Širdį veriančioje nuotraukoje užfiksuotas baltasis lokys, miegantis ant mažo ledkalnio, dreifuojančio Arkties jūroje
Širdį virpinančiame vaizde užfiksuotas jaunas baltasis lokys, snaudžiantis ant tirpstančio mažyčio, dreifuojančio ledkalnio nuolaužų.
Britų fotografas mėgėjas Nima Sarikhani užfiksavo vaizdą prie Norvegijos Svalbardo archipelago, esančio giliai poliarinio rato viduje, maždaug 500 mylių (800 kilometrų) nuo Šiaurės ašigalio. Vaizdas buvo karūnuotas šių metų laukinės gamtos fotografo apdovanojimu „People's Choice Award“.
Po trijų dienų beviltiškų baltųjų lokių (Ursus maritimus) paieškų per tirštą rūką ekspedicijos laivas, kuriuo Sarikhani plaukė, pakeitė kursą ir nuplaukė į pietryčius link jūros ledo. Ten įgula pastebėjo du baltuosius lokius – jaunesnį ir vyresnį patiną. Prieš pat vidurnaktį, kai laivas sklandė arti meškų, jaunesnysis užlipo ant mažo ledkalnio ir letenomis išraižė lovą, o tada užmigo.
„Ši nuotrauka sukėlė stiprių emocijų daugeliui ją mačiusių“, – sakė Sarikhani pranešime, kuris pasidalino su „Live Science“.
Visuomenės nariai „ledo lovą“ išrinko konkurso nugalėtoju iš 25 vaizdų sąrašo, kurį kuravo teisėjų kolegija ir Londono Gamtos istorijos muziejus.
„Širdį draskantis ir aštrus vaizdas leidžia pamatyti mūsų planetos grožį ir trapumą“, – sakoma Gamtos istorijos muziejaus direktoriaus Douglas Gurr pranešime. „Jo susimąstyti skatinantis vaizdas yra ryškus priminimas apie neatsiejamą ryšį tarp gyvūno ir jo buveinės ir yra vaizdinis žalingo klimato atšilimo ir buveinių nykimo poveikio vaizdas.
Klimato kaita laikoma didžiausia grėsme baltųjų lokių išlikimui laukinėje gamtoje, nes kylant temperatūrai tirpsta jūros ledas, nuo kurio priklauso šie gyvūnai. Remiantis Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos raudonuoju nykstančių rūšių sąrašu, gamtoje tebėra 26 000 baltųjų lokių, ir jie laikomi pažeidžiamais išnykimui.
„Nors klimato kaita yra didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame, tikiuosi, kad ši nuotrauka taip pat įkvepia vilties“, – sakė Sarikhani. „Dar yra laiko sutvarkyti mūsų sukeltą netvarką“.
Parengta pagal: www.livescience.com
Rašyti komentarą