Svarbiau nei mityba ir sportas: gydytojai įvardijo pagrindinį ilgaamžiškumo raktą

(6)

Mokslininkai žino pagrindinę ilgaamžiškumo paslaptį ir yra pasirengę ja pasidalyti su tais, kurie nori gyventi iki 100 metų.

Gyventi iki 100 metų yra daugelio žmonių siekis, nors iš tikrųjų ne visi yra pasirengę senatvės dešimtmečiams. Tačiau iš tikrųjų įmanoma sulaukti tokio amžiaus, turint pakankamai energijos ir proto aiškumo, jei laikysitės tam tikrų taisyklių.

Didžiausią įtaką žmogaus gebėjimui gyventi iki 100 metų turi gyvenimo būdas. Ir kaip bebūtų keista, į pirmą vietą jie iškelia ne mitybą ar fizinius pratimus, o psichologinę žmogaus būseną.

"Dešimtmečius trukę tyrimai, kuriais žmonės buvo stebimi visą gyvenimą, parodė, kad pozityvūs santykiai yra stipriausias veiksnys, didinantis sveikesnio, laimingesnio ir ilgesnio gyvenimo tikimybę", - sako daktaras Kaiseris.

Taigi, jei norite gyventi iki 100 metų, niekada nepamirškite teigiamų santykių galios ir neatsiribokite nuo likusio pasaulio.

"Dešimtmečius trukę tyrimai, kurių metu žmonės buvo stebimi visą gyvenimą, parodė, kad pozityvūs santykiai yra svarbiausias veiksnys, didinantis sveikesnio, laimingesnio ir ilgesnio gyvenimo tikimybę", - sako daktaras Kaiseris.

Taigi, jei norite gyventi iki 100 metų, niekada nepamirškite pozityvių santykių galios ir neatsiribokite nuo likusio pasaulio.

2023 m. tyrimai, rodantys socialinės izoliacijos keliamą pavojų sveikatai, dar tik pasirodys. Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie nebendravo su draugais ir šeimos nariais, 39 % dažniau miršta anksčiau laiko.

Kitas didelis tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 2,2 mln. dalyvių, parodė, kad socialinė izoliacija didina mirtingumo dėl visų priežasčių riziką.

Kaip paaiškino daktaras Kaiseris, socialinė izoliacija ir vienatvė gali turėti spartų poveikį.

"Daugėja įrodymų, kad socialinė izoliacija ir vienatvė didina aukšto kraujospūdžio, širdies ligų ir insulto, nusilpusios imuninės sistemos, nerimo, depresijos, pažinimo funkcijų pablogėjimo, Alzheimerio ligos ir mirties riziką", - sakė jis.

Tačiau sveikatos specialistai taip pat ragina nepamiršti akivaizdesnių dalykų, kurie turi įtakos ilgaamžiškumui.

Visų pirma jie mini šias svarbias taisykles:

Nerūkykite, nes tabakas sukelia daugybę ligų, kurios didina ankstyvos mirties riziką.

Būkite aktyvūs, nes raumenų masės trūkumas kelia daug pavojų - nuo kritimo ir daiktų lūžimo iki lėtinių ligų, pavyzdžiui, 2 tipo diabeto.

Išlaikykite psichologinį aktyvumą.

Valgykite sveiką maistą, ypač kuo mažiau riebalų ir cukraus turinčių produktų.

Išlikite pozityvūs, nes moksliniai tyrimai rodo, kad pozityvus mąstymas lemia ilgaamžiškumą.

Kiti patarimai trokštantiems ilgaamžiškumo

Kaip rašė, japonų ilgaamžiškumo tyrinėtoja pasidalijo savo šalies ilgaamžių paslaptimis. Pasak jos, japonų ilgaamžiai paprastai nevalgo daug mėsos ir daug laiko skiria šeimai. Tačiau jie turi ir kitų įpročių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder