Suskystintomis naftos dujomis varomo automobilio pranašumai

(6)

Pastaruoju metu benzino ir dyzelino kainoms besilaikant aukštumose, nemažai vairuotojų svarsto kaip sumažinti degalų sąnaudas. Kol vieni vartotojai ieško būdų, leidžiančių sumažinti automobilių naudojimą apskritai, kiti svarsto galimybę naudoti alternatyvius degalus automobiliui.

Viena puikių alternatyvų automobiliams su benzininiu varikliu - suskystintos naftos (LPG). Tiesa, prieš naudojant tokį kurą automobilyje, specialistai turi sumontuoti dujų įrangą į automobilį ir automobilis turi praeiti techninę ekspertizę. Štai dujomis varomo automobilio pranašumai:

1.Mažiau kenkia aplinkai

Automobilių varikliai, deginantys skystintas naftos dujas į aplinką praktiškai neišmeta anglies dioksido ir kitų aplinkai kenksmingų kietųjų dalelių.

Tai yra daug švaresnė kuro rūšis už benziną ar dyzeliną. Įvairūs tyrimai rodo, jog dujomis varomi automobiliai yra draugiškesni aplinkai už elektromobilius, jeigu į aplinkos taršą įskaičiuotume nešvariai išgaunamą elektros energiją ir aplinkai itin kenkiančią elektromobilių baterijų gamybą.

2. Mažesnės kuro kainos

Didžiulės benzino ir dyzelino kainos yra pagrindinė priežastis, dėl kurios daugelis vartotojų šiandien ieško pigesnių alternatyvių degalų. LPG kaina degalinėse įprastai yra maždaug perpus mažesnė nei benzino ar dyzelio.

Nors dujomis varomi automobiliai sudegina keliais litrais daugiau degalų šimtui kilometrų, vis tiek, tokiu būdu, galima sutaupyti apie 40% kurui išleidžiamų pinigų. Nors dujų įranga nėra pigi, dažnai nuvažiavus vos apie 10000 km investicija atsiperka.

3.Ilgina variklio resursą

Kadangi dujos dega švariau ir išskiria mažiau kietųjų dalelių, jos ilgainiui neužkemša variklio, priešingai nei degantis benzinas ar dyzelinas. Tai leidžia kai kuriems variklio komponentams tarnauti ilgiau.

Taip pat, kadangi dujos turi aukštą oktaninį skaičių, jos užsidega greičiau nei benzinas ir dėl to sumažinama ankstyvo degimo tikimybė variklyje, o tai lemia tolygesnį variklio darbą. Tai yra ypač aktualu senesniems, naudotiems automobiliams. 

Šaltinis: https://www.financialexpress.com/auto

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder