Tailande išgelbėtas potvynio apsemtame urve įstrigęs vienuolis

Vienas budistų vienuolis, keturias dienas išbuvęs įstrigęs potvynio apsemtame urve Tailando šiaurėje, buvo išgelbėtas narų, trečiadienį pranešė vienas provincijos pareigūnas. 46 metų vienuolis Phra Manasas šeštadienį nukeliavo į Tham Phra Sai Ngamo urvą Pitsanuloko provincijoje pamedituoti, sakė provincijos Nelaimių prevencijos ir padarinių mažinimo biuro vadovas Therayuthas Chandithawongas (Terajutas Čanditavonas).

Tailande daugelis urvų laikomi šventomis vietomis, juose įrengtos šventyklėlės.

Vienuoliui esant urve, per liūtį smarkiai pakilęs vanduo užliejo jo landą. Vyras įstrigo viduje, aukštesnėje vietoje, nurodė Therayuthas Chandithawongas.

Šis incidentas ir jo sėkminga pabaiga atgaivino prisiminimus apie panašų nutikimą 2018 metais, kai vienos mokyklos futbolo komandos 12 narių ir jų treneris išbuvo ilgiau kaip dvi savaites įstrigę kitame urve Čiang Rajaus provincijoje, taip pat esančioje šalies šiaurėje. Tąsyk per itin sudėtingą operaciją, kurioje dalyvavo karinių jūrų pajėgų narai, tarptautinė speleologų komanda ir šimtai vietinių padėjėjų, sugebėjo berniukus ir trenerį išvaduoti.

Phra Manasas kiekvieną balandį atvykdavo į Tham Phra Sai Ngamo urvą iš kitos provincijos, sakė Therayuthas Chandithawongas.

Prapliupus liūčiai ir vienuoliui ilgai negrįžus, kaimo gyventojai perspėjo vietos tarnybas.

Prie urvo buvo susirinkę šimtai gelbėtojų, įskaitant narus, medikus ir kitus specialistus.

Kai lietus liovėsi, trečiadienį ryte septyni nariai įžengė į urvą ir surado vienuolį. Jam buvo uždėta nardymo kaukė, ir vyras buvo saugiai išvestas užlieta 12 metrų ilgio landa.

 

Sidebar placeholder