusios visame pasaulyje ir dažnai aptinkamos viešbučiuose, todėl svarbu atidžiai apžiūrėti savo kambarį, ar nėra užkrėtimo požymių.
Jei įtariate, kad jūsų kambaryje yra patalinių blakių, praneškite apie tai viešbučiui ir imkitės atsargumo priemonių, kad jos nepatektų su jumis namo.
Viešbučių kambariuose gali gyventi ne tik patalinės blakės, bet ir įvairūs mikrobai bei bakterijos, įskaitant ant dažnai liečiamų paviršių, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo pultelių, šviesos jungiklių ir telefonų.
Minkštus baldus, pavyzdžiui, užuolaidas ir kėdes, taip pat sunku išvalyti, be to, jie gali būti nedezinfekuojami tarp svečių atvykimo.
Norėdami būti saugūs, pasiimkite antiseptinių servetėlių pakuotę kietiems paviršiams valyti.
Nuotrauka: Ryo Taniguchi ir kt. The Science of Nature | Tualetai ir vonios kambariai paprastai dezinfekuojami kruopščiau
Rašyti komentarą