Su žinoma influencere siejamas verslininkas D. Jaruševičius išteisintas dėl sukčiavimo stambiu mastu

Vilnietis verslininkas Dmitrijus Jaruševičius, viešojoje erdvėje geriau žinomas dėl asmeninių santykių su influencere, TV laidų vedėja Gintare Gurevičiūte, antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo išteisintas dėl sukčiavimo stambiu mastu ir nusikalstamų veiksmų su elektroninėmis mokėjimo priemonėmis.

Vyrui priteista iš valstybės 4 tūkst. eurų, tuo tarpu vienintelis nukentėjusysis pats gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Už sukčiavimą ir kitus finansinius nusikaltimus teistam D. Jaruševičiui grėsė laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Tačiau bylą išnagrinėjusi teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė konstatavo, kad nei vienas iš verslininkui pareikštų kaltinimų nepasitvirtino. D. Jaruševičius buvo išteisintas, nuosprendžiu iš valstybės vyrui priteista 4 tūkst. eurų už išlaidas teisininkams, taip pat, nuosprendžiui įsiteisėjus, D. Jaruševičius atgaus teises į jam priklausantį turtą.

Pastarasis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Pakišo nekaltą?

Teismas kol kas nedetalizuoja, kuo tiksliai buvo kaltinamas verslininkas. Alfa.lt duomenimis, dėl D. Jaruševičiaus į teisėsaugą kreipėsi privatus fizinis asmuo, kaltindamas turto pasisavinimu apgaule ir pasinaudojimu jo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis.

Pastarasis asmuo buvo teisme pateikęs ieškinį, prašydamas atlyginti jam padarytą žalą, tačiau ieškinys buvo paliktas nenagrinėtas.

Maža to, nuosprendžiu nuspręsta pranešti Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiajam prokurorui apie pastarojo asmens veiką, kurioje yra nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 235 straipsnyje, požymių.

Išvertus į žmonių kalbą – bylą išnagrinėjusiai teisėjai kilo įtarimas, kad nukentėjusysis melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą, žinodamas, kad meluoja, apkaltino nekaltą asmenį.

Teistas už korupciją

Registrų centro duomenimis, D. Jaruševičius šiuo metu yra trijų juridinių asmenų vadovas, didžiausia iš pastarųjų – Vilniuje veikianti bendrovė „Šilko namai“.

Pastaruoju metu verslininkas visuomenėje buvo žinomas tiek, kaip minėta, dėl asmeninių santykių su TV laidų vedėja G. Gurevičiūte.

Tiesa, rugsėjo pradžioje portalas lrytas.lt pranešė apie sužadėtinių skyrybas. Faktą patvirtino ir tai, kad G. Gurevičiūtė kurį laiką nebenešioja sužadėtuvių žiedo, o socialinių tinklų paskyrose ištrynė sužadėtuvių nuotraukas.

Vyras pagarsėjo ir dėl korupcijos skandalo – 2018 metais D. Jaruševičius buvo nuteistas už Konkurencijos tarybos (KT) darbuotojo papirkimą.

Bylos metu buvo paaiškėję, kad 2015 m. balandžio–liepos mėnesiais D. Jaruševičius, veikdamas dėl į KT nemalonę pakliuvusios bendrovės vadovo interesų, aktyviai bendravo su KT Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Daumantu Grikiniu, kurio žinioje ir buvo įtartinų viešųjų pirkimų tyrimas.

Bylos duomenimis, D. Jaruševičius bandė papirkti D. Grikinį, kad šis arba nutrauktų jo žinioje buvusį tyrimą, arba užbaigtų jį interesantams palankiu sprendimu

Už pagalbą D. Grikiniui iš pradžių buvo žadėta tiek pinigų, kiek vyriausiasis KT specialistas uždirbo per metus. Vėliau suma buvo sukonkretinta iki 50 tūkst. litų (14 481 euro).

Pinigai buvo pažadėti po to, kai bus priimtas reikiamas sprendimas, tačiau tokį priėmus D. Jaruševičius ėmė prašyti savaitę palaukti – esą tokiai sumai surinkti reikia laiko.

Bandymas papirkti KT darbuotoją žlugo, kai D. Grikinis ėmė bendradarbiauti su STT ir perdavė turėtą informaciją apie bandymą jį papirkti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder