Stano apie laikus, kai išgirdo širdį veriančią diagnozę: žmona tai sužinojo tik po 3 dienų

Tuomet, kai viskas einasi kaip per sviestą, kai ateitis atrodo šviesi, o galimybių – begalė, viską gali sustabdyti vienintelis sakinys: „Jūs sergate onkologine liga“. Būtent taip atsitiko žinomam kūrėjui Stano, kuris, būdamas toks jaunas, tikrai nesitikėjo, kad jo lauks kova už gyvenimą. Apie visa tai jis plačiau papasakos jau šį sekmadienį, TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“.

Išgirdę tokią diagnozę, vieni puola į depresiją ir užsidaro savyje. O Stano pasirinko apie tai kalbėti garsiai. Tiesa, ne iš karto – tam prireikė laiko.

„Iš pradžių niekam apie tai nepasakojau, niekas to nežinojo. Net, tiesą sakant, artimiausia aplinka. Žmona sužinojo tik po trijų dienų“, – šio sekmadienio laidoje atvirai apie savo kovą už gyvenimą pasakos dainininkas.

Nieko neslėpdamas, jis pasidalins savo istorija, kuri padėjo jau ne vienam tą patį išgyvenusiam žmogui. Anot Stano, baisiausia yra jaustis vienam. „Vienas baisiausių dalykų yra tada, kai susergi ir atrodo, kad visas pasaulis juda toliau. Visi gyvena, visi sveiki, o tu vienas ir vienintelis toks sergantis, kuriam yra blogai“, – teigs laidos vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovas.

O kai pradėjo apie savo ligą kalbėti garsiai, Stano sakys galvojantis, jog pirmiausiai padarė paslaugą sau – reikėjo išsikalbėti, nekaupti visko savyje. Anot jo, tai – labai svarbu. Tačiau tokiu viešu kalbėjimu jis padėjo ir kitiems. Stano papasakos, kaip jo dalijimasis savo išgyvenimais padėjo aplinkiniams, kokias išvadas jie sau pasidarė, ir kaip tai pakeitė jo paties gyvenimą.

Pasikeičia viskas

Atlikėjas atskleis, kokių reakcijų sulaukė iš pačių artimiausių, kai pranešė baugią žinią apie jį užklupusį kraujo vėžį. Anot jo, liūdėti yra labai normalu. Tačiau įdomiausia yra tai, kad ilgą laiką turėjęs didžiausią gyvenime tikslą – išgyventi – gavęs žinią, kad pasveiko, jis suglumo.

„Tas labai stipriai „duoda“ per smegeninę. Tiek šeimoje, tiek tavyje įvyksta didžiulės audros, nes, vis dėlto, buvo kaupiamas nerimas. Ir staiga viskas baigta. Kas toliau?“ – pasakos Stano, kuris neslėps, kad nerimo būna ir toliau.

Onkologinė liga – ne kojos lūžis, kuriam sugijus gali būti visiškai ramus. Tad ir po onkologinės ligos visada išlieka dalelė nežinios, kuri, žinoma, kelia įtampą ir nerimą. Stano papasakos ir apie labiausiai erzinančias kitų žmonių reakcijas sužinojus, kad jis serga. Vienos jų nustebins, o kitos – kels juoką pro ašaras.

Svarbūs patarimai

Stano neslėps, kad po ligos bando gyventi sveikiau, o kaip jam tai sekasi, jo gerbėjai sužinos jau šį sekmadienį. „Vėžys yra puikus vaistas nuo visų ydų – daugiau motyvacijos nereikia jokios“, – šiandien sako vyras, kuris vertina, ir ką valgo, ir ką geria.

Jis pabrėš, kad sulaukus tokios diagnozės, labai svarbu neieškoti informacijos internete arba „pas bobelką, kaimynką ar užkalbėtoją“. Iš savo patirties jis atskleis, kas gali padėti žmogui, susidūrusiam su tokia skaudžia žinia. Tad laidos žiūrovams, galbūt kaip tik šiuo metu svarstantiems, ką daryti, šis patarimas gali būti itin vertingas.

Stano laidoje pasidalins iki ašarų jautria asmenine istorija, papasakos, kokį vaidmenį joje suvaidino tylėjimas ir jo draugas Deivydas Zvonkus. O norintys daugiau sužinoti apie didžiausias Stano baimes, kas jį labiausiai erzino, ir kas labiausiai padėdavo, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio „Pasaulis pagal moteris“ laidos.

Viduržiemį pražydusi vasara

Laidos vedėja K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ sukurs floristinę kompoziciją, kurioje karaliaus žalia spalva, papildyta alyvine bei intensyvia tamsiai raudona spalvomis. Rožės, anturiai, kraspedijos burbuliukai, kordilino ir kitų rūšių žaluma sukurs nepakartojamą vasarišką įspūdį, o floristikos dizainerė pademonstruos, kaip tokiai kompozicijai sukurti karkasą.

Viduržiemį tokia žalumu ir vasara dvelkianti floristinė kompozicija neatsilieka nuo mados – joje suskambės ir šių metų spalva pasipuošęs alyvinis anturis. Tad net ir snieguotą bei šaltą žiemą savo namuose įmanoma susikurti jaukią vasaros oazę – tereikia žinių ir fantazijos.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder