Sukčių auka tapusi lietuvė prarado 40 tūkst. eurų: apgavikai tykojo socialiniuose tinkluose

(2)

Duodama interviu TV3 laidai „Prieš srovę“, šio antradienio herojė Irena bus itin atvira. Atsukti laiko atgal ir susigrąžinti didžiulės prarastos pinigų sumos jau nebeįmanoma.

Tačiau įspėti kitus, kurie gali užkibti ant finansų analitikais apsimetusių sukčių kabliuko, dar galima. O štai pati Irena šiandien jau nebežino, už ką ji moka – savo klaidas ar svajonę gyventi geriau? O gal už nesuvokiamą socialinių tinklų toleranciją apgaulingiems skelbimams?

„Juk man ne kur tarpuvartėje, ne koks apgavikas ar plėšikas šį biznio planą pasiūlė. Pasiūlymas investuoti pinigus man iššoko „Facebook“. O tai juk rimta vieta?..

Pinigų pertekliaus nejaučiau niekuomet – tėvų neturiu nuo 8-erių, o pati dirbu nuo 15-os. Kaip sunku užsidirbti pinigus – puikiai žinau“, – šiandien pro ašaras ir drebančiomis iš baimės rankomis sakys Irena.

Irenos gyvenimas stipriai pasikeitė po skyrybų. Nors ir turi stogą virš galvos, šiandien ji neslepia, kad jis su nemenku trūkumu. Po skyrybų su vyru šeimos turtas – dviejų kambarių butas – buvo padalintas pusiau.

Nei parduoti savos dalies, nei jos nupirkti Irenos buvęs vyras nepanoro. Todėl šiandien jiedu gyvena kartu – vienas kambarys yra jos, kitas – jo. O tualetas ir virtuvė – bendri.

Taip didžiausia moters svajone tapo nusipirkti nors ir mažą, bet atskirą, tik jai vienai priklausantį butuką, kad daugiau nebetektų matyti ją palikusio vyro.

Deja, dirbdama kasininke parduotuvėje, ji uždirba 700 eurų, tad tokias svajones, nori nenori, teko nustumti į antrą planą. Iki tos akimirkos, kai visai netikėtai, benaršant socialiniuose tinkluose, jos akis užkliuvo už pasiūlymo investuoti…

Viskas prasidėjo nuo nekalto testo modernioje programėlėje, leidusio nustatyti, kaip gerai tvarkaisi su asmeniniais finansais. Netrukus iš programėlės autorių Irena gavo žinutę, kad ji neva puikiai išmano finansus.

O tuomet jai paskambino finansų analitiku prisistatęs vyriškis, kalbantis rusų kalba, ir pasiūlė investuoti. Pajutęs Irenos dvejones, konsultantas skatino apsidrausti ir nerizikuoti didelėmis sumomis. Irenai tai suteikė pasitikėjimo, tad ir investavo ji iš pradžių vos 100 eurų. O jau po savaitės gavo neįtikėtiną pelną – 10 eurų.

Kasininke dirbanti Irena netruko suskaičiuoti ir apsidžiaugė, kad galimai rado tikrą aukso gyslą. „Man buvo pasakyta, kad gausiu 10 procentų nuo investuotos sumos.

Tada prasidėjo kalba, kad kuo didesnė suma – tuo didesnis pelnas. O kai pasakiau, kad pinigų neturiu, man pasiūlė imti kreditą, juk su „tokiais pelnais“ akimirksniu kreditą grąžinsiu“, – pasakos moteris.

Per kiek laiko moteris prarado 40 tūkstančių eurų, kurių iš tiesų savo sąskaitoje nė neturėjo? Kada Irena suprato, kad bendrauja ne su rimtais finansų analitikais, o su sukčiais? Galiausiai, kaip atpažinti tokias apgavystes? Visi atsakymai – jau šį vakarą.

Laida „Prieš srovę“ – antradieniais, 20 val. per TV3!

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder