Vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo akademijos įkūrėjas ir knygos "Mokymasis mylėti vidutinį amžių: 12 priežasčių, kodėl su amžiumi gyvenimas gerėja" autorius Chipas Conley sako, kad laimės paslaptis yra tiesiog senėjimas.
CNBC straipsnyje jis teigė, kad jo gyvenimas vidutiniame amžiuje buvo padalytas į dvi dalis: nuo 30 iki 40 metų buvo labai niūrus, o nuo 50 metų - labai puikus. Ir to priežastis - padidėjęs emocinis intelektas.
Pasak jo, emocinis intelektas, t. y. gebėjimas suprasti ir kontroliuoti savo emocijas bei būti jautriam kitų jausmams, stiprina mūsų santykius ir empatiją.
"Tai gali sustiprinti socialinius ryšius. O senstant socialiniai ryšiai tampa dar svarbesni mūsų gerovei.
Turėdami aukštesnį emocinį intelektą taip pat geriau suprantate ir įsijaučiate į kitų žmonių emocijas, o tai skatina gilesnius ir visavertiškesnius santykius", - pažymi jis.
Jis papasakojo, kaip senstant keitėsi jo emocinis intelektas:
1. Daugiau užuojautos kitiems, gilesnė empatija kitų žmonių gyvenimo aplinkybėms.
2. Sumažėjęs emocinis reaktyvumas ir daugiau emocinės laisvės. Conley pažymėjo, kad išmoko nesureikšminti smulkmenų ir pozityviai pervertinti neigiamas patirtis.
Jis teigė, kad kartu pagerėjęs gebėjimas atpažinti savo modelius, įpročius ir polinkius leidžia jam veiksmingiau save stebėti.
3. Nustokite viską priimti taip asmeniškai.
4. Geriau suprasti, kaip susikurti savo idealią aplinką.
Sociologai tai vadina "aplinkos meistriškumu", arba gebėjimu nustatyti, kokioje aplinkoje žmogus klestės, taip pat gebėjimu prisitaikyti prie tos aplinkos pokyčių.
"Tai taip pat paaiškina, kodėl darbo vietoje vyresnio amžiaus žmonės komandoje sukuria didesnį komandos "psichologinį saugumą":
Nes jų gebėjimas orientuotis aplinkoje kartu su užuojauta padeda sukurti tinkamas sąlygas komandai klestėti", - pažymi jis.
5. Jis pradėjo labiau vertinti santykius. Kaip pažymi Conley, Harvardo suaugusiųjų raidos tyrimas ir mėlynųjų zonų tyrimas, įtikinamai rodo, kad santykiai, kuriuos puoselėjame savo gyvenime, iš tikrųjų gali pailginti mūsų gyvenimo trukmę.
Rašyti komentarą