Sumažinus šį 1 produktą mityboje galima sumažinti stresą

Šis paprastas pakeitimas gali pagerinti jūsų psichinę sveikatą.

Jūsų mityba gali turėti didelę įtaką jūsų streso lygiui ir atvirkščiai

Pasak "Harvard Health Publishing" ekspertų, jūsų mityba ir streso lygis yra susiję: Dėl prastos mitybos gali kilti daugiau streso, o stresas savo ruožtu gali lemti prastą mitybą. Jie teigia, kad galite padėti nutraukti šį ratą praktikuodami sąmoningą valgymą ir rinkdamiesi stresą mažinančius maisto produktus, pavyzdžiui, daug ląstelienos turinčias daržoves ir maisto produktus, kuriuose gausu omega-3 riebalų rūgščių.

"Sąmoningo valgymo praktika neutralizuoja stresą skatindama giliai kvėpuoti, apgalvotai rinktis maistą, sutelkti dėmesį į valgį ir lėtai bei kruopščiai kramtyti maistą", - sako Harvardo ekspertai. Jie priduria, kad tai "taip pat gali padėti suvokti, kada valgome ne dėl fiziologinio alkio, o dėl psichologinio sukrėtimo, kuris gali paskatinti mus valgyti daugiau kaip įveikos mechanizmą".

Naujame tyrime teigiama, kad valgant mažiau sūraus, perdirbto maisto gali sumažėti stresas.

Naujas Edinburgo universiteto (Škotija) mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad vienas maistas ypač padidina jūsų streso lygį.

Sūrus, perdirbtas maistas. Jie teigia, kad taip yra todėl, kad dėl per didelio druskos kiekio gali padidėti streso hormonų, vadinamų gliukokortikoidais, gamyba.

"Esame tai, ką valgome, ir supratimas, kaip daug druskos turintis maistas keičia mūsų psichinę sveikatą, yra svarbus žingsnis siekiant pagerinti savijautą", - "Medical News Today" sakė pagrindinis tyrimo autorius, daktaras Matthew Bailey.

"Mes žinome, kad valgant per daug druskos kenkiama mūsų širdžiai, kraujagyslėms ir inkstams. Dabar šis tyrimas mums sako, kad didelis druskos kiekis maiste taip pat keičia mūsų smegenų elgesį su stresu", - pridūrė jis.

Dauguma amerikiečių valgo per daug druskos

Pagal dabartines JAV Žemės ūkio departamento (USDA) rekomendacijas žmonės turėtų stengtis per dieną suvartoti ne daugiau kaip 2 300 mg natrio.

Tačiau vidutinis amerikietis šį kiekį gerokai viršija ir per dieną suvartoja apie 3 400 mg natrio, perspėja Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC). Sveikatos priežiūros institucijos duomenimis, devyni iš dešimties amerikiečių apskritai vartoja per daug druskos.

Edinburgo komanda teigia, kad pagrindinė kaltininkė ir priežastis nerimauti yra ne pridėtinė valgomoji druska, o itin perdirbti maisto produktai, kuriuose dažnai slepiamas didelis natrio kiekis.

Todėl jie ragina vyriausybines organizacijas ir sveikatos priežiūros institucijas padėti reguliuoti druskos kiekį fasuotuose maisto produktuose.

"Dauguma vyriausybių turi bendradarbiauti su maisto produktų gamintojais, kad sumažintų natrio kiekį pagrindiniuose maisto produktuose", - aiškino Bailey.

"Geriausiai pasiteisinusios strategijos buvo bendradarbiavimo partnerystės, siekiant nustatyti sutartus nuo laiko priklausomus mažinimo tikslus, kurie buvo nepriklausomai stebimi", - pridūrė jis.

Štai kaip vartojant mažiau druskos galima pakeisti savo sveikatą

Jei nuspręsite mažinti druskos ir perdirbtų maisto produktų kiekį, tikėtina, kad pajusite daugybę įvairiapusės naudos sveikatai.

Pasak Lindsay Delk, RD, RDN, maisto ir nuotaikos dietologės, druskos ir itin apdoroto maisto atsisakymas gali padėti numesti svorio, palaikyti sveiką kraujospūdį, sumažinti širdies ligų riziką ir pagerinti psichikos sveikatos simptomus, tokius kaip depresija ir nerimas.

Delk sako, kad atmetus šiuos mažiau sveikus produktus, lieka daugiau vietos maisto produktams, kurie geriausiai tinka jūsų organizmui.

"Perėję nuo sūrių perdirbtų maisto produktų prie visaverčių produktų, gausite daugiau vitaminų, mineralų, skaidulų ir kitų svarbių maistinių medžiagų", - pasakoja Delkas "Best Life".

Pasikalbėkite su gydytoju arba mitybos specialistu, kad sužinotumėte daugiau apie tai, kaip jūsų mityba gali paveikti jūsų nuotaiką, ir ką galite dėl to padaryti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder