Suvaldyti pyktį: psichologai įvardijo 5 pratimus, kurie padės išlikti ramiems

Ekspertai pataria tai daryti, kad išsaugotumėte savo psichinę sveikatą.

Pyktis - tai emocinė būsena, kuri gali sukrėsti jūsų protą ir kūną. Jis gali padidinti jūsų širdies ritmą ir kraujospūdį ir net padidinti energijos ir adrenalino kiekį.

Jį gali sukelti toks menkas dalykas kaip įstrigimas eismo spūstyje, ginčas su artimaisiais, kova darbe ar daugelis kitų priežasčių. Apie tai rašo "Health Shots".

Pažymima, kad pyktis taip pat gali būti būdas pranešti apie pagrindinius jausmus, tokius kaip baimė, kaltė ar liūdesys. Stresinės situacijos gali priversti mus pykti dažniau nei įprastai.

"Pyktis yra sveika emocija, bet tik tol, kol ji nesugadina jūsų ir aplinkinių psichinės sveikatos. Jei dažnai pykstate, galbūt verta žinoti, kaip kontroliuoti pyktį, atliekant pykčio valdymo pratimus", - rašoma straipsnyje.

Gilaus kvėpavimo pratimai

Gilaus kvėpavimo pratimai gali padėti jūsų kūnui atsipalaiduoti. Nors gilus kvėpavimas neatrodo kaip veikla, tai yra naudinga technika, kuri gali padėti atsipalaiduoti, ypač kai jaučiate, kad kyla pyktis.

Geriausia būtų nueiti į ramią vietą, kur galėtumėte sukaupti mintis ir persigrupuoti.

Užmerkite akis, patogiai atsisėskite (arba atsigulkite, jei aplinka leidžia), vieną delną padėkite ant pilvo ir giliai įkvėpkite, sutelkdami dėmesį į į plaučius patenkantį orą.

Po trumpos pauzės lėtai iškvėpkite. Laikykite mintis aiškias, raumenis atpalaiduotus, o kvėpavimą sutelktą.

Boksas

Jei bandote įveikti pyktį, tai visada gali suveikti. Sporto centre pasiimkite bokso maišą ir išlaisvinkite pyktį mūvėdami bokso pirštines. Užsiimkite boksu arba kikboksu, kad išlaisvintumėte pyktį ir stresą.

Simboliškai galite išlieti savo nusivylimą ant bokso maišo, o ne ant realaus žmogaus. Kadangi mankšta yra didelio intensyvumo treniruotė, ji yra ne tik puikus būdas sumažinti stresą, bet ir palaikyti gerą fizinę formą.

Greitas ėjimas pėsčiomis

Jei negalite bėgioti, 20 minučių sparčiai vaikščiokite, kad atsipalaiduotumėte.

Vaikščiojimas yra puikus būdas palaikyti gerą fizinę formą, taip pat padidinti judrumą, sumažinti streso hormonų kiekį ir, svarbiausia, padėti nuraminti pyktį. Jis taip pat suteikia galimybę atkurti ryšį su savimi.

Šokinėjimas per virvutę

Šokinėjimas per virvutę yra dar vienas didelio intensyvumo pratimas, reikalaujantis susikaupimo ir koncentracijos. Geriausia, kad ši treniruotė pagreitina širdies ritmą ir greitai degina kalorijas.

Be to, šokinėjimo per virvutę treniruotė padeda atitraukti mintis nuo pykčio, kad galėtumėte koordinuoti kojas.

Progresyvus atsipalaidavimas

Atsigulkite ant žemės arba kilimėlio, sąmoningai įtempdami ir atpalaiduodami vieną pagrindinę raumenų grupę. Užmerkite akis ir kelias sekundes įtempkite kojų pirštus, o po to raumenis atpalaiduokite.

Ši atsipalaidavimo praktika mažina stresą, pyktį ir įtampą. Nepamirškite kvėpuoti ir atkreipti dėmesį į savo kūną.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder