Šios salos gyventojai mėgaujasi – jų vadinamas „pole“ režimas padės ir jums pasijusti it rojuje

Palmėmis nusėti balto smėlio paplūdimiai, skalaujami krištolo skaidrumo Indijos vandenyno – jausmas, kad patekote į atogrąžų rojų, 

Afrikai priklausančioje Zanzibaro saloje nepaleis nė akimirkai. Gyvenimas čia vyksta savu ritmu ir niekur neskubant, tad iš vietinių gyventojų išgirdę „pole pole“ („lėtai lėtai“), žinokite – pats metas tiesiog pasimėgauti akimirka.

„Zanzibaras tikrai turi viską, ko reikia įsimintinoms atostogoms – turkio mėlynumo vandenų supami saulės įšildyti paplūdimiai ir išpuoselėti kurortai pakeri kiekvieną atvykusį, tačiau būdami saloje, nusiteikite ne tik tinginiauti.

Mėgstančius aktyvesnį poilsį, spalvingasis rojaus kampelis pakvies tyrinėti nuostabius koralinius rifus, pasiplaukioti tarp tropinių žuvų ar atrasti užburiantį skonių ir kvapų pasaulį – juk Zanzibaras ne veltui vadinamas prieskonių sala“, – pasakoja didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Jūratė Pozarickienė ir primena, kad geras laikas aplankyti Zanzibarą yra būtent vėlyvas ruduo ir žiema, tad jau verta pradėti planuoti savo atostogas čia.

Kiekvienas salos kampelis dovanoja nepamirštamus įspūdžius

Jei braidymas basomis per smėlį ir poilsis palmių pavėsyje yra tai, apie ką svajojate – keliaukite į rytinę salos pakrantę. Apsupti atogrąžų miškais ir civilizacijos nepaliestais paplūdimiais, Zanzibaro Rytai kuria idilišką atostogų pasaką tarsi iš atviruko.

Viešėdami šioje salos dalyje savo akimis išvysite ir unikalų reiškinį – atoslūgių metu kelioms valandoms vandenynas atsitraukia daugiau nei kilometrą, tad vaikštinėdami basomis, galėsite pajusti jūros dugną.

Norintieji susipažinti su vandenų pasauliu dažnai keliauja į šiauriausią Zanzibaro tašką.

Potvynių ir atoslūgių šioje salos dalyje beveik nebūna, o seklūs priekrančių vandenys ir spalvingi koralų atolai vilioja ne tik paviršinio nardymo entuziastus, bet ir įvairiausias žuvų bei gyvūnų rūšis.

Šiaurinė salos dalis – kur kas ramesnė ir privatesnė, tad galėsite pasimėgauti keliautojų neperpildytais paplūdimiais ir komfortišku poilsiu.

Pietvakarinėje salos dalyje, kur gyvena didžioji dalis vietinių gyventojų, pajusite tikrąją Zanzibaro autentiką, apipintą vietinėmis tradicijomis ir miestų šurmuliu.

Čia įsikūrusi ir salos sostinė („Zanzibar city“), kurią „Novaturo“ atstovė rekomenduoja aplankyti net ir tiems, kurie visų atostogų metu planuoja mėgautis saule ir palmių pavėsiu.

„Senoji miesto dalis, vadinama Akmeniniu miestu (angl. Stonetown), įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – čia savo pėdsakus paliko arabai, portugalai, britai, indai, tad miesto architektūra persmelkta kultūrų mišinio.

Keliautojus ypatingai žavi siauros arabų kvartalo gatvelės, kuriose žvilgsnius traukia puošnios medinės durys, menančios kelių šimtų metų senumo istoriją.

Kadaise čia gyvenę arabai, kuo įmantriau puošdami namų fasadus, tokiu būdu varžėsi dėl savo statuso ir turtų. Sostinėje verta pamatyti ir Stebuklų namą – dabartinį istorijos ir kultūros muziejų, kuriame kadaise buvo sultono rezidencija“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė.

Viešint sostinės senamiestyje taip pat patartina aplankyti Daradžanio turgų – tikrąją miesto širdį. Prekyvietėje gausu šviežių gėrybių, nuo žuvų iki vaisių ir prieskonių.

Norint patirti tikrąją turgaus atmosferą, geriausia į jį keliauti ryte. Tačiau užburti kvapų bei skonių, neskubėkite pirkti lauktuvių – jų geriau ieškoti už miesto ribų.

„Visas Zanzibaras kvepia prieskoniais – sostinės turguje galima rasti kokybiškų aitriųjų pipirų, kardamono, ciberžolės, vanilės ar anyžių, o vietinėse plantacijose auginami kvapnieji gvazdikėliai, cinamonas, muskatas bei daugybė kitų mums puikiai pažįstamų maisto pagardų.

Apsilankę prieskonių plantacijose pažinsite nuostabųjį kvapų pasaulį ir daugiau sužinosite apie jų panaudojimo būdus, o lauktuves artimiesiems įsigysite už patrauklesnę kainą, nei perkant mieste“, – pataria J. Pozarickienė.

Kvapą gniaužiantys gamtos stebuklai

Kelionė į Zanzibarą – tai galimybė pažinti visai kitokią gamtą. Nors sala – palyginti nedidelė, joje gausu kerinčių gamtos kampelių, vešlių džiunglių ir atogrąžų miškų.

„Pavažiavę vos kelis kilometrus nuo sostinės, atklysite į tikrą gamtos prieglobstį – čia, aukščiausioje Zanzibaro viršūnėje įkurto Masingini miško glūdumose, slepiasi retos vaistinių augalų ir gyvūnų rūšys.

Naujų pojūčių ištroškusius keliautojus vilioja ir Jozani miškas – natūralus gamtos rezervatas, kuriame įkurtas vienintelis Zanzibare esantis nacionalinis parkas.

Dėl drėgno klimato čia suvešėjusi tropinė augalija – miške gausu palmių, figmedžių ir kitų mūsų akims neįprastų augalų.

Apsilankymas šioje vietoje nepalieka abejingų – čia gyvena per 50 rūšių drugelių, 40 rūšių paukščių bei daugybė kitos, niekur nematytos faunos, tarp kurios ir nykstanti beždžionių rūšis – Zanzibaro rudieji kolobai, kurių galite pamatyti tik šiame salyne“, – pasakoja J. Pozarickienė

Keliaudami po salą ne kartą išvysite spalvingais sparnais plasnojančius tropinius drugius. Jų apstu visur, tačiau norėdami išvysti skirtingas rūšis vienoje vietoje, būtinai užsukite į Zanzibaro drugelių centrą – vieną didžiausių drugelių fermų visoje Afrikoje.

Turėsite galimybę ne tik pasidžiaugti įvairiaspalvių drugelių draugija, bet ir juos pamaitinti, atsekti visą drugelių gimimo ciklą – nuo ​​lėliukių auginimo iki gražių drugių atsiradimo.

Paplaukę vos 30 minučių valtimi nuo sostinės Zanzibaro, atsidursite Čangu saloje – čia įkurtas rezervatas, saugantis milžiniškus sausumos vėžlius.

Pastarieji jau pratę prie lankytojų, tad pamatę į salą atklydusius turistus, noriai patys prie jų eina ir tiesia kaklus, kad būtų pamaitinti ir pakasyti.

Sala įdomi ir istorine savo praeitimi – kadaise čia buvo kalėjimas nepaklusniems vergams, vėliau joje buvo apgyvendinami sergantys nepagydomomis ligomis.

Viešbučiai – tiesiai ant jūros kranto

Keliauti į Zanzibarą galima ištisus metus, mat orai čia gana pastovūs, nėra labai ryškių metų laikų. Vidutinė metinė oro temperatūra saloje siekia apie 28°C, o vandens – apie 25°C, tačiau kovo-gegužės ir lapkričio-gruodžio mėnesiais galite sulaukti daugiau šilto lietaus.

Geriausias metas keliauti į Zanzibarą – sausio ir vasario mėnesiai. Kai mūsų kraštuose spaudžia žiemos speigai, šioje saulėtoje saloje karščio ir atostogų ritmo tikrai nepritrūksite.

„Zanzibare dauguma viešbučių įsikūrę visai šalia vandenyno – čia rasite ir puikių 2 žvaigždučių viešbučių, siūlančių visus patogumus, ir prabangių 5 žvaigždučių kompleksų, siūlančių gražius vaizdus ir vos keliais žingsniais pasiekiamą paplūdimį.

Savo klientams mes rekomenduojame apsistoti salos šiaurėje arba pietuose, kur gausu išpuoselėtų kurortų ir nedidelių turistams pritaikytų miestelių, – sako „Novaturo“ atstovė J. Pozarickienė – Salos kultūra, spalvingas vietinių gyvenimas ir šiltos zanzibariečių šypsenos atvykusius į salą pakerės ne mažiau, nei dieviško grožio balto smėlio paplūdimiai, skalaujami žydro Indijos vandenyno“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder